• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ja mam następujący problem:

Wchodzę do gry, wszystko cacy, ustawiam opcje i wchodzę do "Nowa gra". Chwilę gra się ładuje, aż do momentu pojawienia się obrazka. Po mniej więcej pięciu sekundach gra się zawiesza. (na szczęście tylko gra, nie komputer). Sprzęt:

Sempron 3500+
radeon x1950
2gb ramu

Help! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, nie moge uruchomic gry, choć mój komputer spełnia wymagania sprzetowe.
Mam Sony Vaio VGN- FZ11M, karta graficzą GeForce 8400M GT. Po próbie uruchomienu gry wyskakuje komunikat: WYMAGANIA SPRZETOWE NIE ZOSTALY SPELNIONE. Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do tej pory nie dostałem JASNEJ odpowiedzi , więc ponawiam pytanie: czy będzie można bez zakłócen grać na procesorze Intel Celeron D 336 2.8Ghz 533Mhz 64b LGA775 BOX ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.11.2007 o 19:02, Asthariel napisał:

Do tej pory nie dostałem JASNEJ odpowiedzi , więc ponawiam pytanie: czy będzie można bez zakłócen
grać na procesorze Intel Celeron D 336 2.8Ghz 533Mhz 64b LGA775 BOX ?


Grę odpaliłem w pracy na Celeronie D 3,06 Ghz LGA 775 BOX. Razem z karŧą ATI X1600 gra pracowała prawidłowo. Nie wieszał się, i nie wywalał, pomimo braku łaty. Na LOW/Medium dało się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.11.2007 o 16:31, Choinix napisał:

co do kupowania sytemu to - pewnie myślisz że mając vistę 64 wszystko na niej masz 64 bit -
no to się mylisz programy pod nią masz 32 bitowe (gry itd) i wszystko działa w 32 bit przez
emulacja co powoduje że soft 32 bit pod sytem 64 działa kilka/kilkanaście procent wolnjej niż
na systemie 32 bitowym - a taki jest sens że dużo wody w wiśle upłynie nim programiści przerzucą
sie na te 64 bit - i wtedy będzie inny sytem i inne procki
i wtedy kupię 64 bit sytem

odp:

Dnia 05.11.2007 o 16:31, Choinix napisał:

Oj, widzę, że Twoja znajomość w tej dziedzinie jest naprawdę kiepska.
Ja BARDZO DOBRZE zdaję sobie sprawę z tego, że większość programów jest 32-bitowych... ale
Ty za to nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Wiedźmin właśnie pod 32-bitową Vistą ma problemy.
Do tego trzeba ściągnąć krytycznego update do Windowsa.
Siedź w temacie, a później się wypowiadaj, sam napisałeś poniżej : "A Ty jak nie masz pojęcia
to się nie wyrażaj".

nie no rozbawiłeś mnie kolego do łez
odpowiedź na temat :P dokładnie do tego co napisałem buhah
co do twojego argumentu stabilności - niestety sypie się wiesiek także na xp i viście 64 bit (wywala do windy i to nie wina systemu ale raczej gry - kodu)
co do tamtych spraw to możemy dojśc do porozumienia (procki - owszem pierwsze modele p4 były only 32 bit 5xx ale póżniejsze z serji 6xx już miały instrukcje 64 taj jak celerony D)
pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dlaczego jak gram w wiedzmina imam wybrac jakas odpowiedz lub dytanie do mi lewy przycisk myczy nie chodzi a jak juz to wyloncze to wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem ponieważ w IV(chyba) akcie jest misja w ktorej trzeba odczarowac poludnice(Alinę) jednak problem w tym ze Jaskier znajdując sie w maliniaku nie chce recytawac(jest tam on, poludnica ,wiedźmin ale nie ma tam jakiejs opcji dialogowej typu "zaczni recytować"(wszystkie pozostale opcje sa szare tzn. wykorzystane) czy coś w tym stylu nie pokazuje sie tez zaden filmik co robic?
Znalazlem tez błąd w karczmie jeżeli zostawisz przedmioty pozniej je wyjmujesz one sie po jakims czasie "odradzaja" , a w III akcie jest misja z krwia ghuli, lecz jezeli w czas nie nauczysz sie jej zbierac to misja bedzie niewykonalna, jest tez w III akcie misja z wywernami ale gdzie te wywyerny sa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a o to mój problem:zainstalowałam wdzmina ale gdy włączam grę, nawet na intrze nie ma napisów. wszystko chodzi -dzwiek i obraz jest ok oprócz napisów a potem, kiedy dochodzi już do głównego menu zaczyna sie problem-
-nie widze zadnych napisów (!!!), sa zasłoniete czarnymi kwadratami: wiem gdzie jest "start gry" i "opcje" na czuja ale gdy tam wchodzę, nie wiem co dalej. Co mam zrobic aby pojawiły sie napisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam pytanie zamiezam zakupic wiedzmina ale nie wiem czy jest sens czy na mojim kompie 1 giga ramu ati x800 procek p4 3.0 pogram wmiare ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.11.2007 o 20:24, Thorn123 napisał:

Ja mam pytanie zamiezam zakupic wiedzmina ale nie wiem czy jest sens czy na mojim kompie 1
giga ramu ati x800 procek p4 3.0 pogram wmiare ok?


Mi na kompie
Turion 1.7
Radeon X700
1GB RAM na Viście

i chodzi bez ani jednego zacięcia :) Tylko, że na najniższych ustawieniach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.11.2007 o 19:15, scott napisał:

nie no rozbawiłeś mnie kolego do łez

Jest mi z tego powodu niezmiernie miło.

Dnia 05.11.2007 o 19:15, scott napisał:

odpowiedź na temat :P dokładnie do tego co napisałem buhah

My się chyba nie rozumiemy.

Dnia 05.11.2007 o 19:15, scott napisał:

co do twojego argumentu stabilności - niestety sypie się wiesiek także na xp i viście 64 bit
(wywala do windy i to nie wina systemu ale raczej gry - kodu)

Tutaj tym bardziej się nie rozumiemy. Cóż, widzisz... ja posiadam system Windows Vista 64 bit, jestem w IV rozdziale Wiedźmina... i ani razu mi się nie posypała gra, więc naprawdę nie wiem o czym mówisz >>.
Co prawda raz mi się posypał sterownik ekranu, ale jak to Windows rzekł : "sterownik odzyskał sprawność", gierki mi nie wyłączyło i nie było żadnego problemu, poza tym, że te 15 sekund musiałem przy czarnym ekranie poczekać ;p.
Więc raz jeszcze powtórzę - upewnij się, czy dany problem występuje, bo być może sypie się tylko przy niektórych konfiguracjach sprzętowych, bądź bez krytycznych aktualizacji systemu [które są zalecane przed uruchomieniem gry].
Osobiście nie uświadczyłem problemów, jednak słyszałem od ludzi, którzy takie problemy mieli, że łatki do Windowsa rozwiązują sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W sprawie wywalania się Wiedzmina... dziś doszło kolejne 2gb ramu (łącznie jest 4gb) i jak na razie nie wywalił się jeszcze ale obecnie jestem na brzegu i wiosce więc to mało wymagające obszary... za to ładuje się piorunem w porównaniu do tego co było...

ALE UWAGA mam 4gb ale systemy 32-bitowe obsługują 3,32 gb więc reszta leży odłogiem... żeby się ktoś tak jak ja nie przejechał na dokładaniu pamięci do wiedzmina bo teraz trzeba do microsoftu pisać i se 64 bitówke załatwiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Dzisiaj odebrałem drugą przesyłkę z zamówienia (Wiedzmin EK pre-order). Niestety ale doszła do mnie uszkodzona. Już przy odbiorze od kuriera zauważyłem że opakowanie kartonowe w którym zapakowany był (jak się później okazało) plakat jest strasznie zniszczone. Kurier tłumaczył że to nie jego wina. Opakowanie na plakat było dłuższe od opakowania na grę przez co jej końce wystawały zabardzo za gabaryty przesyłki. W konsekwencji uleglo rozerwaniu na załamaniach. Spowodowało to uszkodzeni samego plakatu który jest w tych miejscach poprzedzierany, poszarpany i wygnieciony. Nie wiem jak to dokładniej opisać.

Czekam na Państwa odpowiedz w tej sprawiem.
Pozdrawiam Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.11.2007 o 21:18, Pioo napisał:

Witam.

Dzisiaj odebrałem drugą przesyłkę z zamówienia (Wiedzmin EK pre-order). Niestety ale doszła
do mnie uszkodzona. Już przy odbiorze od kuriera zauważyłem że opakowanie kartonowe w którym
zapakowany był (jak się później okazało) plakat jest strasznie zniszczone. Kurier tłumaczył
że to nie jego wina. Opakowanie na plakat było dłuższe od opakowania na grę przez co jej końce
wystawały zabardzo za gabaryty przesyłki. W konsekwencji uleglo rozerwaniu na załamaniach.
Spowodowało to uszkodzeni samego plakatu który jest w tych miejscach poprzedzierany, poszarpany
i wygnieciony. Nie wiem jak to dokładniej opisać.

Czekam na Państwa odpowiedz w tej sprawiem.
Pozdrawiam Piotr


Znając gram.pl to odpowiedź będzie brzmiała:

Jakość wydania jest dla nas jednym z najważniejszych czynników. Jednak przy produkcji Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina standardy jakościowe i nasze oczekiwania były wyśrubowane jak nigdy dotąd. Opakowanie Edycji Kolekcjonerskiej jest ręcznie składane i sklejane - niestety plakat nie wchodził w skład tego niezwykłego i unikatowego wydania dlatego też mógł ulec zniszczeniu. W późniejszym czasie zaoferujemy jakieś rekompensaty...

A serio to masz protokół spisany z kurierem że paczka dotarła uszkodzona i to niby z nie jego winy bo bez tego to ani rusz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a o to mój problem:zainstalowałam wdzmina ale gdy włączam grę, nawet na intrze nie ma napisów. wszystko chodzi -dzwiek i obraz jest ok oprócz napisów a potem, kiedy dochodzi już do głównego menu zaczyna sie problem-
-nie widze zadnych napisów (!!!), sa zasłoniete czarnymi kwadratami: wiem gdzie jest "start gry" i "opcje" na czuja ale gdy tam wchodzę, nie wiem co dalej. Co mam zrobic aby pojawiły sie napisy?

To wygląda tak:
prosze kliknąć w link!


http://i180.photobucket.com/albums/x147/eternityaw/1111111111111111111111111.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a ja mam taki fajny problem że jak wkładam płytkę z wiedźminem do napędu cd-room to piecyk zaczyna się wieszać i nie może przeczytać płytki. Na laptopie mogę spokojnie uruchomić instalację ale na Piecyku już nie nie mam żadnych programów typu alkochol, komputer jakiś tydzień po formacie wszystkie sterowniki są. I teraz czy ktoś wie co zrobić w takiej sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować