• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

A u mnie pojawia się problem nietypowy, ale po kolei:

Mój sprzęt to AMD 64 3000, Palit GF 6800, 1GB ramu, płyta ASUS A8V deluxe i na koniec prościutki SB Audigy 2. Wszystkie sterowniki i system są zaktualizowane.
Wszystko hula w 1024x768, wszystko na wysoko oprócz AA. Jedyna rzecz to coś co mi na memory leaka wygląda - im dłyużej gram, tym bardziej muli... Ale to nie przeszkadza - gra u mnie jest stabilna a jedyny błąd to czasami błąd przy wyjściu.

Ale daje mi w kość dźwięk - przy włączonym EAXie dźwięki (szczególnie słychać to na dialogach) są mocno przesterowano.... Przy wyłączonym EAXie wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 12:48, Ramidag napisał:

tryb awaryjny w cale nie jest konieczny w przypadku deinstalacji sterowników od grafiki z resztą
się zgodze

Jezeli uzywa sie Driver Cleanera, to powinno sie to robic w trybie awaryjnym, zeby mogl usunac wszystkie pozostalosci sterownika. W normalnym trybie Windows moze blokowac usuniecie niektorych dll''ek, szczegolnie jesli jest wlaczona ochrona plikow systemowych (a jest wlaczona domyslnie, chyba ze ktos to wywalil z plyty instalacyjnej np. za pomoca nlite).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na rużnych forach gracze rozpisujom sie że wiedzmina wywala do windowsa.
Piszą równierz że może to być winom sterowników.A i równierz skarzą się że CatScenki i reszta loadingujom się dość ciężko a jak kuż powyrzsza scenka się załaduje to chodzi klatka po klatce.TRAGEDIA

Chciałem równierz zaznaczyć rze pisząc tego posta jeszcze nie grałem w Wiedzmina

26 pazdziernika wychodzi patch do wiedzmina czego będzie on dotyczył,może będzie dotyczył właśnie wywalania gry do windowsa (XP i VISTA) oby to nie był zbyt powarzny problem bo czekałem na tą gry baaaaaardzo długo a teraz czytam takie straszne rzeczy.

Chłopaki z CD Projectu pomużcie bo jest ponoć cieniuuutko !!!
Wiedzmin miał miec już premiere miesiąc temu ale wiem że chcieliście sprwadzić czy wszystko jest zapięte na ostani guzik ale teraz wychodzi na to że gra ma włąsnie problem z wywalaniem jej do systemu,kurcze o miesiąc przesunięta premiera i coś takiego ?? !!! :( :)

I jeszcze jedna sprawa Dotycząca wymagań :
czy wiedzmin pujdzie i jak będzie chulał na takim sprzęcie ????? :

AMD 6000 DwuRdzeniowy czyli około 3 Giga procek
2 Giga RAM
GeForce 8800 GTS 640 MB

Jak to będzie śmigało ????????

Mam nadzieje że uzyskam odpowiedz na wszystkie nurujące mnie pytania Do Zobaczyska

P.S
Gratuluje stworzenia naprawde wyrużniającej się gry na rynku rzycze jej wiele dobrego.
Odwaliliście kawał dobrej roboty chłopaki Naprawde :)
Acha to nie był sarkazm

Narazie
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 10:48, Akashi napisał:

Wiesz ja aktualizuje stery na bieżąco teraz mam catalyst mobility 7.10 pobieram bezpośrednio
je z ati, te dedykowane nie są za dobre :)

Laptop do Benq P52


Łaa, udało się, dzięki za radę. ;)
Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie są najlepsze ustawienia obrazu i grafiki, żeby stosunek wygląd/szybkośc działania był najbardziej optymalny? Co najbardziej obciąża procesor graficzny? Rozdziałka? Wygładzanie i filtrowanie? Liczba detali?
Dodam, że na tym Radku x1600 laptopowym przy rozdziałce 1280x800, średnich detalach i wygładzaniu oraz filtrowaniu do połowy, jest w miarę płynnie podczas gry, podczas walk już niekoniecznie. Opracował więc ktoś może takie najbardziej optymalne ustawienie? Może na przykład zjechac do zera z filtrowaniem/wygładzaniem, a detale dac na maksa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Start Programu.

Wszystkim którzy mają problemy z uruchomieniem gry Wiedźmin z powodu posiadania zainstalowanych programów alkohol lub daemontools informuję iż mam zainstalowane obydwa programy na systemie Windows XP, są one uruchomione i nie mam żadnych problemów z odpaleniem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dużo to nie pomogło... fajnie...
U mnie nic nie pomogło jak narazie ... -_- I koleś z pomocy technicznej jeszcze mi nie odpisał na drugiego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 13:21, Drow 666 napisał:

Na rużnych forach gracze rozpisujom sie że wiedzmina wywala do windowsa.
Piszą równierz że może to być winom sterowników.A i równierz skarzą się że CatScenki i reszta
loadingujom się dość ciężko a jak kuż powyrzsza scenka się załaduje to chodzi klatka po klatce.TRAGEDIA

Chciałem równierz zaznaczyć rze pisząc tego posta jeszcze nie grałem w Wiedzmina

26 pazdziernika wychodzi patch do wiedzmina czego będzie on dotyczył,może będzie dotyczył właśnie
wywalania gry do windowsa (XP i VISTA) oby to nie był zbyt powarzny problem bo czekałem
na tą gry baaaaaardzo długo a teraz czytam takie straszne rzeczy.

Chłopaki z CD Projectu pomużcie bo jest ponoć cieniuuutko !!!
Wiedzmin miał miec już premiere miesiąc temu ale wiem że chcieliście sprwadzić czy wszystko
jest zapięte na ostani guzik ale teraz wychodzi na to że gra ma włąsnie problem z wywalaniem
jej do systemu,kurcze o miesiąc przesunięta premiera i coś takiego ?? !!! :( :)

I jeszcze jedna sprawa Dotycząca wymagań :
czy wiedzmin pujdzie i jak będzie chulał na takim sprzęcie ????? :

AMD 6000 DwuRdzeniowy czyli około 3 Giga procek
2 Giga RAM
GeForce 8800 GTS 640 MB

Jak to będzie śmigało ????????

Mam nadzieje że uzyskam odpowiedz na wszystkie nurujące mnie pytania Do Zobaczyska

P.S
Gratuluje stworzenia naprawde wyrużniającej się gry na rynku rzycze jej wiele dobrego.
Odwaliliście kawał dobrej roboty chłopaki Naprawde :)
Acha to nie był sarkazm

Narazie
:)



Polska język trudna język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 13:42, Drow 666 napisał:

Ja bym się do naszego Polskiego języka nie czepiał

RAFI77


Myślę, że problemem nie jest język polski jako taki, ale język polski w wydaniu, którym Ty się posługujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poprostu zalerzało mi na czasie i dlatego tak może z tom polskością mi nie wyszło.

A muwiłem ci że byś sie nie czepiał zresztom to nie był post do ciebie tylko do chłopaków z Pomocy Technicznej
nie do ciebie dziubasku
Więc jak nie nie wiesz n temat tych problemów to lepiej sie nie odzywaj bo tylko miejsce na Forum zajmujesz

BUZIAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam Celeron 2 GHz, GF FX 5200, 768 Ram a gra chodzi!!! No...może nie aż tak optymistycznie:) Tak na oko to było z 9 fps-ów(!) ale poszło:P Tu mam dowody!

PS. Nawet na tych 9 fps gra mi sie spodobała, chyba pożycze kompa od kuzyna:P

20071025142145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ej, panowie z ekipy wiedzmina, napiszcie może, czy bedzie jakiś patch naprawiający ten błąd z ''''nieoryginalnym DVD'''', czy nie! Bo sam nie wiem czy czekać, czy po prostu reklamować! Ale lepiej to naprawcie, bo gdy sie o takich bugach dowiedzą ci, co jeszcze wiedźmina nie kupili, to mogą zrezygnować z zakupu...
BTW: nawet jeśli będzie patch, to ja i inni usieciowieni go sobie ściągnął, ale co z tymi którzy NIE mają internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 10:01, Akashi napisał:

W zależności od programu należy dopisać do listy zaufanych/bezpiecznych programów grę, najlepiej
także na czas instalacji gry pauzować czy wstrzymywać ochronę dostępową by uniknąć uszkodzenia
plików podczas instalacji czy późniejszego grania.

Spróbuj przeinstalować grę i pograć uruchamiając komputer w trybie czystego bootowania (instrukcja
kilka stron wcześniej)


Dzięki wielkie, pomogło ;] choć zauważylem ze teraz cutscenki troche tną, ale mniejsza z tym :P
Co do resetowania PC''a przez gre (to ja pisałem tego maila o ''notorycznym resetowaniu'' ;-)) sprawdziłem minidump''y przy pomocy Debugging Tools for Windows i winowajcą był pliczek "Razerlow.sys ( Razerlow+855 )" - składnik sterów/softu do myszy Razer Diamondback - zainstalowałem nowe stery i narazie bez bluescreenów :] ale warto zaznaczyc ze raz miałem reset przez plik "nv4_disp.dll ( nv4_disp+a42b4 )" a przecież instalowałem najnowsze drivery ... no nic, mam nadzieje ze to rzuci trochę światła i komuś pomoże :P pzdr

ah, prawie bym zapomniał - jeszcze zrobiłem porządek w rejestrach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najpierw powinieneś się z nami skontaktować lub zastsować się do informacji podanych w poście przypiętym... problem sam się nie rozwiąże jeśli nie wyślesz do nas formularza zgłoszeniowego z dxdiagiem

Dlatego apelowałem tu już kilkakrotnie by osoby którym porady standardowe nie pomogły kontaktowały się z Pomocą Techniczną a z tego co widze żadnego zgłoszenia od ciebie nie dostaliśmy

Podeślij nam proszę te dane, ewentualnie zastosuj się do zaleceń z posta przypiętego

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 14:33, Akashi napisał:

Najpier powinieneś się z nami skontaktować lub zastsować się do informacji podanych w poście
przypiętym... probem sam się nie rozwiąrze jeśli nie wyślesz do nas formularza zgłoszeniowego
z dxdiagiem

Dlatego apelowałem tu już kilkakrotnie by osoby którym porady standartowe nie pomogły kontaktowały
się z Pomocą Techniczną a z tego co widze żadnego zgloszenia od ciebie nie dostaliśmy

Podeślij nam prosze te dane, ewentualnie zastosuj się do zaleceń z posta przypiętego

pozdrawiam

pomorze --- pomoże :) Ekipa Gram.pl a taaaakie błędy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 14:33, Akashi napisał:

Najpier powinieneś się z nami skontaktować lub zastsować się do informacji podanych w poście
przypiętym... probem sam się nie rozwiąrze jeśli nie wyślesz do nas formularza zgłoszeniowego
z dxdiagiem

Dlatego apelowałem tu już kilkakrotnie by osoby którym porady standartowe nie pomogły kontaktowały
się z Pomocą Techniczną a z tego co widze żadnego zgloszenia od ciebie nie dostaliśmy

Podeślij nam prosze te dane, ewentualnie zastosuj się do zaleceń z posta przypiętego

pozdrawiam

Oj sorry:P Rozwiąrze---Rozwiąże:P Teraz ja palnąłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 14:33, Akashi napisał:

Najpierw powinieneś się z nami skontaktować lub zastsować się do informacji podanych w poście
przypiętym... problem sam się nie rozwiąże jeśli nie wyślesz do nas formularza zgłoszeniowego
z dxdiagiem

Dlatego apelowałem tu już kilkakrotnie by osoby którym porady standardowe nie pomogły kontaktowały
się z Pomocą Techniczną a z tego co widze żadnego zgłoszenia od ciebie nie dostaliśmy

Podeślij nam proszę te dane, ewentualnie zastosuj się do zaleceń z posta przypiętego

pozdrawiam


ludziska, co maja problem z plyta - dostalem wlasnie mejla z pomocy technicznej, gdzie odsylaja mnie do takiego linka
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1838
jestem teraz w pracy i nie mam tego jak sprawdzic, jak ktos moze to zrobic, to niech sprawdzi czy ten sposob dziala i da znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować