Zaloguj się, aby obserwować  
TheKolumb

Pytania podchwytliwe - reaktywacja

216 postów w tym temacie

Hmm, temat zapomniany więc ja zadam jakieś pytanko:-) a raczej zagadkę.

Przez pustynię idą gęsiego trzy żółwiki.
Pierwszy z nich mówi:
- przed sobą widzę piasek, za sobą żółwika;
Drugi:
- przed sobą widzę żółwika, za sobą widzę żółwika;
Trzeci:
- przed sobą widzę żółwika, za sobą widzę żółwika.

Jak to możliwe? Zastanów się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och, jest wiele możliwości. Nie powiedziałeś, że kolejność w jakiej idą jest taka sama jak oznaczenie 1, 2 i 3, więc po prostu pierwszy to rzeczywiście pierwszy, drugi to ostatni a trzeci idzie w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 23:57, Jaki Ganh1 napisał:

Och, jest wiele możliwości. Nie powiedziałeś, że kolejność w jakiej idą jest taka sama
jak oznaczenie 1, 2 i 3, więc po prostu pierwszy to rzeczywiście pierwszy, drugi to ostatni
a trzeci idzie w środku.


Ale jak 2 może być ostatnim skoro widzi za sobą żółwika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, tak się składa, że znalazłem odpowiedź na Google. Wiesz, że to najbardziej bezsensowna rzecz jaką w życiu słyszałem? Tak można każdą zagadkę rozwiązać. Stworzyć jakąś supertrudną, której rozwiązanie będzie tym, że ktoś kłamał. Ech, po prostu no comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 00:07, Jaki Ganh1 napisał:

Ech, tak się składa, że znalazłem odpowiedź na Google. Wiesz, że to najbardziej bezsensowna
rzecz jaką w życiu słyszałem? Tak można każdą zagadkę rozwiązać. Stworzyć jakąś supertrudną,
której rozwiązanie będzie tym, że ktoś kłamał. Ech, po prostu no comment.


Wiesz jak to rozwiązywałem to też miałem całkiem inne pomysły i miałem ich wiele. Ale jest to temat to zagadek podchwytliwych i jak sądzę Crash807 miał właśnie tą odpowiedź na myśli.

Edit.
Myślałem, że odpowiadasz na mój post. I już mi nerwy miały puszczać^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj nerwy na wodzy. Podchwytliwa zagadka a bezmyślna zagadka to co innego. Podchwytliwa byłaby wtedy, kiedy ten ostatni niósł za sobą lustro, jeśli by się odwrócił, rzeczywiście, idzie za nim drugi żółw, on sam, w lustrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 00:34, Jaki Ganh1 napisał:

Trzymaj nerwy na wodzy. Podchwytliwa zagadka a bezmyślna zagadka to co innego. Podchwytliwa
byłaby wtedy, kiedy ten ostatni niósł za sobą lustro, jeśli by się odwrócił, rzeczywiście,
idzie za nim drugi żółw, on sam, w lustrze.



Ta, niby jak żółw ma iść przed siebie i nieść sobie za sobą lustro ? Jeśli już tacy dokładni jesteśmy. W ogóle to co żółwie robią na pustyni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ludzie wczoraj mi kolega powiedział tą zagadkę i tak po prostu ją tu zadałem bo mnie się podobała - nie wszystkim musi się podobać... gdy by ta zagadka była wymyślona przezemnie to była by bez sensu bo wtedy jak mielibyście znać odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować