Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Białe diody LED od Samsunga

38 postów w tym temacie

wskazane nowe technologie :) ale powiem wam jedno, mam dziewiętnastke od Samsunga i nie uskarżam sie na jego jakość więc nie interesuje mnie przesiadka na lepsze.. news newsem ale jeśli przesiadka to na większy, 21''-24'' i to taki jak już w sklepie widziałem, bo te w technologji Active White-LED Backlight będą oczywiście droższe no i oczywiście nie takie duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diody LED nie są drogie, jedynie co negatywnego wiem o białych diodach to to, że mają okres żywotności (w przeciwieństwie do tradycyjnych: czerwone, zielone, czy żółte - te są praktycznie wieczne) tak jak niebieskie.
I cena raczej sztucznie będzie w wysoka, jeżeli wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 19:19, pendejo napisał:

białe diody LED to przecież żadna nowość i wg mnie im jaśniejszym światłem podświetlić LCD
tym będzie miał gorszą czerń ale to moje zdanie

Ale skoro to źródła punktowe pewno łatwiej będzie regulować jasność fragmentów, wogóle może być możliwa regulacja, w przypadku świetlówek obecnych w grę wchodzą tylko globalne zmiany podświetlenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 19:31, Beliar-13 napisał:

Już się boję ile to będzie kosztować, no i kiedy zrobią LCD-ki z tymi diodami.

Ja bardziej czekam na OLED, gdzie piksele są zbudowane z organicznych diod świecących (a nie są jedynie podświetleniem) i ekrany są elastyczne.
To jest raczej technologia przejściowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 19:22, PioMrex napisał:

Ale skoro to źródła punktowe pewno łatwiej będzie regulować jasność fragmentów, w ogóle może
być możliwa regulacja, w przypadku świetlówek obecnych w grę wchodzą tylko globalne zmiany
podświetlenia.


niby tak ale sens miałoby to dopiero gdyby dioda była wielkości piksela i każdy piksel był podświetlany osobno a to raczej niemożliwe lepiej zrobić monitor oled

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 19:34, PioMrex napisał:

Ja bardziej czekam na OLED, (...)

A ja czekam na powrót telewizorów kineskopowych. Te nowe TV mają się składać z olbrzymiej liczby bardzo małych ekranów bez cewek. Każdy z nich ma odpowiadać za jeden piksel. W efekcie dostajemy telewizor z obrazem o idealnej geometrii (jak w LCD), z pełną paletą barw (której w LCDkach nie ma), z pełnym kątem widzenia w pionie i w poziomie oraz niesamowitym kontrastem. LCDki i Plazmy nie mają szans. Podobno już by były w sprzedaży gdyby nie jakieś spory sądowe o licencje. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 20:00, Irc100 napisał:

*logray*
Tylko czy nie będzie to drogie i czy nie będzie zabierać dużo prądu....

widać że nie czytasz do końca piszę że 2 W czyli 2 Waty czyli 1/500 KW czyli musi chodzić 500h abyś wydał 35 gr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować