• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:28, Mehrond napisał:

Mam problem. Przeszedłem prolog, gra wczytuje Obrzeża Wyzimy i gra wywala do Windy, pomóżcie
proszęęę

Twój komputer spełnia wymagania? jeśli tak to :
Przeczytaj cały temat , dostosuj się do wypowiedzi Akashiego , jeśli nie pomagają jego wskazówki, czekaj na patch.

Moja wypowiedz kieruje do wszystkich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:31, kedzior141 napisał:

Myśle że to najodpowiedniejszy temat żeby zapytać- mam radeona 9550 sm2.0 i nie wiem czy jest
sens kupywać wiedźmina, bo niewiem czy bedzie działał. Tak więc czy na tej karcie jest możliwa
gra?(nie mowie już o płynnej ale z przycinkami)? Bardzo bym prosił o odpowiedź.


Tak gra jest możliwa... na LOW oczywiście i z przycinkami , jakimi? musisz na własnej skórze to przeżyc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:06, Akashi napisał:

A zajrzałeś w opisy problemów w dziale pomocy techniczej :) jest tam wspomniane na temat problemów
z C#

Ale nie ma nawet słowa o tym, o którym my (i nie tylko) piszemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:33, dynio11 napisał:

> Myśle że to najodpowiedniejszy temat żeby zapytać- mam radeona 9550 sm2.0 i nie wiem czy
jest
> sens kupywać wiedźmina, bo niewiem czy bedzie działał. Tak więc czy na tej karcie jest
możliwa
> gra?(nie mowie już o płynnej ale z przycinkami)? Bardzo bym prosił o odpowiedź.

Tak gra jest możliwa... na LOW oczywiście i z przycinkami , jakimi? musisz na własnej skórze
to przeżyc. :)


AHa dzieki za odp:) No zobaczymy, jesli bedzie się grało znośnie to nie dopisze nowej karty grafiki do przyszlych wydatkow;)
To dobrze że się uruchomi;) ok dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:06, Akashi napisał:

A zajrzałeś w opisy problemów w dziale pomocy techniczej :) jest tam wspomniane na temat problemów
z C#


No jest jedna rzecz, aby zainstalować WInstallera 3.1... Zainstalowałem, odinstalowałem Wiedźmina, reset, zainstalowałem Wiedźmina i zonk w tym samym momencie, i taki sam rezultat:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

są 2 opcje:
1. macie starszą wersję C# - wówczas deinstalka starego instalacja pliku z płyty
2. coś jest nie tak w Windows - może to być kwestia brakującej aktualizacji krytycznej lub zupełnie coś innego

W takim wypadku potrzebować będziemy DXDIAG''a oraz raportu z BELRAC ADVISOR, bez tych dwóch raportów nie ruszymy z miejsca. Oczywiście na XP obowiązkowo SP2!

To tak na szybkiego odp. wracam do zgłoszeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Mam AMD 64 X2 3600, GeForce 7300 Le (512ram), 1024 ram, WinXP pro. Gra działa prawie na maxymalnych detalach bardzo ładnie. Tylko przy filmikach zdarz się że się przytnie ale nieznacznie i do wytrzymania.

Mam za to inny problem. Zresztą widac na jpg''u. Problem pojawia się tylko podczas dialogu z
inna postacią, giną tekstury na niektórych modelach. Niekiedy są a przy następnym ujęciu juz nie a potem znowu
są. Co robiłem? Aktualizacja systemu, sterowników od grafiki , chipsetu, zainstalowałem nawet direct X z płyty
wiedźmina. No i nie zależnie od ustawienia detali (max, średnie, niskie) sawsze ten problem pozostaje :(

(screen jest taki rozmyty bo się upiłem w tawernie :P nie jest to wina grafiki)

20071025164214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:43, Akashi napisał:

są 2 opcje:
1. macie starszą wersję C# - wówczas deinstalka starego instalacja pliku z płyty

Tego vcredist_x86.exe tak? Jak tak, no to problem jest taki, że on wywala błąd składni.. Natomiast nie umiem niestety odinstalować tego o czym mówisz:/.

Ściągnąłem właśnie wersję 8.ileśtam z www Microsoftu... I pod sam koniec też wyskoczył syntax error...
Pewnie trzeba w takim razie stary najpierw odinstalować ale... nie wiem jak zbytnio, usuwając klucze z rejestru?

Niemniej jednak error nadal jest przy instalce a Wiedźmin nadal nie otrzymał ciała:/.

Dnia 25.10.2007 o 16:43, Akashi napisał:

2. coś jest nie tak w Windows - może to być kwestia brakującej aktualizacji krytycznej lub
zupełnie coś innego

Winda oryginalna^^(jest się z czego cieszyć?:P) z SP2, aktualizowany na bieżąco... Więc może coś innego...

Dnia 25.10.2007 o 16:43, Akashi napisał:

W takim wypadku potrzebować będziemy DXDIAG''a oraz raportu z BELRAC ADVISOR, bez tych dwóch
raportów nie ruszymy z miejsca

DxDiag''a wysłałem w formularzu, mogę co najwyżej wkleić teraz treść.

Ee... DxDiag trochę za długi jest... Wysłać jeszcze jeden formularz? Czy znajdziecie tam w bazie...?
I automatycznie pytam o Belarca. Wrzucić tu czy zrobić jeszcze raz formularz i w treści dać jakoś raport z niego...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:45, Akashi napisał:

Zastosuj się do porad podanych w e-mailu wysłanym do ciebie wczoraj jeśli nic nie pomogło odpisz
proszę na niego.

gra wychodzi do windowsa i wyskakuje komunikat, wcześniejszym postem go opisałem ... w POMOC''y jest napisane żeby ściągnąć poprawke do systemu Vista 32 bit, po ściągnięciu instaluje ale wyskakuje komunikat:
"ta aktualizacja nie ma zastosowania do tego systemu". Mam viste 32 bitową oryginalną. Można ten problem rozwiązać pomijając format???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sorry że odpowiadam drugi raz ale zaraz złapię ćwieka(jak jest taki zwrot frazeol. w ogóle;))...................

Co do C#. Nie umiem odinstalować tej starszej wersji(jeśli chodzi o ten vcredist_x86.exe.
Natomiast instalując najnowszą wersję z Microsoftu też mi wyskakuje błąd składni.

Windows ma SP2 i jest aktualizowany na bieżąco. Jednak Belrac wynajduje mi 19 hotfixów nie zhotfixowanych. Problem w tym, że jak ściągałem ze strony Microsoftu wersję eng.(polskiej nie było) poprawki, to mówił że jest zły język. I w ogóle mnie dziwi że pomimo updatów takie coś mi się dzieje.
No a raporty DxDiaga i Belraca... wrzucić je tutaj, czy gdzieś na maila czy coś...?
Bo raportu do pomocy technicznej nie chcę znowu słać coby Wam bajzlu niepotrzebnie nie robić...
I jeszcze jedno, co mnie teraz wkurza(i tylko chce się wygadać). Czuję się wydupczony, mam Athlona 64 bitowego i 32 bitową wersję Windy(wyszło jak ściągałem poprawki na 64 bitową wersję)......................... x((((

Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:43, Akashi napisał:

są 2 opcje:
1. macie starszą wersję C# - wówczas deinstalka starego instalacja pliku z płyty
2. coś jest nie tak w Windows - może to być kwestia brakującej aktualizacji krytycznej lub
zupełnie coś innego

W takim wypadku potrzebować będziemy DXDIAG''a oraz raportu z BELRAC ADVISOR, bez tych dwóch
raportów nie ruszymy z miejsca. Oczywiście na XP obowiązkowo SP2!

To tak na szybkiego odp. wracam do zgłoszeń

Wszystko co opisałeś było zrobione, przesłałem wczoraj także i Dxdiag i Belrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 17:02, BioZ napisał:

> są 2 opcje:
> 1. macie starszą wersję C# - wówczas deinstalka starego instalacja pliku z płyty
Tego vcredist_x86.exe tak? Jak tak, no to problem jest taki, że on wywala błąd składni.. Natomiast
nie umiem niestety odinstalować tego o czym mówisz:/.

Ściągnąłem właśnie wersję 8.ileśtam z www Microsoftu... I pod sam koniec też wyskoczył syntax
error...
Pewnie trzeba w takim razie stary najpierw odinstalować ale... nie wiem jak zbytnio, usuwając
klucze z rejestru?

Nie masz co kombinować - ja wczoraj przeinstalowałem nawet windowsa (po formacie całego dysku) - instalowałem praktycznie na czystym systemi - i to samo.
Uaktualniłem windowsa (17 poprawek nie mam ale tak jak piszesz one są dla wersji ang.) i to samo. A wiedźmin leży i kwiczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok, myślałem że sobie jakoś z tym poradzę ale jednak nie potrafię.
Mój problem polega na tym że gra mi przycina na każdych ustawieniach grafiki na otwartym terenie. Są to bardzo drobne przycinki ale powtarzające się co 1-2s. i przez dłuższy czas jest to jednak dość uciążliwe. Tym bardziej że jest identycznie na ustawieniach minimalnych i maxymalnych. Do tego dość długi czas zapisu gry i długi okres ładowania się lokacji (czasem nawet gra się zawiesza w tych momentach)
mój komp to:
Athlon 64 3000+
Radeon X800 GTO
1,5gb ram
Win xp home+sp2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, ja również mam problem ze stabilnością gry pod Windows Viste 32 bit. Co jakiś czas podczas oglądania filmików/przerywników z gry - program wraca do systemu i w tym momencie również kończy się moja rozgrywka. Konfiguracja mojego systemu to: Intel core2 duo 2Ghz 4MB, nVidia 8600GT 256MB TC, 2048MB RAM. Gra płynnie chodzi mi w maxymalnych detalach nawet przy rozdzielczości 1440*900 (LCD panorama). Zastanawiam się czy ten błąd poprawi łatka 1.1, która jutro będzie możliwa do pobrania? Na koniec chciałbym jeszcze uzyskać odpowiedź czy błąd ten występuję tylko w przypadku Visty w wersji 32 bit, czy również dotyczy on tej 64 bit ? Proszę o szybką odpowiedź na wszystkie pytania i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 17:32, Mychaa napisał:

Ok, myślałem że sobie jakoś z tym poradzę ale jednak nie potrafię.
Mój problem polega na tym że gra mi przycina na każdych ustawieniach grafiki na otwartym terenie.
Są to bardzo drobne przycinki ale powtarzające się co 1-2s. i przez dłuższy czas jest to jednak
dość uciążliwe. Tym bardziej że jest identycznie na ustawieniach minimalnych i maxymalnych.
Do tego dość długi czas zapisu gry i długi okres ładowania się lokacji (czasem nawet gra się
zawiesza w tych momentach)
mój komp to:
Athlon 64 3000+
Radeon X800 GTO
1,5gb ram
Win xp home+sp2

Mój problem się rozwiązał, problem stanowi tutaj trawa. Bez w zględu na ustawienia grafiki przy jakim kolwiek ustawieniu trawy gra ścina. Po wyłączeniu trawy gra działa płynnie nawet na max detalach bez AA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam pytanie odnośnie przesyłki. Zamówiłem grę i przysłano mi ją pocztą. Ale gdy odebrałem przesyłke okazało się że plomby gwarancyjnej nie ma. Kupiłem wcześniej już kilka gier z gram.pl i wszystkie były zaplombowane. Czy wiedźmin nie był zaplombowany wogule czy ktoś mi go wcześniej odpakował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować