Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

8 GB pamięci w zwykłym telefonie komórkowym

55 postów w tym temacie

zorza

Firma SanDisk rozpoczęła dystrybucję 8-gigabajtowych kart pamięci flash microSD High Capacity. MicroSDHC są to najmniejsze seryjnie produkowane pamięci. Stosuje się je w urządzeniach takich jak telefony komórkowe, przenośne odtwarzacze muzyki, aparaty cyfrowe czy Pendrive'y.

Przeczytaj cały tekst "8 GB pamięci w zwykłym telefonie komórkowym" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 11:46, skinny500 napisał:

Jedyne co może być nowego w tych kartach to zmniejszony rozmiar w porównaniu do obecnych 8GB


Właśnie o to chodzi, że jest pomniejszona. Micro SD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 11:51, donard napisał:

no fajne tylko nie pasuje do mojego telefonu


I to właśnie może być problem. Co z tego, że karta ma 8GB, jak telefon może obsłużyć max. 2GB. Ja mam model Nokii, który światło dzienne ujrzał jakiś rok temu (więc nie taki stary) i jestem ograniczony w ten sposób. Chyba, że upgrade firmware''u jest w stanie to zmienić.

@ Krystian-03:
Zauważyłeś, że jakieś 80% kart do Compact Flash, które mają rozmiar nijak pozwalający na umieszczenie ich w telefonie? Kolejne 15% to pełnowymiarowe SD, które do telefonów również nie wejdą. Jedynie 3 karty, które wyskakują to Memory Stick Pro Duo, pasujące do SonyEricssonów, ale też tylko niektórych, albowiem większość, a zwłaszcza te nowsze modele korzystają już z wersji mini czy tam micro. Jak zwał tak zwał, w każdym bądź razie wersja znacznie mniejsza. Poza tym, nawet jeśli telefon posiada gniazdo zgodne z kartą pamięci, to nie znaczy wcale, że zostanie ona obsłużona - patrz wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 11:46, skinny500 napisał:

Jedyne co może być nowego w tych kartach to zmniejszony rozmiar w porównaniu do obecnych 8GB

Get a clue...a jeśli nie wiesz o co chodzi to sugeruję wepchnąć 400GB dysk z desktopa do laptopa... meeeh -_-''

@ Klimos

Dnia 29.10.2007 o 11:46, skinny500 napisał:

I to właśnie może być problem. Co z tego, że karta ma 8GB, jak telefon może obsłużyć max. 2GB. Ja mam
model Nokii, który światło dzienne ujrzał jakiś rok temu (więc nie taki stary) i jestem ograniczony w ten sposób. > Chyba, że upgrade firmware''u jest w stanie to zmienić.

Jestem w dość podobnej sytuacji, chociaż teoretycznie mój telefon ma zdolność przyjmowania w siebie naprawdę ogromnych zasobników pamięci. Cóż z tego skoro Windows Mobile, jest jaki jest. Na szczęście O2 przybyło mi z pomocą i wymieniło OS na wersję 6.0. Efekt: teraz już wcale nie wiem jakich kart mogę używać ;P Tak czy siak kolejne 6GB pamięci w telefonie to byłaby dobra rzecz...

@ ktosik

Dnia 29.10.2007 o 11:46, skinny500 napisał:

Im większa pojemność karty, tym większe odszkodowanie potem trzeba płacić za zgromadzoną na niej
zawazrtosć.

A jeśli można wiedzieć skąd założenie, że będzie taka potrzeba? Natomiast miejsce w telefonie sie przydaje - muzyka, dokumenty, mapy do GPSu etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 11:46, skinny500 napisał:

8GB w telefonie to nowiść!? LOL?:|

http://allegro.pl/search.php?string=8gb&category=8845&category=8848

Jedyne co może być nowego w tych kartach to zmniejszony rozmiar w porównaniu do obecnych 8GB


karty SD 8GB saq odd dawna ;). Ale karty microSD 8 GB to totalna nowosc ;]. Ciezko ejst tak scisnac technologie w tak malej karcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 13:28, pendejo napisał:

trzeba mieć jeszcze telefon który to udźwignie, kumpel ma kartę 2 GB zawaloną na full i mu
telefon muli niemiłosiernie ;]


zgadza sie - ja mam kolo 130 utworow na moje noki 6131 z karta microSC 1 GB i muli jak cholera :/. Czasem opoznienie siega 5 sekund O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Na pewno przy zakupie nowego telefonu (za dwa lata), będę jej szukał. Na razie mam 1GB i fakt jest faktem, że nie zapełniam jej całej, bo się strasznie telefon muli. No właśnie strach pomyśleć jak by się mulił z taką kartą???

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować