Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

A skąd ja mam wiedzieć jakie mam ściągnąć sterowniki i że akurat te będą dobre ?? Podpowiedz mi bo ja się zbyt nie znam :P (jak co to mam Radeona 9800)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy mój radeon x1650pro 256MB VRAM 128bit DDR3 jest wydajnieszy od 8500GT lub 7600GT?

I co się bardziej opłaca kupic: Radeona 3850 czy 8800 ULTRA? Wiem, że radeon sporo tańszy ale czy lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 19:18, Matias16162 napisał:

Mam pytanko. Czy mój radeon x1650pro 256MB VRAM 128bit DDR3 jest wydajnieszy od 8500GT lub
7600GT?

I co się bardziej opłaca kupic: Radeona 3850 czy 8800 ULTRA? Wiem, że radeon sporo tańszy ale
czy lepszy?


No więc twój radeon jest pewnie na równi z tymi kartami.

Porównanie 3850 z 8800 Ultra jest nie na miejscu bo to jak porównywanie np. opla z ferrari. To dwa różne segmenty na rynku i cenowo. Ultra jest najpotężniejszą kartą droższą 4 razy od tego radeona. Owy radeon pozwala pograć we wszystkie nowe tytuły ale może nie wystarczy na max. Natomiast ultra wystarczy. Ale i tak nie warto jej brać. Lepiej wziąć 8800GT lub GTS rev 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 19:18, Matias16162 napisał:

Mam pytanko. Czy mój radeon x1650pro 256MB VRAM 128bit DDR3 jest wydajnieszy od 8500GT lub
7600GT?

I co się bardziej opłaca kupic: Radeona 3850 czy 8800 ULTRA? Wiem, że radeon sporo tańszy ale
czy lepszy?



szczeze?? najbardziej oplaca sie kupic GTX-a w dobrej cenie . Ja swojego 2 miesiecznego z 10 letnia gwarancja bede sprzedawal w polowie stycznia. EVGA 8800GTX KO ACS3 z gwrancja. i pewnie nie bede chcial wiecej niz 1750zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 19:41, Matias16162 napisał:

hmmm.... i tak mój radek lepszy od integry którą kiedyś miałem :D

Heh! Na pewno! Twoja karta jest mocniejsza od 8500GT, ale słabsza od 7600GT.

Dnia 28.12.2007 o 19:41, Matias16162 napisał:

W każdym razie opłaca się teraz kupowac jakieś karty hrafiki z myślą o full detalach w dx10?

Hmm... Raczej nie - gier w zasadzie pod DX10 nie ma.... A i tak zapewne kiedy takie gierki się pojawią będą miały zbyt duże wymagania.

PS. Dodatkowo do DX10 potrzeba Visty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 19:41, Matias16162 napisał:

hmmm.... i tak mój radek lepszy od integry którą kiedyś miałem :D
W każdym razie opłaca się teraz kupowac jakieś karty hrafiki z myślą o full detalach w dx10?



oplacac sie oplaca ale wiesz jak to z detalami dx10 jest. dla mnie jest to wszystko przeklmanae czego CRYSIS jest najwoekszym przykladem. Niby w GOW mialy byc DX10 sprawdzalem i roznicy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem te sterowniki co mi linka dałeś i wogóle żadna gra nie chciała się uruchomić, zainstalowałem poprzedni sterownik co miałem na którym było wszystko dobrze i teraz podczas gry wywala mi na pulpit i pojawia się błąd i czy wysłać raport o błędach :/. O co chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sieci pojawiły się pierwsze specyfikacje układu G100, który zadebiutuje prawdopodobnie pod nazwą GeForce 9800GTX. Wykonany w technologii 65 nanometrów procesor będzie wyposażony w 256 zunifikowanych jednostek cieniowania, jego taktowanie powinno oscylować w granicach 780MHz, a zastosowana pamięć to moduły GDDR5 pracujące z zegarem 3200MHz na szynie 512 bit i sumarycznej pojemności 2048MB (8x256MB). Czas dostępu tych kostek wyniesie od 0.25 do 0.5 ns, a ponadto do dyspozycji będziemy mieli podwójne wyjście DVI-I oraz obsługę DirectX 10.1. Co ciekawe według źródła, pobór energii całej karty będzie o 15-25% niższy niż modelu 8800GTS.

Ciekawe tylko jaka cena 5000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 22:04, uchal napisał:

W sieci pojawiły się pierwsze specyfikacje układu G100, który zadebiutuje prawdopodobnie pod
nazwą GeForce 9800GTX. Wykonany w technologii 65 nanometrów procesor będzie wyposażony w 256
zunifikowanych jednostek cieniowania, jego taktowanie powinno oscylować w granicach 780MHz,
a zastosowana pamięć to moduły GDDR5 pracujące z zegarem 3200MHz na szynie 512 bit i sumarycznej
pojemności 2048MB (8x256MB). Czas dostępu tych kostek wyniesie od 0.25 do 0.5 ns, a ponadto
do dyspozycji będziemy mieli podwójne wyjście DVI-I oraz obsługę DirectX 10.1. Co ciekawe według
źródła, pobór energii całej karty będzie o 15-25% niższy niż modelu 8800GTS.

Ciekawe tylko jaka cena 5000zł?


HAHAH
post z jakiegos portala :D

Ogolnie ja znalazlem troche normalniejsze parametry, ale nie bede sie nimi na razie chwalil bo nigdy nic nie wiadomo.
Dobrze wiedziec ze sa juz DDR5
A karta bedzie kosztowac w granicach 2k zl (tak przynajmniej powinna)

http://www.xbitlabs.com/discussion/3953.html polecam poczytac < cena nowej karty G92 na dana chwile ma byc 499USD ( w polsce pewnie 599USD = 1,500zl).
Piszcie powazne posty a nie jakies z bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 23:20, Kazhaam napisał:

http://www.xbitlabs.com/discussion/3953.html polecam poczytac < cena nowej karty G92 na
dana chwile ma byc 499USD ( w polsce pewnie 599USD = 1,500zl).
Piszcie powazne posty a nie jakies z bajki.


Nie ma poważnych postów do momentu premiery i prawdziwych testów jakiegoś nowego sprzętu. :)

Osobiście wątpię w GDDR5 w nowych GF. A to dlatego, że pierwsze zapowiedzi producentów o rozpoczęciu produkcji tych pamięci mówiły o mniej więcej połowie 2008. Gdyby NV chciała wydać GF 9xxx z GDDR5 to już musieliby rozpocząć produkcję masową tych kości co jest niemożliwe. Chyba że źle myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 23:53, dawidos170 napisał:

Wychodzi,że nie warto przepłacać.


Podobno wiele gier chodzi dużo lepiej na 512 mimo że w testach 256vs512 nie ma różnic na pierwszy rzut oka. I podobno wiele gier nie pozwala na włączenie wszystkich opcji gdy nie ma się karty z minimum 512MB. Ja słyszałem że jest tak w przypadku GRAWów i Stalkera, a czy to prawda to nie sprawdziłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 00:03, Galadin napisał:

> Wychodzi,że nie warto przepłacać.

Podobno wiele gier chodzi dużo lepiej na 512 mimo że w testach 256vs512 nie ma różnic na pierwszy
rzut oka. I podobno wiele gier nie pozwala na włączenie wszystkich opcji gdy nie ma się karty
z minimum 512MB. Ja słyszałem że jest tak w przypadku GRAWów i Stalkera, a czy to prawda to
nie sprawdziłem. :)

tyż mi się tak wydaje - chodź by nowy crisis na grafach z ramem poniżej 512 - jest znacznie słabiej
pamięć jest ważna i to bardzo - lepiej żeby było jej więcej niż mniej (chodzi o te same modele)
przykład gf 8800 gts 320 a 640 niby to samo a 320 dostaje czasem czkawki a różnią się tylko ilością pamięci
chodź różnica w cenie była i jest mocno nie adekwatna dla obu tych kart i patrząc na jakość/cena to 320 lepiej wypada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość jednostek robi wrażenie :) Ciekaw jestem jak to się w praktyce sprawdzi. Czas dostępu również jest znakomity, jednak wg. testów nie wpływa znacząco na wydajność.

Ogólnie jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Jeśli parametry okażą się prawdą to... szczena mi opadła :) to może dojdą do tych 3 teraflopów.

Cena za taki sprzęt na pewno do niskich należeć nie będzie, ale 5 tys. raczej bym nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 21:29, 143872 napisał:

Zainstalowałem te sterowniki co mi linka dałeś i wogóle żadna gra nie chciała się uruchomić,
zainstalowałem poprzedni sterownik co miałem na którym było wszystko dobrze i teraz podczas
gry wywala mi na pulpit i pojawia się błąd i czy wysłać raport o błędach :/. O co chodzi ??



ale zaisntalowales te ostatnie???? czy jakies stare. moj sasiad uzywa ich i nic mu sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować