• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Za takie rzeczy dostaje się tu bana. Nie wiesz czy bug? Sprawdź na jakimkolwiek filmiku z gry! (no ale dobra powiem, to NIE JEST bug)

Gra będzie działać z najnowszymi patchami i ze starymi savami... Tylko kup tą grę... warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 10:03, Irc100 napisał:

Za takie rzeczy dostaje się tu bana. Nie wiesz czy bug? Sprawdź na jakimkolwiek filmiku z gry!
(no ale dobra powiem, to NIE JEST bug)

Gra będzie działać z najnowszymi patchami i ze starymi savami... Tylko kup tą grę... warto...


Dobra sorrki, nie wiedziałem, już mnie nie ma dzięki, kiedyś wrócę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 11:22, KamcioBoy napisał:

Dobra sorrki, nie wiedziałem, już mnie nie ma dzięki, kiedyś wrócę :P


Faktycznie trudno sie domyślić że lepiej nie mówić o pirackiej wersji wiedźmina na oficjalnej stronie... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 11:30, Irc100 napisał:

> Dobra sorrki, nie wiedziałem, już mnie nie ma dzięki, kiedyś wrócę :P

Faktycznie trudno sie domyślić że lepiej nie mówić o pirackiej wersji wiedźmina na oficjalnej
stronie... ehh


Musiałem powiedzieć bo z pirata może by nie działały na oryginale nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 11:32, KamcioBoy napisał:

> > Dobra sorrki, nie wiedziałem, już mnie nie ma dzięki, kiedyś wrócę :P
>
> Faktycznie trudno sie domyślić że lepiej nie mówić o pirackiej wersji wiedźmina na oficjalnej

> stronie... ehh

Musiałem powiedzieć bo z pirata może by nie działały na oryginale nie .


stary.. spier$#&! nie dośc że jawnie i świadomie kogoś okradasz to jeszcze masz czelność wchodzić na oficjalne forum i pytać czy Ci będą działać savy bo jak nie to gra nie dostąpi twej łaski i jej nie kupisz. jesteś skończonym debilem i trollem jakich powinno się wieszać pod regulaminem! basta!

@admin proszę o banana dla trolla przez szacunek dla użytkowników którzy zakupili ten produkt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

co tu duzo pisac zmienilem sobie karte na geforca 7600gs iiiiiiiiiiiiiiiiiii i tak i tak gra mi niepyka zacina sie nawet na minimalnych ustawieniach buuuu :( niewiedzialem ze tak duzo robi procek hehe bo mam starego athlona xp 2200+ , 1,8GHz,,,,, czy gdybym podkrecil procka do 2.2 bylaby jakas szansa zeby mi plynnie dzialal wiedzmin?? bo dla przykladu moge grac w medal of honor airborn :) a w wiedzmina juz nie i to mnie dreczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ile masz RAMu? Ja mam gf6600, ale jak kupiłem 2GB RAM, to mi śmiga aż miło na max ustawieniach (no czasem się tnie na filmikach no i cały czas, jak jestem na bagnach, ale ogólnie ładnie chodzi). Co prawda mam Celerona 3GHz, ale myślę, że wiele zależy od RAMu.

A teraz ja mam pytanko - czy byłyby problemy graficzne z kartą GeForce 8600GTS? Bo czytałem kilka postów wcześniej, że bywają z 8600, a zamierzam niedługo kupić 8600GTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do tej pory gra działała bez zarzutu. Zainstalowany patch 1.2. W IV akcie na polach powinno być 5 fragmentów zwierciadła Nehaleni. Na mapie sa zaznaczone, a w lokacji jest tylko 4, przez co nie jest możliwe przejście do kolejnej części. Próbowałem wczytywać wcześniejsze zapisy, nie pomaga.
Proszę o jakieś sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 16:40, phoros napisał:

Do tej pory gra działała bez zarzutu. Zainstalowany patch 1.2. W IV akcie na polach powinno
być 5 fragmentów zwierciadła Nehaleni. Na mapie sa zaznaczone, a w lokacji jest tylko 4, przez
co nie jest możliwe przejście do kolejnej części. Próbowałem wczytywać wcześniejsze zapisy,
nie pomaga.
Proszę o jakieś sugestie.


Byłeś na dachu młyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój komputer spełnia zalecane wymaganie gry (Geforce 8600GTS, 2GB Ram, 2,2 Ghz procek(Intel Core 2 duo)) I jak gram to dość często gra sie nagle wyłancza. Jakby co mam Viste a parametry mojego kompa są podane powyżej w nawiasie. I mam patch 1.2 Wie ktoś co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 16:52, Gvynbleidd napisał:

Mój komputer spełnia zalecane wymaganie gry (Geforce 8600GTS, 2GB Ram, 2,2 Ghz procek(Intel
Core 2 duo)) I jak gram to dość często gra sie nagle wyłancza. Jakby co mam Viste a parametry
mojego kompa są podane powyżej w nawiasie. I mam patch 1.2 Wie ktoś co z tym zrobić?


To dlatego że masz Viste a gry pod ten system lubią widzieć pulpit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 16:22, Araziel77 napisał:

A ile masz RAMu?

1,75GB /i zauwazylem ze tak samo mi zacina na srednich czy minimalnych \ to musi byc wina proca:( moze jakby go na 2.0 albo 2.2 bedzie spoko? ale boje sie :) bo jak spale to niebede mnial kompa hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 17:05, phoros napisał:

A jak sie dostać na dach młyna, bo o to właśnie miejsce chodzi? żadnego wejścia nie mogę znaleźć.


Tam są schody, trochę zniszczone, zawalone jakimiś gratami, ale można po nich wejść, potem po podestach z jednej części dachu na drugi i jest Panna Młoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem:
Po walce ze zmutowanymi rycerzami w katakumbach w V akcie, Azar przenosi Geralta do laboratorium na przeciwko siebie, pokazuje mi się czarny ekran, słyszę dźwięk, ale nie mogę nic zrobić. Gra tak jakby zacina mi się, i jedyne co mogę zrobić, to użyć AltTaba. Jest na to jakiś sposób?

Naprawdę zależy mi na pokonaniu tego problemu, więc z góry dziękuję. Wpadłem na pomysł, żeby ktoś wziął ode mnie save z tego momentu, i jeżeli u tego kogoś coś takiego by się nie zrobiło, to podczas walki z Azarem zapisał i dał mi save z powrotem i ja już bym sobie dokończył i walkę i grę.

Jeżeli ktoś by się podjął to tu jest save:
http://www.sendspace.com/file/6hk2y5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszyskich!
W grze doszedłem do 2 aktu...na razie nie było praktycznie żadnych problemów z pudełkową wersją( wersja chyba 1.1a) ale nie moge dostać sie na Bagna bo po animacji keidy płyne łodzią w czasie łądowania sie lokacji dostaje crasha do windowsa...
Bardzo Wkurzony(BO ZA CO płace 100zł?!?! -rozumiem że w grze może być kilka bugów...ale Taki krytyczny bug uniemożliwiający daleszą gre? przeciesz takie coś z łatwością można w Beta testach odkryć i naprawić!) ściągnełem patcha i dzięki penDraivowi przegrałem go na komputer na którym jest zainstalowany widźmin(tam nie ma neta) ..Oczywiście Cd-proyect postarał sie o to żeby na ORGINALNEJ ,wersji pudełkowej z patchem działającym...Gra po prostu nie chciałą sie zaktulizować! o ile pamiętam coś tam z poorWizima001 było...czy to może mieć związek z tym Crushem w czasie udania sie na bagna? wydaje mi sie że to ten plik w modules (poorwizima 001 czy jakoś tak) jest uszkodzony -więc reinstalowałem (3 razy!) gre a tu nadal dupa...Cholera płyta nie ma ani jednej rysy nic! czy istnieje szansa żeby ktoś mi ten plik podesłał?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2007 o 21:15, Klierowski napisał:

Witam wszyskich!
W grze doszedłem do 2 aktu...na razie nie było praktycznie żadnych problemów z pudełkową wersją(
wersja chyba 1.1a) ale nie moge dostać sie na Bagna bo po animacji keidy płyne łodzią w czasie
łądowania sie lokacji dostaje crasha do windowsa...
Bardzo Wkurzony(BO ZA CO płace 100zł?!?! -rozumiem że w grze może być kilka bugów...ale Taki
krytyczny bug uniemożliwiający daleszą gre? przeciesz takie coś z łatwością można w Beta testach
odkryć i naprawić!) ściągnełem patcha i dzięki penDraivowi przegrałem go na komputer na którym
jest zainstalowany widźmin(tam nie ma neta) ..Oczywiście Cd-proyect postarał sie o to żeby
na ORGINALNEJ ,wersji pudełkowej z patchem działającym...Gra po prostu nie chciałą sie zaktulizować!
o ile pamiętam coś tam z poorWizima001 było...czy to może mieć związek z tym Crushem w czasie
udania sie na bagna? wydaje mi sie że to ten plik w modules (poorwizima 001 czy jakoś tak)
jest uszkodzony -więc reinstalowałem (3 razy!) gre a tu nadal dupa...Cholera płyta nie ma ani
jednej rysy nic! czy istnieje szansa żeby ktoś mi ten plik podesłał?.


Po pierwsze się nie denerwuj. Jakiego patcha ściągnąłeś, skąd i ile ma MB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować