Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2008 o 13:04, czaja24 napisał:

Jak na razie temperatura spodu karty to 36C-37C w 2D zmierzone termoparą


To skąd te wyniki we wszystkich benchmarkach, rzędu ~78*C w idle i ~85*C w stresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 13:10, mrosi napisał:

> Jak na razie temperatura spodu karty to 36C-37C w 2D zmierzone termoparą

To skąd te wyniki we wszystkich benchmarkach, rzędu ~78*C w idle i ~85*C w stresie?

jest to temperatura spodu karty(PCB) dla trybu 2D, zmierzyłem temperaturę poprzez położenie na pcb termopary,, jak na razie nie sprawdzałem temperatury GPU, temperatura wewnątrz obudowy to około 26C, temperatura procesora 36C między żeberkami, 40C rdzenia. Jak poinstaluje sterowniki itd to napiszę więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 10:43, mrosi napisał:

/.../

Rozkręć obudowę i sprawdź czy prawidłowo pracuje wentylator na karcie grafiki. Może jest
zakurzony.


Karta jest z pasywnym chłodzeniem, a na obudowie jest plomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GeForce 7300GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) box - Czy w ogóle pogram w nowe gry i te starsze na dobrych ustawieniach ...

Tak jak w temacie , posiadam procesor Intel Pentium 4 i 512 Mb Ram ... Chciałbym kupić tą kartę . Czy będę musiał może dokupywać trochę pamięci RAM , jeśli będę chciał nawet na mniejszych detalach pograć w nowe gry ( jeśli w ogóle pójdą to chodzi mi tu o Crysis , Gears Of War czy też Wiedźmin ) i czy ta karta dobrze sprawi się w starszych tytułach ( NFS Carbon , Virtua Tennis 3 czy też Jade Empire ) , jestem laikiem w tej dziedzinie więc za dobrze się na tym nie znam , dodam jeszcze że posiadam płytę główną Asus P5VD2-VM SE Via P4M900 ... z góry dzięki za wasze odpowiedzi ...:)))) Niby mam złącze AGP ale na tej stronce link : http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_z_rodziny_VIA/Asus_P 5VD2_VM_SE_Via_P4M900/pelny,id,43988/ piszę że jest PCix16 i Pci zwykłe ... czekam na wasze odpowiedzi tylko proszę nie usuwajcie tego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie zakręcone pytanie, jak sądzicie czy na GF 9600GT będzie można pograć w premiery jeszcze z półtorej roku?? (wiem że to ciężkie pytanie i trzeba uwzględnić DX11 i tą kartę INTELA (czy nie namiesza na rynku) ale jakieś spekulacje macie) a jeśli nie ona to może HD4850 (może w wersji 1GB jeśli się taka pojawi) ? tylko że z nim to liczę już te 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograc pograsz ale na jakich detalach tego ci mnie powiem pewnie srednich lub low ale bedzie dzialac. Co do kart Intela sporo sobie jeszcze poczekamy wiec bez obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale o której konkretnie mówisz?? a co do detali to na low przeżyje choć jeśli byłby to medium to w tym przypadku byłbym wniebowzięty;P (w tym roku wymieniłbym sobie grafikę a w przyszłym płytę i potężnego procka i zaraz przed studiami znów grafikę dlatego trzeba mi karty na 2 lata, ewentualnie moja obecna wytrzyma ze mną dłużej ale w tedy nie ma sensu zmieniać jej za rok na rok...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 16:06, player000 napisał:

Witam, mam takie zakręcone pytanie, jak sądzicie czy na GF 9600GT będzie można pograć
w premiery jeszcze z półtorej roku?? (wiem że to ciężkie pytanie i trzeba uwzględnić
DX11 i tą kartę INTELA (czy nie namiesza na rynku) ale jakieś spekulacje macie) a jeśli
nie ona to może HD4850 (może w wersji 1GB jeśli się taka pojawi) ? tylko że z nim to
liczę już te 2 lata.

Nie liczyłbym na to, obecna wojna amd - nv przyczynia się do ostrych przecen wydajnych kart graficznych, stają się one dzieki temu bardziej dostępne, niestety programiści na to tak nie patrzą i wymagania przyszłych gier dośc mocno wzrosną bo jak zwykle nie będzie się chciało optymalizować programistom kodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 13:10, mrosi napisał:

> Jak na razie temperatura spodu karty to 36C-37C w 2D zmierzone termoparą

To skąd te wyniki we wszystkich benchmarkach, rzędu ~78*C w idle i ~85*C w stresie?


Wyniki temperatura 79C w spoczynku, 84C pod obciążeniem. Wynik marka06 - 9500pkt(słaby procek Athlon 5200+)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do nowego roku bedzie nowa podstawka intel bloomfield i jeszcze lepsze i tansze karty, teraz nie oplaca sie na twoim miejscu zmieniac kompa.. Przynajmniej jak ja bylbym w takeisj sytuacji bym nie zmienial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 15:49, blacklio2 napisał:

Jeśli kompa ma więcej jak rok, to możesz spokojnie zerwać. Jak jest chłodzenie pasywne
to czas pomyśleć o wentylatorku na nim


Komp jest jeszcze na gwarancji. Byłem w serwisie i powiedzieli, że wszytko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ps karta 4850 jest słyszalna pod obciążeniem nie jest to jednak hałas uciążliwy po prostu słychać szum, w 2D ciężko wychwycić szum karty pośród innych wentylatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 16:55, czaja24 napisał:

Wyniki temperatura 79C w spoczynku, 84C pod obciążeniem. Wynik marka06 - 9500pkt(słaby
procek Athlon 5200+)


Chciałoby się rzec: "a nie mówiłem?". Tak przypuszczałem. Musiałeś dokonać kiepskiego pomiaru, skoro wyszło, że na PCB miałeś tylko 37*C. Przy tej temperaturze nie odczułbyś nic dotykając grafy (ciało ludzkie ma temperaturę 36,6*C). Wniosek jest jeden. Dobrze zrobiłem zamawiając 4870. Zresztą jutro zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 18:24, mrosi napisał:

> Wyniki temperatura 79C w spoczynku, 84C pod obciążeniem. Wynik marka06 - 9500pkt(słaby

> procek Athlon 5200+)

Chciałoby się rzec: "a nie mówiłem?". Tak przypuszczałem. Musiałeś dokonać kiepskiego
pomiaru, skoro wyszło, że na PCB miałeś tylko 37*C. Przy tej temperaturze nie odczułbyś
nic dotykając grafy (ciało ludzkie ma temperaturę 36,6*C). Wniosek jest jeden. Dobrze
zrobiłem zamawiając 4870. Zresztą jutro zobaczymy...


Pomiar był dobry, sprawdzałem też palcem, może to kwestia sposobu montażu GPU, wcześniej nie podawałem pomiarów z wnętrza bo ściągałem sterowniki, GPUZ itd... może różnice w testach a moich obserwacjach były wywołane tym że vortale dostają prototypy czy też sample inżynieryjne (jak kto woli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

GPU-z jako program do pomiaru temperatury jest raczej kiepski. O ile się nie mylę to w panelu ATI jest monitoring temperatur. Jak tam to wygląda?
Co zaś do testów. Prawie zawsze vortale benchmarkowe dostają modele przedprodukcyjne. W większości produktów wady stwierdzone przez testujących są wyeliminowane już w modelach sprzedażowych. Jutro sam ocenię jak odbiorę grafiki i zmontuję swój komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować