Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2008 o 12:34, czaja24 napisał:

może inaczej http://pclab.pl/art32994-5.html to powinno cię uspokoić, zobacz na jakiej
zasiłce testowali crossfire


He, to był jeden z testów, które przeczytałem zastanawiając się nad wyborem grafiki. Ten Yesico z 560W na wozie dał radę.... Ciekawostka... Popatrz, testerzy rekomendują 800W (przeprowadzając testy na 1000W zasilaczach - przynajmniej na części vortali), AMD rekomenduje 850-1000W, producent pisze, że minimum to 600W a pclab testuje na 560W zasiłce.... Wot zagwozdka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:48, mrosi napisał:

> może inaczej http://pclab.pl/art32994-5.html to powinno cię uspokoić, zobacz na
jakiej
> zasiłce testowali crossfire

He, to był jeden z testów, które przeczytałem zastanawiając się nad wyborem grafiki.
Ten Yesico z 560W na wozie dał radę.... Ciekawostka... Popatrz, testerzy rekomendują
800W (przeprowadzając testy na 1000W zasilaczach - przynajmniej na części vortali), AMD
rekomenduje 850-1000W, producent pisze, że minimum to 600W a pclab testuje na 560W zasiłce....
Wot zagwozdka....

widac że zapomnieli dodać 850W dla trzech kart, 1000W dla czterech i sprawa wyjaśniona:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:34, czaja24 napisał:

może inaczej http://pclab.pl/art32994-5.html to powinno cię uspokoić, zobacz na jakiej zasiłce testowali crossfire


Już wyjaśniłem. Dodzwoniłem się do PCLab do gościa,który przeprowadzał te testy. Moja zasiłka spokojnie, z zapasem wystarczy. Tak jak przypuszczałem - wartości typu "rekomendowany 800W" są spowodowane założeniem, że część osób kupuje zasilacza marki "zasilacz", które jak wiadomo 800W mają tylko na naklejce. W rzeczywistości mają 500W. Ufffff....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 16:48, mrosi napisał:

> może inaczej http://pclab.pl/art32994-5.html to powinno cię uspokoić, zobacz na
jakiej zasiłce testowali crossfire

Już wyjaśniłem. Dodzwoniłem się do PCLab do gościa,który przeprowadzał te testy. Moja
zasiłka spokojnie, z zapasem wystarczy. Tak jak przypuszczałem - wartości typu "rekomendowany
800W" są spowodowane założeniem, że część osób kupuje zasilacza marki "zasilacz", które
jak wiadomo 800W mają tylko na naklejce. W rzeczywistości mają 500W. Ufffff....

A nie mówiłem;)
i jak poskładałeś nowy sprzęt? składaj jak najprędzej i fotkę zrób print screena itd.... a jak z crossfire? jeden mostek czy dwa? zapytałeś się? przy okazji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po kolei:
1. Wklejam parę zdjęć - można obejrzeć. Duże to, to i ciężkie.
2. System się robi i już pierwsze wrażenia. Jest nie za dobrze. Jeden mostek (bez różnicy - przy dwóch sprzęt działa tak samo). Dopóki w komputerze jest jedna z grafik - komputer jest niesłyszalny. W momencie kiedy obydwie działają - komputer szumi i to dosyć głośno. Mam nadzieję, że po zainstalowaniu sterowników grafiki to się zmieni (gdzieś to wyczytałem, w którymś z testów). Muszę jeszcze zobaczyć czy nie ma jakichś dodatkowych ustawień w BIOSie. W najgorszym razie w poniedziałek napiszę coś więcej.

20080718191736

20080718191745

20080718191753

20080718191804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią poczekam no twoją wypowiedź dokładniejszą, bo zabieram się do zakupu owej karty. Ile za nią zapłaciłeś*??

* za sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak zdążę to napiszę coś jeszcze dzisiaj. Jeśli nie to w poniedziałek.
Za grafikę zapłaciłem 770PLN (za sztukę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Aaaaa nieeee.... Mylisz się przyjacielu. Nie zapominaj, że do niedawna miałem EVGA 8800GT SSC. Ta miała sterowanie bez konieczności instalacji sterów.
Jednakowoż obyś miał rację, jeśli tak to postawię flaszkę (nie mylić z tymi gramowymi...;-P )...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 19:40, mrosi napisał:

/.../

Aaaaa nieeee.... Mylisz się przyjacielu. Nie zapominaj, że do niedawna miałem EVGA 8800GT
SSC. Ta miała sterowanie bez konieczności instalacji sterów.
Jednakowoż obyś miał rację, jeśli tak to postawię flaszkę (nie mylić z tymi gramowymi...;-P
)...

może to kwestia biosu, ostatnio co nie składałem na nvidii tak właśnie było, jak będę miał okazję pobawić się crossfire na pewno to zrobie, niestety nie miałem czaasu za dlugo pobawić się 4850 i do regulacji obrotów zwyczajnie nie dotarłem, więc ci nie pomogę w tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zobaczę co się stanie po instalacji sterów od ATI. Za Twoją poradą ściągnąłem te z AMD Game (Hotfix Vista ccc ddd). Na razie system postawiony (17 minut - Vista pod tym względem jest boska), teraz ściągają się i instalują aktualizacje (222MB - chwilę potrwa). Będę w kontakcie.
Oj jak dobrze, że laptok w odwodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie.

Mam kartę ATi 4800 Series. W powyższym linku do kart ATi mam wsiąść sterowniki Radeon Series, bo inne do mojej przecież nie pasują.
Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 20:46, Menisk napisał:

mam jedno pytanie.

Mam kartę ATi 4800 Series. W powyższym linku do kart ATi mam wsiąść sterowniki Radeon
Series, bo inne do mojej przecież nie pasują.
Proszę o szybką odpowiedź.


Sterowniki do tej karty masz na 100% na płycie w pudełku po karcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 20:49, ziptofaf napisał:

> mam jedno pytanie.
>
> Mam kartę ATi 4800 Series. W powyższym linku do kart ATi mam wsiąść sterowniki Radeon

> Series, bo inne do mojej przecież nie pasują.
> Proszę o szybką odpowiedź.

Sterowniki do tej karty masz na 100% na płycie w pudełku po karcie...


wiem, wiem, ale szukam nowszych. Szukam dlatego, bo mam problemy z właczniem sie komputera.
W pewnym momencie ładowania się windowsa, koputer jakby zacia się na jakeś 1,5 minuty, a później już normalnie. Pomyślałem, że nowsze sterowniki zwalczą ten problem i dlatego ich tak zawzięcie szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 20:53, Menisk napisał:

wiem, wiem, ale szukam nowszych. Szukam dlatego, bo mam problemy z właczniem sie komputera.
W pewnym momencie ładowania się windowsa, koputer jakby zacia się na jakeś 1,5 minuty,
a później już normalnie. Pomyślałem, że nowsze sterowniki zwalczą ten problem i dlatego
ich tak zawzięcie szukam.


Chyba jeszcze nie ma oficjalnej nowej wersji. Ale jeżeli tak bardzo chcesz, to masz tu betę najnowszych 8.7 (wersje dla XP i Visty):
http://downloads.guru3d.com/ATI-Catalyst-8.7-Beta-XP-32|64-bit_d1983.html
http://downloads.guru3d.com/ATI-Catalyst-8.7-Beta-Vista-32|64-bit_d1982.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie , po prostu myślę sobie że masz wypas sprzęt pierwszej klasy i tak się zastanawiam na co mam wydać moją ciężką zarobioną forsę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować