Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Scenarzyści gier wideo zostaną nagrodzeni

69 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Amerykańskie Stowarzyszenie Scenarzystów ustanowiło nagrodę dla najlepszego scenariusza gry wideo. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na ważna rolę ludzi stojących za tym elementem branżowych produkcji, który często przesądza o ich sukcesie bądź porażce.

Przeczytaj cały tekst "Scenarzyści gier wideo zostaną nagrodzeni" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Half-Life! Co prawda formuła jest atakują ufoki - jeden osobnik ratuje ziemię, ale powtarzam, tylko formuła. :> Scenariusz do HL2 szczególnie powinien coś zagarnąć dla siebie z nagród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż...Max Payne nie miał czegoś specjalnego w fabule, mimo iż był wciągający, toć wiele filmów miało podobną historię. Kogo bym obstawił? Baldura oczywiście, Icewind ( w ogóle gry na podstawie D&D), Elder Scrolls seria, Warcraft, Diablo, Bioshock, serie Halo i MGS. Więcej grzechów nie pamiętam... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym postawił na Baldura i Tormenta. Swoją drogą to faktycznie dziwne, że jeszcze nagród za klimat nie ma (tzn. pewnie jakieś są, ale nikt o nich nie słyszał :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna nie powstają gry z dobra fabułą. Teraz to tylko grafika się liczy bo jak gra ma więcej wątków fabularnych niz jeden to np. taki amerykanin sie zaczyna gubic w tym wszystkim.
Dobra gra z dobra fabułą to taka gra do której chcesz powracać nawet jeśli minie 10 lat.
Tak jak teraz halo 3 o matko co to nie jest. Ludzie dajcie spokój. Jak dla mnie to taki painkiller i nic więcej.
Ciekawa fabuła to jak dla mnie na pc fallout.
Ja osobiście nie kupuje gier które ładnie wyglądają ale takie które uważam za ciekawe.
To wszystko i pamiętajcie grafika to nie wszystko co gra moze nam zaoferować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja bym nominował Silent Hill, zwłaszcza 2, no i oczywiście kilka RPG by się na takiej liście znaleźć musiało. Max Payne i kilka innych gier też, no może w końcu większy nakład zacznie się kłaść an fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KotORy, BG1 i 2, IwD1 i 2, Fallouty 1 i 2, Planescape: Torment, Deus Ex, seria FF etc. Wiele jest tytułów godnych nagrody i wyróżnień. Niestety jak zwykle w takich plebiscytach lepiej liczyć na jakiś nowiutki i popularny tytuł. A jaka jest kondycja scenarzystów w ostatnich latach wyjaśniać chyba nie trzeba, bo wszyscy tą biedę klepiemy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Torment, Fallout (za poboczne watki), Baldury, ale pierwsze nagrody zgarnie pewno kraj kwitniacej wisni - komu zalezy na wspaniale opowiedzianej fabule, z wyjatkowymi postaciami to gra w jRPG :) Ja obstawiam FF9 :)

max payne ? przeciez to jest infantyle do bolu - zabili rodzine i za to zabije ich... typowy scenariusz filmowy grany od 50+ lat w kinie :/

Half-Life (imo 2) - o tak, dobry wybor - swietny shoter i niezla, dopracowana historia.

Warcraft - ooo tutaj rowniez dobry glos, dopracowany swiat, dobrze opowiedziana historia (we wszystkich czesciach) - kawal dobrej fabuly :]

Taki Gothic zjadłby wszystkich.

hahahhahaha padłem :) wiele starszych i nowszych gier ma lepszy scenariusz niz G1/G2/G3 - a bez dobrego scenariusza ciezko stworzyc klimat. Klimat w gothicu ? no nie wiem, ja go nie uswiadczylem, bo gra jest nudna, dialogi dretwe jak cholera a zwrotow akcji to nie uswiadczymy wcale :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł :) W sumie dziwne, że dopiero teraz ktoś to wymyślił, ale lepiej późno niż wcale :P Jak będzie plebiscyt, pewnie zagłosuje na Metal Gear Solid 4 (po jego ukazaniu się oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nagroda powinna polecieć do...
H-L 2
Fallouta
Baldura
Final Fantasy (VII i VIII)
MGS''a (obojetnie)
i
Lineage''a 2 xD (fabuła jest przysłoniona przez wszystko inne, a szkoda :(

Więcej - nie pamiętam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować