Zaloguj się, aby obserwować  
Matt1801_94

Przepowiednie - Temat Ogólny

68 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2010 o 23:34, Xjumpaytech napisał:

O już mi się przypomniało. Słyszałem już to po rozbiciu się helikoptera z Buzkiem, ale
to na jakieś 80% jest zmyślone (że powiedział to Nostradamus, bardziej jakaś "samosia"
:))


nieee. samosia byla od tych żalób narodowych ;D

w sumie... nawet jeśli to byl Nostradamus, każdą z przepowiedni { tak myślę } daloby się przyporządkować paru różnym zdarzeniom - pozostaje tylko kwestia interpretacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 23:34, Xjumpaytech napisał:

O już mi się przypomniało. Słyszałem już to po rozbiciu się helikoptera z Buzkiem, ale
to na jakieś 80% jest zmyślone (że powiedział to Nostradamus, bardziej jakaś "samosia"
:))


Przed chwilą przekartkowałem na wszelki wypadek książkę o Nostradamusie. I wiecie co? Niczego nie znalazłem. W sieci też na nic z datą poprzedzającą wczorajsze wydarzenia się nie natknąłem.

Zresztą kilka lat temu po lekturze dwóch książek o Nostradamusie, po zakończeniu suto zakrapianej imprezy podniosłem się z łóżka i niczym Wernyhora popełniłem "przepowiednię":

nadejdzie czas, gdy Królestwo znów stanie w ogniu, a upadek wschodzącego słońca obwieści nadejście nowej ery.

Powodzenia przy próbach interpretacji życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2010 o 23:39, Spayki napisał:

nadejdzie czas, gdy Królestwo znów stanie w ogniu, a upadek wschodzącego słońca obwieści nadejście nowej > ery.


Rozumiem, że aby to zinterpretować trzeba być co najmniej w takim stanie umysłowym, w jakim Ty byłeś układając to małe dzieło poezji? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówili kiedyś na NGC o dziełach Nostradamusa. Napisał je tak, że każdą można sobie dowolnie zinterpretować do dowolnego wydarzenia. Dodatkowo te przepowiednie to same katastrofy, a jak wiadomo tragedie najlepiej się przepowiada. Równie dobrze mogę teraz napisać, że w sierpniu umrze ważna osobistość i ot, okaże się, że w sierpniu naprawdę umrze ktoś ważny - stanę się na chwilę sławny, bo ktoś odszuka tego posta. A jeżeli moja przepowiednia się nie sprawdzi, to i tak nikt nie będzie mnie za to winił, a co więcej - prawie nikt nie zapamięta, że coś takiego w ogóle przepowiadałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 02:45, Mohair napisał:

Rozumiem, że aby to zinterpretować trzeba być co najmniej w takim stanie umysłowym, w
jakim Ty byłeś układając to małe dzieło poezji? ;)


No ba, na trzeźwo nawet nie próbuję tego rozebrać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. bardzo dużo jest tych wszystkich historii i przepowiedni. Zostałam obudzona dzisiaj i po usłyszeniu kilku przepowiedni zaczęłam się bać, po prostu. Śmieszne? Może dla kogoś tak.... ale nie o to chodzi. Przepowiednie i tym podobne historyjki były zawsze... przerażające są te, które prawie ze idealnie pasują do zdarzeń. Jednak chciałabym sama zobaczyć oryginalne źródła tych przepowiedni, bo tak to naprawde sama mogę sobie wszystko dopasowac jak mi pasuje... i tyle. I niech mi ktoś zaprzeczy teraz. Tak samo wers " imię jego czterdzieści i cztery" o ile dobrze napisałam... że niby chodzi o Obamę... to ja mówię, że to miało np. przygotowac nas do tragicznego wydarzenia. dlaczego? bo nmp. 4 kwietnia mieliśmy Wielkanoc czyli 44 i już... też mogą przepowiadać..:P piszcie ludzie sensowne i oparte o jakieś dowody rzeczy, bo wymyślanie głupot nikomu nic nie da i nie pomoże a wręcz przeciwnie ludziom o słabych nerwach może bardzo zaszkodzić.... czekam na odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, również przeszukałem "cały" Internet i wszystkie dostępne źródła w poszukiwaniu tego cytatu. Co się dowiedziałem. Nie napisał tego Nostradamus, lecz nie wiem dlaczego wszyscy o tym mówią, wiele osób tak jak ja już kiedyś to słyszało, niektórzy mówią o WTC inni o Buzku, więc nie tylko ja słyszałem o tym wcześniej :) (na szczęście, bo zaczynałem się bać :P). Ktoś szybko chciał to "wmówić" Nostradamusowi, bo widziałem np. na wikipedii, usunięty właśnie ten cytat. Nie szukałem jeszcze tego na anglojęzycznych forach, ale znalazłem na Rosyjskim.

PS. Na jednym forum ten cytat był umieszczony 20 któregoś maja, ale to chyba błąd na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepowiednia pasuje idealnie, nawet az za bardzo, myślę ze ktoś to zmyślił wrzucil na samosie demotywatory i jeszcze na jakieś fora i stało się popularne, ale jezeli jednak ktos dotrze do tego ze to jednak zostalo przepowiedziane przez Nostradamusa niech da znac i jakis dowod do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować