Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z Falloutem - dzień drugi

25 postów w tym temacie

Lucas the Great

Cieszymy się, że pierwszy tekst Myszy poświęcony serii Fallout spotkał się z tak ciepłym przyjęciem. Projekt tego Weekendu z... wypłynął bezpośrednio z naszych napromieniowanych serc, więc sprawia nam wielką radość to, iż Wam sprawilismy radość... Dziś druga część wspominkowego artykułu, tym razem wykraczająca też poza pecety.

Przeczytaj cały tekst "Weekend z Falloutem - dzień drugi" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, Fallout... Ileż pięknych chwil spędziłem przy obu częściach tej sagi.
Artykuł bardzo dobry - przypomniał mi wiele Fallout''owych sesji, a także uświadomił o istnieniu kilku rzeczy, o których wcześniej nie wiedziałem, a będących wartymi poznania :) Brawa dla autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Fallout się niepodobał, widziałem jak kolega w to grał, może Fallout 3 mi się spodoba bo robią go ojcowie The Elder Scrolls, Oblivion mi się bardzo spodobał, może fallout 3 będzie takim Oblivionem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł! Nie miałem pojęcia, że był w planach Fallout Tactis 2! Jeszcze raz - gratuluję, genialny artykuł zarówno ten jak i wczorajszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dar, cRPG nie ocenia się po tym jak "ktoś grał" Bo tak naprawdę mogą wydawać się strasznie nudne. Do tej gry potrzebna jest wyobraźnia, ty musisz zasiadać przed kompem. A Oblivion czaruje grafiką, dlatego o wiele łatwiej zachęcić się do grania w niego.

I wypluj te słowa że będzie podobny do Obliviona! Jest seria TES, i niech sobie będzie. Ale jest też seria Fallout, która jest czymś zupełnie innym, i niech tak zostanie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

interplay nie dawno mowil ze niedlugo splaci dlugi i moze stworzy fallouta multiplayer bo nie sprzedali betshadzie do tego prawa. Moga tez stwozyc fallouta tacticsa 2, a jak betshada zrobi 3,4,5 to interplay bedzie mogl zrobic 6 i dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli inaczej mówiąc - Fallout kontratakuje ;) Ja za to chciałbym aby powstał Fallout 3 i był zwieńczeniem całej serii. Ale cóż, zapowiedziano już kolejne części. Pożyjemy, zobaczymy. Ciekawe kiedy ktoś porządnie weźmie się za Baldurs Gate''a 3 xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 18:34, kelawerde napisał:

Ach, Fallout... Ileż pięknych chwil spędziłem przy obu częściach tej sagi.


prawda prawda, tylko ze ja chętnie grywałem również w Tactics :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to ja sam nie lubię takich "skomplikowanych gier RPG", ale jakoś Fallout mi się spodobał.

Pewnie niedługo będzie jakiś tekst o F3(oficjalny ;P) od Bethesdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to skomentuje krótko. Ten kto nie grał w Fallout-a niech nie waży się w ogóle wypowiadać o tym jakie RPG-i są dobre i najlepsze. Fallout to klasyk nad klasykami i moim skromnym zdaniem najlepsza gierka Black Isle oraz Interplay. Oczywiście zaraz obok niego jest Baldur, Icewind etc. Ale Fallout jest extra ;] Przeszedłem go 7 razy i za każdym razem poznawałem wiele nowych rzeczy, których wcześniej nie odkryłem i myślę że zagram jeszcze raz... niedługo ;]

I nie wiem jak można nie lubić takiej klasyki jak Fallout, to jest niedorzeczne !

A artykuł... ok ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2007 o 19:51, deuser napisał:


prawda prawda, tylko ze ja chętnie grywałem również w Tactics :)

Heretyk! Bluźnierca! Propagator kiczu!:) I w ogóle - przyczyna tajfunów w Meksyku ;) Słowem wyjaśnienia, fanem Fallouta również jestem i dlatego nawet dzisiaj, gdy pomyślę, że zamiast tego nie-wiadomo-po-co-to-komu-było Tacticsa, mogliśmy otrzymać ukończonego Van Burena...Ech ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, nie miałem pojęcia o projekcie Fallout Tactics 2. Rzeczywiście szkoda, że nie zrealizowano, ani go, ani Van Burena. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę skoro zbrakło funduszy a projekt nad SPECIAL był już prawie ukończony, to czemu inna firma go poprostu niedokończyła.. chyba Bethesda o ile się nie mylę. I dziwię się też że Interplay zrobiła takiego shita jak Fallout: Brotherhood of Steel. Po sukcesie Fallouta 1 i 2 chyba mieli już wszystko gdzieś i myśłeli że się poprostu sprzeda.. ?! Ale fajny news bo dowiedziałem się trochę o papierkowym RPG Fallout. Grałem kiedyś w neuroshime, ciekawe czy fallout okazałby się lepszym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 11:41, Grizzly. napisał:

to czemu inna firma go poprostu niedokończyła.. chyba Bethesda o ile się nie mylę. I dziwię
się też że Interplay zrobiła takiego shita jak Fallout: Brotherhood of Steel. Po sukcesie Fallouta
1 i 2 chyba mieli już wszystko gdzieś i myśłeli że się poprostu sprzeda.. ?!

FT:BoS nie było shitem. Gdyby nazywał się Fallout 3 to wtedy byłby to zamach na legendę, ale nazwą twórcy świadomie zasygnalizowali zmianę w podejściu do Fallouta i moim zdaniem zrobili dobrze. Grało mi się przyjemnie i pomimo faktu, że oszałamiającego sukcesu tej gry nie było, to prostackie określenie, że to szit i tyle, nie ma zbyt wielkiej wartości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 11:55, HiroshiTakubo napisał:

> to czemu inna firma go poprostu niedokończyła.. chyba Bethesda o ile się nie mylę. I dziwię

> się też że Interplay zrobiła takiego shita jak Fallout: Brotherhood of Steel. Po sukcesie
Fallouta
> 1 i 2 chyba mieli już wszystko gdzieś i myśłeli że się poprostu sprzeda.. ?!
FT:BoS nie było shitem. Gdyby nazywał się Fallout 3 to wtedy byłby to zamach na legendę, ale
nazwą twórcy świadomie zasygnalizowali zmianę w podejściu do Fallouta i moim zdaniem zrobili
dobrze. Grało mi się przyjemnie i pomimo faktu, że oszałamiającego sukcesu tej gry nie było,
to prostackie określenie, że to szit i tyle, nie ma zbyt wielkiej wartości...


On napisal Fallout: Brotherhood of Steel, a nie Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 12:44, Hra'ko'lothanek napisał:

On napisal Fallout: Brotherhood of Steel, a nie Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.

Rzeczywiście, zwracam honor. Niemniej moje słowa wciąż są aktualne tylko do tych, którzy krytykują i lubią FT:BoS :P!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, można jednak być fanem Falloutów i jednocześnie potraktować FT sprawiedliwie (i obiektywnie) - moje gratulacje, Mysza :). Choć widzę, że wśród komentujących i tak znalazło się paru, którzy zdają się nie zauważać, że FT ma w podtytule "a post nulclear tactical combat game" :D. Moim zdaniem Tactics jest niezły, ale to niestety gra na jeden raz - za drugim i każdym kolejnym nie jest już tak zabawnie (wszystkie cztery zakończenia i tak można zobaczyć za pierwszym podejściem, bo zależą wyłącznie od ostatecznego wyboru gracza). Również jestem zaskoczony wiadomością, że powstawał FT2 - musiał zostać skasowany na bardzo wczesnym etapie prac (w sumie dobrze, bo z tego, co autor napisał w powyższym tekście, wynika, że Microforte przyjęło jedno z zakończeń FT za prawdziwe, niekoniecznie to, które mi się spodobało ;)). Aha, obrazek obok fragmentu o FT2 pochodzi raczej z Van Burena (tą lokację można zwiedzić w demie technologicznym), który, nawiasem mówiąc, został skasowany nie tyle z powodu kłopotów finansowych Interplaya, a daleko posuniętej niekompetencji pewnego managera (doskonale znanego z imienia i nazwiska wszystkim fanom świata opadu radioaktywnego).
Osobiście największe nadzieje wiążę z obiecywanym remake''iem (?) Wastelanda, Fallout 3 prawdopodobnie będzie tylko strzelanką TPP z elementami gry RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować