Zaloguj się, aby obserwować  
DemoBytom

Neverwinter - Patch 1.67 i przyszłość patchy

122 postów w tym temacie

Witam. Ostatnio przeczytałem, że firma Bioware zamierza nadal wydawać patche do gry Neverwinter Nights. Chciałbym się dowiedzieć, czy w związku z przerwaniem współpracy z Atari - wydawcą NWNa, CD-Projekt nadal będzie te patche polonizować.
Użytkowników forum proszę o nie besztanie firmy za wcześniejsze wpadki z patchami, groźby, wymuszenia, oskarżenia itp.. Nie zaśmiecajmy wątku, który ma byc tylko wątkiem informacyjnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 13:28, DemoBytom napisał:

Witam. Ostatnio przeczytałem, że firma Bioware zamierza nadal wydawać patche do gry Neverwinter
Nights. Chciałbym się dowiedzieć, czy w związku z przerwaniem współpracy z Atari - wydawcą
NWNa, CD-Projekt nadal będzie te patche polonizować.
Użytkowników forum proszę o nie besztanie firmy za wcześniejsze wpadki z patchami, groźby,
wymuszenia, oskarżenia itp.. Nie zaśmiecajmy wątku, który ma byc tylko wątkiem informacyjnym
:)

Witam.
Raczej łatek już nie będzie:( skoro Cdprojekt już nie jest dystrybutorem tej gry. Można przyjąć założenie, że gra umarła i lepiej kupić wersję angielsko języczną. Niestety:(
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 21:24, DemoBytom napisał:

Zostało oficjalnie potwierzdzone, że wkrótce (z miesiąc około) wypuszczony zostanie patch 1.67
do NWN-a.
Czy zostanie on spolszczony?


Hmmm... Jeśli tak, to pytanie przez kogo. W Polsce wydawcą NWN był CDP, ale po zerwaniu umowy z Atari, obecnie nikt nie jest jego dystrybutorem. LEM nie ma praw do wydawania NWN. Jednak czy CDP spolszczy patch?? I ile na to będziemy czekać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem raczej CDP pokusi się o wydanie patcha w naszym ojczystym języku. A dlaczego ?? Choćby nawet przez to co się działo z poprzednimi. Pozatym będzie to świadczyło o trosce o klienta, którymi my nawiasem mówiąc jesteśmy. Przyniosłoby to CDP napewno rzeszę nowych fanów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to nielada problem. Siłą NWN jest multiplayer a bez nowego patcha nasza obecna wersja 1.66 stanie sie niekompatybilna z zagranicznymi 1.67. Wypadałoby żeby CDP albo ktoś się tym zajął bo gdyby to pyła jakaś gra singlowa to by znaczenia większego nie miało ale że od versji gry zależy połączenie z servem i, co więcej-kompatyybilność z nowymi modami i versjami nieoficjalnych dodatków jak CEP czy PRC napraaaawde by wypadało żeby ktoś sie oficjalnie zajmował zpolszczaniem patchy lub by cpd wydał jakąś łate delokalizującą przywracającą OFICJALNĄ wersje eng gry(tylko prosze nie pisać o podmienianiu pliku dialog.tlk bo to zgrzyty niezłe wywołuje i zwisy o czym i nie jeden temat na nie jednym forum był-to już było praktykowane poza tym chodzi mi o jakieś oficjalniejsze rozwiązanie niż haupnicze patchowanie). Dobrze by było gdyby ktoś z cdp sie wyraził na ten temat-jak to ma być i jsk to jest przewidywane że będzie bo potem będą znowu awantury jak oficjalna versja 1.67eng już będzie a tego wszyscy zapewne chcą uniknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. Ja nie powiem. Mnie na tym patchu naaaaaaprawdę zależy :( A to przez nowe funkcje jakie można wywołać skryptami.. :/ Gdyby nie to to bym się tak nie przejmował tym patchem :(
Czytałem na Krainie Płonących Cieni, że jeśli nie uda się wydać oficjalnego patcha, to postaraja sie tam zrobić wersję nieoficjalną.. Tylk kto pamięta ile było zgrzytów i niestabilności z poprzednimi nieoficjalnymi patchami..? :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo dobra-właśnie wyszła pierwsza beta 1.67-no to wiadomo w końcu coś oficjalnego o spolszczanu patchy na przyszłość bo sie powoli robi naprawde nieciekawie-doprze by było gdyby kroś z CDP pisnął jakieś oficjalne słówko pod tym tematem-jakieś oficjalne "będziemy spolszczać" albo "nie będziemy"-bo że umowa z Atari i Bioware padła to każdy wie-konsekwencje przewidywane ciągle niemniejjednak są w stanie zawieszenia-pogłoski krążą różne. Gracze czekają na coś oficjalnego z ust kogoś, kto mówi w imieniu CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby wszyscy, którym zależy na polskich patchach do NWN dopisywali się tutaj :)

+2 (mój ojczulek też :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu dostępna jest beta wersja patcha 1.67 do NWNa...
Czy CDP wogóle zamierza wydać go w wersji polskiej? Czy trawją/będą trwać rozmowy z Biwarem? Czy jest jakakolwiek szansa na pojawienie się patcha w naszym kraju?
Bardzo proszę kogoś z CDP o odpowiedź.. Choćby "tak" lub "nie"...
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 19:04, Frozen- napisał:

zanim cdp odpowie minie duzo czasu,wiec nie ma co sie narazie ekscytowac ^^


Ja się nie ekscytuję :P
Potrzeba mi patcha 1.67 z powodu conajmniej kilku dodanych tam funkcji skryptowych :/ Nie powiem - na żadnego patcha do żadnej gry tak nie czekałem :(
Mam nadzieję, że wątek, nie będzie, tak jak dotąd, zupełnie olewany zarówno przez społeczność jak i CDP..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2006 o 20:48, DemoBytom napisał:

Mam nadzieję, że wątek, nie będzie, tak jak dotąd, zupełnie olewany zarówno przez społeczność
jak i CDP..



Nie wiem jak ty ale ja tu odpowiedzi Nikogo z CDP nie widze-wniosek-wątek już jest olewany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może szybciej będzie jak poślecie emalię do nich. Prędzej (może) zareagują.
Życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem calego, ale CDP byl wydawca NWN i szczerze mowiac nie moze zostawic graczy na lodzie. Pozatym Patch wydaje BioWare nie Atari i nie powinno byc z tym problemow.

W sumie szczerze powiedziawszy, jesli patch sie nie ukaze, to CDP straci w moich oczach, lecz ja nadal na nich licze... nie poto 2 razy kupowalem NWN +dodatki, by miec zoonka, poniewaz atari focha walnelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tesz licze ale probblem nie tkwi w tym że CDP z Atari i Bioware umowe zerwało i-jak sam napisałeś-dystrybutorem NWNa w polsce już nie jest. Nie wiem w związku z tym jak wyglądają zobowiązania CDP wobec NWNa. Jak narazie mamy tylko bete 1.67-no wiadomo że nikt bety zpolszczał nie będzie ale dobrze by było wiedzieć czy planowana jest kontynuacja spolszczania patchy czy nie zanim wyjdzie oficjalnie 1.67-byłbym skłonny qpić 2gi raz NWN ale tym razem w versji eng. jeżeli polska ma oficjalnie pozostać przy 1.66. Dlatego chcę wcześniej oficjalnie wiedzieć czy polska wersja będzie aktualizowana-bo jeżeli nie to się zaczynam za eng rozglądać.
Nawet gdyby patch miał wyjść z opuźnieniem to poprostu dobrze by było wiedzieć czy wogule będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej CDP sie postaralo i wydalo 1.66, choc to akurat nie byl super patch, ale to juz nie wina CDP.

Wiec odswierzam temat, poniewaz premiera patcha zbliza sie wielkimi krokami i mysle ze spolecznosc NWN nie chce zostac na lodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oficjalnie przyklejony temat odnośnie bety 1.67 na stronie bioware (a dokładniej http://nwn.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=468562&forum=42 ) natknąłem się na komentarz niejakiego Primogenitora odnośnie zawartości owego patcha. Cytując co powiedział:

There seems to be two new classes sets of constants defined in nwscript.nss, Eye of Gruumsh and Shou Disciple (both of which the PRC has had for ages, nice to see biowares catching up with us ) however they dont seem to be in the 2das. Are they going to be added in a future patch (1.68) or beta (1.67 beta 2)? Or are they for a future premium module? Or are you "unable to comment at this time"?

Czy to oznacza że Bioware będzie dodawać PRCowskie klasy do patchy? Bioware nic oficjalnego w sprawie nie orzekł ani w tym ani w tym temacie ani w temacie komentującym tego posta( http://nwn.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=469429&forum=42 )-więc jak myślicie-można będzie liczyć na klasy z PRC w łatach? Bo nie wiem co o tej sprawie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego wlasnie jestem przeciwny spolszczeniom. mała zmoan na rynku i gra umiera. może trzebaa było przetłumaczyc np quake 3 i powiedzec ze point release 1.32 w polskeij wersji nie bedzie bo zmienil sie dystrybutor?:D a tak serio proponuję zrobic jakąś petycję czy coś, przecież bez patchy gre można sobie odpuścić, to tak jakby nam ktoś kupioną przez nas grę odebrał. po co komu nwn bez netu? kurde zaczynam sie obawiać o sens tego wszystkiego. i cięzko mi bedzie gdzieś dorwać angielskiego warcrafta 3..... (jak tak dalej pójdzie) ZROBCIE COŚ Z TYM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować