Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Starcraft - problem z graniem [stack] i formatem PCX

17 postów w tym temacie

Witam!

Mam problem dotyczący Starcrafta, a doładniej gry na Battlencie. Ludzie w necie często grają na mapce o nazwie Spawn defense 3 b. Można na niej robić tak zwany STACK (czy coś takiego) To znaczy, że jeden budynek można postawić na drugim. Jak to się robi? I jeszcze jedno pytanko jak otworzyć plik PCX (tam mam zrobiony screen z gry)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 17:51, Tomi_323 napisał:

I jeszcze jedno pytanko jak otworzyć plik PCX (tam mam zrobiony screen z gry)


InfranView... alboe jakikolwiek przegram potrafiacy otwierac obrazki (a nie majacy znaczka Microsoftu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(a nie majacy znaczka Microsoftu :)

To Blizzard obraził się na programy Microsoft`u? Dzięki za odpowiedź.


Dodaje screen, aby dokładnie pokazać o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Można na niej robić tak zwany STACK (czy coś takiego)

Dnia 25.12.2005 o 17:51, Tomi_323 napisał:

To znaczy, że jeden budynek można postawić na drugim. Jak to się robi?


Nie gram w tego typu UMSy, więć sztuczkę ta znam tylko z teorii. Mapy przystosowane do stacka mają przełącznik "jasności" i "zaciemnienia" (na przykład w postaci cywila). Należy zlokalizować taki włącznik i - w zalezności od rasy: zaznaczasz drona/sonde/SCV, bindujesz pod klawiszem numerycznym (np ALT+1), w przypadku zerga czynność powtarzasz kilkakrotnie (zasada jeden budowniczy - jeden budynek). Potem ustawiasz cywila na "zaciemnienie", klikasz "1" (ew. 1-9) i budujesz kilka budynków na jednym miejscu. Protoss potrzebuje oczywiście postawionego Pylona.

Stack jest dozwolony tylko na UMS, jeśli spotkasz się z nim podczas normalnej gry (melee, TvB itd.) oznacza to jakiś rodzaj hacka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 20:00, Tomi_323 napisał:

To Blizzard obraził się na programy Microsoft`u? Dzięki za odpowiedź.


Nie. W czasach jak powstal StarCraft, to format PCX byl jeszcze calkiem popularny.
A swoja droga MS wspiera tylko swoje formaty (w tamtych czasach nawet z JPG bywaly problemy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 03:17, Volvox napisał:

> To Blizzard obraził się na programy Microsoft`u? Dzięki za odpowiedź.

Nie. W czasach jak powstal StarCraft, to format PCX byl jeszcze calkiem popularny.
A swoja droga MS wspiera tylko swoje formaty (w tamtych czasach nawet z JPG bywaly problemy)


IrfanView i panowie z Microsoftu nie mogą nic zrobić. Żeby to jeszcze takie proste było z Media Playerem. Za diabła nie da się go zmusić, żeby się wreszcie odpieprzył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam pewien problem już od kilku dni nie moge grać w SC ponieważ na nicku mam jakieś urządzenie nie jest to lagg tylko !!! i nie moge wcisnąć join ani create i błagam pomóżcie pierwszy raz mi się to zdażyło


Dziękuje!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Stacka to jest przełącznik jasność/ciemność tylko najpierw zapisz cywila na ctrl+1 ( a nie jak kolega wyżej wspomniał alt+1^^),na battlenecie niema już tego rodzaju hacków ze stackiem (chyba że grasz na jakichs dziwnych gatach) do .pcx InfranView myśle spasuje a co do tej "wtyczki" którą masz zamiast rank''a to jest to spowodowane że masz Firewalla włączonego albo masz straaasznie wolny net (w co jednak wątpie) wyłącz Firewalla a jak nie pomoże poszukaj pomocy na jakichś stronkach typowo o SC.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy nie masz wirusa jakimś darmowym antywirusem, np. mks ;) Ew. Przeinstaluj starcrafta, sprawdź, czy masz wszystkie programy do internetu wyłączone ( jeżeli masz neostrade, neostradę zostaw włączoną :P ) i napisz ew. do Blizzarda. Z tego co wiem niektórzy pechowcy mają zawsze lagi w sc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a jak sie pisze ew. do Blizzarda??? Neta mam DSL 512!!! Przeinstalowywałem stara i nic nie dało. A wira nie moge mieć bo przedwczoraj formata robiłem. I jak poradzicie coś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz w neostradzie tak ? Od zawsze masz ten problem w neostradzie czy od niedawna ? Jak od zawsze zmień internet, neostrada nie dla graczy stwożona, lecz dla pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe mam neostrady mam DSL 512 Dialog nie mam neostrady !!! Ten problem mam od niedawna nie moge grać wogóle join i create są zablokowanei na nicku jakie sdziwne szare urządzenie jest a laga nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób screena tego "szaraczka" :> Po za tym, zadzwoń do administratora sieci i powiedz, że w grze internetowej nie możesz "czegoś" zrobić, i czy nie zablokowali czegoś ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa i jak sie loguje na starcrafta to mi wyskakuje komunikat: Your internet connection is either very port 6112. You will be able to chat but will not be able to play games. Contact your Internet service provider or your system administrator for assistance with opening this port. !!!! Może teraz dasz rade mi pomóc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować