• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Jakubo

Baldur;s Gate 2-cienie amn+Tron Bhala(problem z uruchomieniem)

Pytanie

Plix pomóżcie mi z tą grą bo bardzo chciałbym w nią zagrać a niestety nie mogę:((Podczas uruchomiania pojawia się następujący komunikat:"An Assertion failed in ChDimm.cpp at line 628.Programmer says:Unable to Open BIF:data/Hd0GMosc.bif".CO TO OZNACZA?????????????????Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.12.2005 o 10:23, Jakubo napisał:

Proszę odpowiedźcie plix!!!!!


spróbuj przeinstalować gre, a tak pozatym to dodawaj do wątku bg2, a nie nowy topic zakładasz:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2005 o 14:30, Jakubo napisał:

Niestety nie działa.:(((Wysłałem formularz do CD projekt,narazie bez odpowiedzi.Nie ma innego
sposobu!?


Bawiles sie dotad jakimis modami? Sprobuj moze wykasowac gre "zupelnie" - lacznie z katalogiem, w ktorym byla zainstalowana. I wtedy instaluj ponownie. Jesli sie nie da, to mam wrazenie, ze czeka Cie wymiana plyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2005 o 08:29, Jakubo napisał:

Plix pomóżcie mi z tą grą bo bardzo chciałbym w nią zagrać a niestety nie mogę:((Podczas uruchomiania
pojawia się następujący komunikat:"An Assertion failed in ChDimm.cpp at line 628.Programmer
says:Unable to Open BIF:data/Hd0GMosc.bif".CO TO OZNACZA?????????????????Proszę o szybką odpowiedź.


Miałem kiedyś identyczny błąd, a bierze się on z tego, że w pliku Baldur.ini znajdującym się w głównym katalogu gry masz podane złe ścieżki do napędu CD-ROM, do którego wkładasz płytę przed uruchomieniem gry. Jest w tym pliku na dole taki wpis:

[Alias]
HD0:=F:\Baldur''s Gate II\
CD1:=F:\Baldur''s Gate II\CD1\
CD2:=F:\Baldur''s Gate II\CD2\;F:\Baldur''s Gate II\CD2\
CD3:=F:\Baldur''s Gate II\CD3\
CD4:=F:\Baldur''s Gate II\CD4\
CD5:=F:\Baldur''s Gate II\CD5\

Pierwsza linijka po [Alias] to ścieżka do miejsca, w jakim zainstalowałeś grę na dysku twardym, ja mam ją na dysku F: w katalogu "Baldur''s Gate II" jak widzisz, Twoja ścieżka jest pewnie inna, w każdym razie tam właśnie musisz ją umieścić. Co powinieneś zrobić dalej: jeśli wybrałeś pełną instalację gry to po prostu zamień wszystkie pozostałe wpisy "F:\Baldur''s Gate II\" (czy jakiekolwiek inne, które są u Ciebie) na Twoją ścieżkę do katalogu z zainstalowaną grą, analogicznie jak w pierwszej linijce. Jeśli natomiast nie instalowałeś na full, to po prostu zamień wszystkie "F:\Baldur''s Gate II" na literę Twojego CD-ROM-u. U mnie zadziałało :)

PS. Nie wiem czy wiesz, ale jest już dość duży wątek o BG2: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&u=672 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja miałem podobny problem,
Ale,
Płytę czytało do momentu aż nie wybrałem, że chce grać w Tron Bhaala
Pojawił sie komunikat, prosze włożyć płytę do napędu. No i klops, Już się wsciekłem.
Ale dzięki tej poradzie poradziłem sobie, choc u mnie wyglądało to zupełnie inaczej.
Ja zainstalowałem pełny dodatek.
W pliku baldur ini. miałem coś takiego:
[Alias]
HD0:=c:\Program Files (x86)\Black Isle\Baldur''s Gate 2
CD1:=e:\CD1\
CD2:=e:\CD2\
CD3:=e:\CD3\
CD4:=e:\CD4\
Wystarczyło, że dodałem ścieżke:
....
CD5:=e:\CD5\
I jak za machnięciem magicznej różdzki gra działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować