• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ha,dokładnie.Mam nadzieję, iż nie będą już niebiescy mówić:" karta się grzeje,lub cosik tam innego". Miałem tak samo,notoryczne wywałki co jakiś time. Ok,nie miałem SP1...wrzuciłem i to samo.Reinstlka XP...to samo.Reinst gry na inny szybszy dysk i....to samo!!! Co by tu nie mówić,większe kobyły u mnie śmigały,mimo że ramu mogło być za mało,proc wolniejszy, tylko się nie wieszało i nie wywalało.A tu proszę, Gothic 3 reaktywacja.Ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie,poprawka,stwierdzam że po wrzuceniu SP2 sprawa się jeszcze pogorszyła.Do wywalania na pulpit doszły jeszcze błędy..."sry,ale program wykonał jakąś @ #$% operacje i zostanie zamknięta"....a co tam,niech gracz po wk@#$%...
Nie chciałem tego mówić,lecz po takich niespodziankach o 1-ej w nocy krew mnie zalewa.Polak potrafi - zrobić dobrze,ale równie dobrze spieprzyć.Sorki Panowie,z całym szacunem do waszej pracy i tego produktu,bo nie powiem jest naprawdę wart uwagi,ale żeby nie było po wielkiej euforii i wysokim wzlocie, wielkiego huku o ziemie. Może rodacy to zniosą,ale na świecie z czymś takim suchej nitki nie zostawią.
Chyba odstawię "wilczka" póty się cosik nie zmieni,szkoda nerwów.Będę czekał!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

SP2 wrzuca się tylko na czysty system zaraz po zainstalowaniu. Dopiero później sterowniki i DX a wówczas przychodzi kolej na programy i gry. Nigdy inaczej.
I żadnych błędów nie ma. Gdyby było tak tragicznie jak mówisz, to 90% ludzi nie mogłoby grać i na 100% gra nie dostawałaby ocen rzędu 8-9.5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pamiętajcie, że nVidia korzysta z modyfikowanych sterowników nie tylko robionych przez swoich ludzi.
Oni wykorzystują również ludzi z całego świata - jeśli ich mody są OK, to powstaje z nich BETA a później jak nVidia sprawdzi dokładnie to daje im WHQL (przynajmniej tak często się zdarzało). Nad sterkami nVidii pracuje cały świat :D

I tu nie niebiescy tylko REDzi (pomarańczowe mają opisy ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na 9200 nie pójdzie...
Po za tym cała reszta kompa to byłoby low low low, ale grafę musiałbyś i tak wymienić - chyba minimum 9600...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem. Kiedy przechodzę z lokacji do lokacji, np. z Domku na zewnątrz, gra schodzi mi do pulpitu, ale tylko wtedy, kiedy jest autozapis. Jeżeli dłużej poczekam, potem wyłączę grę, i autozapis się zapisał, i mogę grać dalej. Ale nie chciałbym mieć tego błędu... Gdy gra zejdzie na pulpit, nie da jej się potem uruchomić, no a gdy klikam "ctrl -> alt -> Delete, aby przywrócić, to wiedźmina w ogóle na liście nie ma, zresztą tak czy siak go wciąż nie było... Znacie może odpowiedź na problem ? Mam Windowsa XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Czy pójdzie mi na komputerze(w podpisie)wiedźmin.
Wstawiłem już jednego takiego posta ale odpowiedź była poprostu ze nie pójdzie a mi chodzilo co mialbym zmienic zeby poszlo a ktos mi napisal ze lepszy bylby geforce 6600,jak przeciez na moim radku pojdzie bez problemu.
Wiec prosze zeby ktos sie mądrze wypowiedział i czy pojdzie a jak nie to co miałbym zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2007 o 09:48, gitarka napisał:

Dołóź jeszcze 1GB RAM''u i na wszelki wypadek zmienić kartę graficzną.


Ale pisze ze na minimalnych 1gb starczy a mi nie chodzi o super szybką gre tylko zeby nie było dłuższych ścinek w grze.A co do karty graficznej to musze ją zmienić zeby gra poszła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2007 o 09:51, Pioti napisał:

> Dołóź jeszcze 1GB RAM''u i na wszelki wypadek zmienić kartę graficzną.

Ale pisze ze na minimalnych 1gb starczy a mi nie chodzi o super szybką gre tylko zeby nie było
dłuższych ścinek w grze.A co do karty graficznej to musze ją zmienić zeby gra poszła ?


W pomocy techniczej piszę, że gra obsługuję tą kartę, ale moim zdaniem lepiej dołożyć jeszcze 1GB ramu albo chociaż 512 by choć trochę lepiej chodziła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2007 o 09:56, gitarka napisał:

> > Dołóź jeszcze 1GB RAM''u i na wszelki wypadek zmienić kartę graficzną.
>
> Ale pisze ze na minimalnych 1gb starczy a mi nie chodzi o super szybką gre tylko zeby
nie było
> dłuższych ścinek w grze.A co do karty graficznej to musze ją zmienić zeby gra poszła ?

>
>
W pomocy techniczej piszę, że gra obsługuję tą kartę, ale moim zdaniem lepiej dołożyć jeszcze
1GB ramu albo chociaż 512 by choć trochę lepiej chodziła. :)


Dzieki za odpowiedź.
Ale jak myslisz czy warto mi kupywać tą grę(na upgrade kompa nie mam kasy)z takim sprzętem jakim mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 03.11.2007 o 09:59, Pioti napisał:

Ale jak myslisz czy warto mi kupywać tą grę(na upgrade kompa nie mam kasy)z takim sprzętem
jakim mam

Podobno ma być demo. Możesz poczekać aż wyjdzie (lub nie). Ale jeśli masz straszne parcie na tą grę to możesz spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2007 o 10:02, gitarka napisał:


> Ale jak myslisz czy warto mi kupywać tą grę(na upgrade kompa nie mam kasy)z takim sprzętem

> jakim mam
Podobno ma być demo. Możesz poczekać aż wyjdzie (lub nie). Ale jeśli masz straszne parcie na
tą grę to możesz spróbować :)


Myśle że warto spróbować jak coś to sie poczeka na gwiazdke no i wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

podczas gry pojawiły się u mnie dwa błedy uniemozliwiajace kontynuowanie gry:
- przy pierwszym podejsciu (poziom łatwy, sterowanie myszką) w akcie II, zadanie Wielka ucieczka - nie pojawił się kuroliszek i nie moge wyjśc z kanałów;
-zacząłem raz jeszcze (poziom średni, sterowanie myszką) w akcie I, zadanie Pogrzebane wspomnienia - po przyjeciu zlecenia od Mikula na zabicie ghuli w krypcie nie otrzmałem klucza do krypty - nie moge wykonać zadania.
Oba saves zachwałem, jezeli kogoś z CDP to interesuje mogę je przesłać (proszę o kontakt - bo nie wiem gdzie i jak je wysłać lub zrzucić na FTP)

-dodam tylko, że komputer spełnia wszystkie optymalne wymagania (mogę wysłac również raport dxdiag)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy oficjalne wymagania zalecane to takie w których gra będzie chodziła płynnie na najwyższych detalach w najmniej wymagających mniejscach. Bo wyzima handlowa to po prostu koszmar dla komputera który ma jeszcze duży zapas w sosunku do zalecanych wymagań. Kiedy będzie kolejny patch???

I dlaczego niektóre mooje posty są usuwane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.11.2007 o 12:26, Jack Bauer napisał:

Witam ;)

Mam problem z teksturami na postaciach... każda z nich mi sie mieni, jak tylko postać zostaje
oświetlona (czymkolwiek).
Gram na laptopie z 1gb ramu X700 i pentium M 1,6ghz. Jakiekolwiek ustawienia by sie dało, wygląda
to tak samo. Karta czy podkręcona czy nie, dalej to samo. Zastanawiam sie czy sterowniki nowe
czegoś nie zmienią, ale żadne nowe nie chcą sie zainstalować, prócz jakiś staroci, dostosowanych
do tego lapa :|.

Pozdrawiam


Polecam odwiedzić tą stronę http://www.driverheaven.net/modtool/ Jest na niej program, dzięki któremu na laptopie mozna zainstalować najnowsze stery ze strona ATI na laptopach wyposażonych w chipsety Ati. Mój Radek9700 śmiga na catalystach 7.10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam takie pytanko: kupiłem gę, zainstalowałem, wszystko git, gra działa- tnie się niemiłosiernie ale to wina sprzętu. Mój brat ma za to kompa którego dopiero co kupił, po prostu wypas maszyna. Pomyśleliśmy że może zagramy na razie u niego. I najpierw przy instalce wyskoczył błąd że coś nie tak z wersją Cze(tyle że w angielskim), instalujemy ponownie, OK poszło. Potem włączamy a tu błąd (gdzie # to kwadracik) mniej więcej taki "File ################# not ''############", i się nie włącza... kilka razy instalowaliśmy i nic ... wszystkie wymagania spełnia... o co może chodzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2007 o 06:29, RobeN napisał:

SP2 wrzuca się tylko na czysty system zaraz po zainstalowaniu. Dopiero później sterowniki i
DX a wówczas przychodzi kolej na programy i gry. Nigdy inaczej.
I żadnych błędów nie ma. Gdyby było tak tragicznie jak mówisz, to 90% ludzi nie mogłoby grać
i na 100% gra nie dostawałaby ocen


Oczywiście,po przeinstalowaniu systemu tak zrobiłem,SP2,stery,DX.
Nie miej mi za złe że tak pisze,ale co mam powiedzieć jak po wszystkich już chyba możliwych zabiegach dzieje się to samo. Zauważ,sporo ludzi na forum pisze o takich przypadkach. Owszem mogę mieć mało ramu (min 1G),ale to nie powód aby gra się wywalała, nie grzeje się,sprawdzałem, to na bierząco. 3d marka robiłem i wszystko mój komp znosi,więc co jest nie tak.
Może powiem inaczej, ogólnie to gra mi śmiga, nawet jakby szybciej wczytuje i zapisuje po tych zabiegach,czyli jest OK. Gdyby właśnie nie te błędy i wywałki. Żebym to choć wiedział kiedy to się stanie,to przynajmniej bym zapisał grę,a tak to, całe szczęście że te autosave''y są.
A oceny gry są chyba za to jaka ona jest, grafa,dźwięk,grywalność,pomysł,za wszelkiego rodzaju innowacje. A sama strona techniczna nie powinna chyba wpływać na ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować