Zaloguj się, aby obserwować  
jacek9911

LCD PANORAMA CZY zwykły 4:3

9 postów w tym temacie

Witam Wszystkich
Jestem zainteresowany kupnem monitora lcd i chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o panoramie a co o zwykłym 4:3 ponieważ nie wiem który wybrać. Jakie modele są waszym zdaniem dobre mi podoba sie SAMSUNG 19" 931BW , dużo osób go poleca a co wy sądzicie ??
prosze o odpowiedzi
dziękuje ;]

20070915222426

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 22:24, jacek9911 napisał:

Witam Wszystkich
Jestem zainteresowany kupnem monitora lcd i chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o panoramie
a co o zwykłym 4:3 ponieważ nie wiem który wybrać. Jakie modele są waszym zdaniem dobre mi
podoba sie SAMSUNG 19" 931BW , dużo osób go poleca a co wy sądzicie ??
prosze o odpowiedzi

dziękuje ;]

Ja mam panoramę w notebooku i co prawda wygląda to ok, ale ze starszymi grami są problemy. Wtedy nie było monitorów 16:9 (lub 16:10) i obraz jest paskudnie rozciągnięty. A granie w oknie jest średnio przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 23:00, Union Pacific napisał:

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać? - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6131&u=385


A... że tak się zapytam - co ma rodzaj monitora do jego proporcji?
Bo widzisz... LCD może być zarówno panoramiczny jak i zwyczajny [4:3], więc nie wiem skąd ten temat LCD vs CRT... :P No ale widocznie Twoje niedopatrzenie :>.

---
Jacek - wiesz, tak naprawdę polecał bym Ci wybrać zwykły monitor - 4:3. Z jednego prostego powodu - nie ma co się bawić z rozdzielczościami. Wiadomo, że w przypadku panoramy, żeby ładnie to na całym ekranie wyglądało, to rozdziałka jest inna... no i po co się męczyć, jak a nóż trafisz na coś, co nie obsługuje danych rozdzielczości, bądź obsługuje je słabo? :P
Poza tym, to już jest kwestia tego, co się bardziej podoba [wg mnie ;p].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz w planach oglądanie na nim kinowych filmów w dużych ilościach, to panoramiczny może być lepszym rozwiązaniem. Jeśli nie, to szkoda ryzykować bo na takim będziesz musiał korzystać z niestandardowych rozdzielczości, których gry mogą nie obsługiwać (ew mogą wyglądać dziwnie na wskutek rozciągnięcia na boki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 00:09, Choinix napisał:

> Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać? - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6131&u=385


A... że tak się zapytam - co ma rodzaj monitora do jego proporcji?
Bo widzisz... LCD może być zarówno panoramiczny jak i zwyczajny [4:3], więc nie wiem skąd ten
temat LCD vs CRT... :P No ale widocznie Twoje niedopatrzenie :>.

---
Jacek - wiesz, tak naprawdę polecał bym Ci wybrać zwykły monitor - 4:3. Z jednego prostego
powodu - nie ma co się bawić z rozdzielczościami. Wiadomo, że w przypadku panoramy, żeby ładnie
to na całym ekranie wyglądało, to rozdziałka jest inna... no i po co się męczyć, jak a nóż
trafisz na coś, co nie obsługuje danych rozdzielczości, bądź obsługuje je słabo? :P
Poza tym, to już jest kwestia tego, co się bardziej podoba [wg mnie ;p].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam panoramę. Sam mam 22 calowy monitor iiyamay i nie narzekam. Obecnie większość nowych gier obsługuje rozdzielczości panoramiczne, a te które nie obsługują, po rozciągnięciu wcale nie wyglądają tak źle. Poza tym gra na dużym panoramicznym monitorze jest o wiele przyjemniejsza i ciekawsza niż na zwykłym małym LCD. Jednak pamiętaj o jednym: nie opłaca się kupować monitorów panoramicznych mniejszych niż 20 cali. Po prostu są... za małe. Więc albo kup zwykłą "dziewiętnastkę" albo panoramiczną "dwudziestkę dwójkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować