Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Itagaki o cenzurze w branży

26 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Tomonobu Itagaki - szef studia Team Ninja - wypowiedział się na temat, który jakiś czas temu wywołał w branży spore poruszenie - sposobu działania organizacji nadających ograniczenia wiekowe produktom branży wirtualnej rozrywki. Według niego wykonują one ważną i potrzebną pracę, a w sprawie Manhunta 2 postąpiły jak najbardziej właściwie.

Przeczytaj cały tekst "Itagaki o cenzurze w branży" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak lubi cenzurę to dal mnie może sie zamknąć w szafie, ja kocham wolność. I wystarczy i ograniczenie wiekowe, które mnie już od 5 lat nie dotyczy. Proste. Może koleś sobie do Chin i Korei płn pojechać tam się właśnie zaczęła potajmena cenura a teraz nic nie można robić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIENAWIDZĘ cenzury w każdej postaci! Gdyby książki cenzurowano tak samo jak gry to nie wiem co bym zrobił... Ale to co bym zrobił twórcą takiej cenzury, byłoby na pewno ocenzurowano by w wiadomościach z powodu brutalności. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuję się Manhuntem, pierwsza część całkiem mi się podobała. Mimo to jestem spokojnym, zrównoważonym i dobrze uczącym się nastolatkiem. Pan Itagaki mądrze mówi, dla jednych obcinanie głów to odrażająca masakra, ale dla innych to "wyraz szacunku". Sam wolałbym zginąć poprzez ścięcie głowy niż rozprucie nożem... (Matko, co ja gadam O_o )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenia. Ludzie czepiają się obcinanych głów przede wszystkim ze względu na krawawość tego czynu. Owszem jest to szybka śmierć, ale jednak, że tak to ujmę, efekty jej towarzyszące do przyjemnych nie należą. Ciężko jest sklasyfikować co naprawdę można uznać za niezwykle brutalne, a co nie, to wszystko zależy od punktu widzenia, co przejawia się zresztą tym, że ESRB i Pegi często się różnią co to przydzielania kategorii wiekowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaaale suchar :PPP brutalne gry są ok. jak ktoś takich nie lubi, niech nie kupuje. proste, nie? chyba po to są oznaczenia pegi na okładce!

witkab - racja!

a ostatnio na interii był tekst o tym, że jest coraz mniej brutalnych gier, bo ludzie wolą familijne rozrywki. na konsole - owszem... powstają singstary i takie tam. ale nie na PieCe! luuudzie!

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Facet ma częściowo rację, ale nie zgodzę się z tym, że to PEGI,ESRB i takie tam, są bardzo potrzebne. Po prostu pokazują one dla człowieka, na jakim poziomie trzeba mieć rozwiniętą psychikę, żeby dobrze odebrać treść gry. Bo np. taki 10 latek gra sobie w Manhunta 2(dla przykładu) i nie wyskakuje do nikogo z nożem/krzesłem/pistoletem, bo po prostu rozumie co jest dobre, a co złe! Ogólnie tak naprawdę to rodzice powinni wiedzieć jak to ich pociecha jest dojrzała, żeby znać to i nie być takim idiotą, który małpuje każdą grę. : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 15:50, witkab napisał:

A wszystko tak naprwadę zależy od sprzedawców. Bo niesłyszałem jeszcze, żeby kasjer odmówił
dziecku zakupu GTA na przykład


Teraz niestety obowiązuje w Polsce takie prawo, które zabrania sprzedaży gier ze znaczkiem 18+ osobom niepełnoletnim. Oczywiście chodzi o zwykłe sklepy. Przez internet zamawiając nie mamy już takiego ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 15:29, xbit71 napisał:

Moim zdaniem Manhunt 2 powinien się ukazać w pierwotnej wersji - na pudełku są ograniczenia
wiekowe, nie?


Manhunt 2 wyjdzie w pierwotnej wersji (nieocenzurowanej), ale tylko w paru krajach świata, m.in. w Holandii (dlaczego tam wyjdzie? Holandia to trochę dziwny kraj; legalna jest prostytucja, niektóre narkotyki, zawieranie małżeństw tej samej płci, lekarz po wcześniejszej zgodzie pacjenta nieuleczalnie chorego i z tego powodu cierpiącego ma prawo podać mu lek zatrzymujący pracę serca-śmierć, itp., itd) :]
Ale będzie pewnie wielu co niestety dopuszczą się tego haniebnego czynu- zakupu pirata...ech, takie i podobne decyzje organizacji przyznawających kategorie wiekowe mogą doprowadzić Take-Two Interactive do bankructwa...no dobra może nie bankructwa ale poważnych strat finansowych. ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co cenzura? Od tego jest Pegi. Jeśli jest np. w grach krew gwałt i zabijanie to ma znaczek ten i ten. I jest to wina rodziców że pozwalają w to grać. Pegi tutaj wystarcza wg mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować