Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Elder Scrolls Online?

103 postów w tym temacie

Hehe, czułem że wezmą się za to, głupotą by było nie wykorzystanie potencjału tkwiącego w niebanalnym przecież świecie TES. Jak gierka wyjdzie na pewno pogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Online? Gra zapewne odnioslaby sukces, ale... ale powinni poswiecac czas na produkcje Elder Scrolls V czyli kolejnej odslony serii - gry dla jednego(1) gracza:P
Mam nadzieje, ze Bethesda skupi sie na produkcji fallouta zamiast zabierac sie za mmo w ktorego na pewno bym zagrał. Upatrzylem juz sobie Warhammer Online i nie chcialbym aby wyrosla mu konkurencja ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było do przewidzenia, gry tego typu na singla powoli przechodzą do lamusa (kogo jeszcze kręci zwiedzanie takiego ogromnego świata samemu?), mam tylko obawy co do systemu gry i stabilności (no raczej na pewno taka gra MUSIAŁABY wyglądać gorzej niż Oblivion, nawet gdyby gra miała wyjść za parę lat). To co najważniejsze już w TES jest - czyli bogaty i spójny świat gry, nie jestem tylko pewien czy aby ten zbyt poważny klimat tej gry nie przyczynił się do ewentualnej porażki TES Online. A czy pobije WoWa czy chociaż gry naśladujące MMO, tj GW? Mam to w nosie, gdyż i tak zapewne będzie to zupełnie inna gra, nie tak jak to było w przypadku LOTR Online, które jest zwykłym pospolitym klonem WoWa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 11:50, Budo napisał:

A ja własnie lubię mmo i się cieszę z takiego niusa, może rzucę guild wars jak będzie warto


Każdy lubi to co lubi, ale wolałbym The Elder Scrolls V niż MMO w tym świecie. No chyba, że Bethesda zrobi i to i to. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę :) Lubię mmo i nie - mmo xD Mam wrażenie, że panuje moda na nie lubienie gier MMO ... [ 3x MMO :D]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie by było, gdyby w grze można było od razu zwiedzać cały świat (tzn. wszystkie prowincje Cesarstwa). A w dodatku pojawi się wreszcie Akavir. :D Miodzio. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy tak biadolą - "kolejny MMORPG :(". Ja osobiście czekam na Age of Conan, a poza tym jedynym produktem nie widzę na rynku żadnego innego interesującego przedstawiciela gatunku w który mógłbym się wciągnąć. Mówię tu o nowościach, bo szkoda mi czasu angażować się w grę, która już powoli będzie schodzić z areny. Gdzie wy widzicie zasyp sensownymi, coś wnoszącymi i oryginalnymi MMORPGami? Chętnie poznam tytuły.

Co do samego ESO mam wątpliwości. Grałem tylko w Morrowinda, ale nie zauważyłem w nim żadnych aspektów, które mogłyby stać się atutem w grze multi. System walki przeciętny, umiejętności dodatkowe typu alchemia - tragiczne, questy proste i nudne. Owszem niezły świat i dobra grywalność, ale bez elementów wymienionych w poprzednim zdaniu sukcesu raczej nie osiągnie. Innym problem jest podejście twórców to produktu. Myślę, że ich taktyką będzie podstawka + ze 3 dodatki bez abonamentu. A ja wolałbym grę za darmo, z abonamentem i rozwijaną sukcesywnie. Tak żeby twórcom się chciało rozwijać, rozbudowywać świat i zatrzymywać graczy, a nie smażyć co pół toku wyłudzajki pieniędzy.

Czekam z niecierpliwością. Jeśli nie będzie istotnych zmian w stosunki do wersji solo to raczej dam sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Elder Scrolls Online: osobiście jestem na NIE! Boję się, że z tak dobrych częściach jak Daggerfall, Morrowind i Oblivion zrobią kolejną grę Online, która nie będzie miała żadnej fabuły questy będą polegały tylko na zabijaniu kolejnych potworów (krótko mówiąc kolejna gra typu KOX KOX KOX) i nic więcej.

Budo
> A czemu nie? Klasyczne rpg to powoli zaczyna sie robić przeżytek ;]
Chyba nie wiesz zupełnie, o czym mówisz, jedyne, w czym MMO jest lepsze od zwykłego singla to chyba to, że czasami uda się spotkać ludzi, którzy naprawdę czują klimat gier RPG, przez co gra z nimi ma jakiś sens niestety większość graczy Online to ludzie, którzy o klimacie (zwłaszcza serii TES) oraz grach RPG (nawet cRPG) nie mają zielonego pojęcia.

Sth`Devilish
>kogo jeszcze kręci zwiedzanie takiego ogromnego świata samemu?
Ja tam wolę grać w TES samemu (lub biegać z NPC’em) czuć klimat gry niż podejść do człowieka i usłyszeć np. LOL ale mash kozacką zbroję.

>To co najważniejsze już w TES jest - czyli bogaty i spójny świat gry, nie jestem tylko pewien czy aby ten zbyt poważny klimat tej gry nie przyczynił się do ewentualnej porażki TES Online.
Zgadzam się gra ma poważny klimat i tak jak wcześniej napisałem ludzie z tekstami lol, roftl itd. zepsuliby klimat tej gry całkowicie.

Irc100
>Nie wiem czy masz co żałować. Taki oblivion w ogóle nie miał klimatu i miał głupią fabułę. Tylko grafika jest genialna....
A grałeś dużej niż 2 godziny w tą grę? Oblivion ma swój specyficzny klimat każda prowincja świata Tamriel: Cyrodill, Morrowind, Vvardenfell to jakby osobne państwo, które przechodziło własne wojny itd., dlatego Morrowind był porośnięty grzybami a prowincja Vvardenfell przypominała pustynie. Wszystko to było wymyślone już wcześniej i gry nawiązywały czasami do siebie bardziej niż niektórym się to wydaje trzeba tylko chcieć odkryć tego typu smaczki.
Co do fabuły to uważam że spokojnie dorównuje Baldurs Gate (chodź nadal nie przebija Fallouta i Planscape Torrment z tym że to 2 różne światy)

dave03
>Chyba, ze gra byłaby darmowa, ale po tym jak trzeba było płacić za nędzną "końską zbroje" nie wierze w taki obrót sprawy.
Hehe... całkowicie się z tobą zgadzam.

Ogółem strach wielki jest przed tym, że MMO mogłoby serię The Elder Scrolls zakończyć z drugiej strony znając ludzi pracujących w Bethesda ciekawe było by sprawdzić, cóż to nowego mają zamiar zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MMO nie byłby złym pomysłem - TYLKO, że to musiałby być MMO w klimacie i stylu TES3 a nie miernego Obliviona, gdzie będą questy dla przedszkolaków, zero klimatu, ''wypasiona grafa'' i nawet wowowi do pięt nie będzie dorastać grywalnością...

Błagam...rozumiem, że są gusta i guściki i raczej się o nich nie dyskutuje, ale mówienie, że Oblivion miał dobrą fabułę i był lepszy od TES3 to lekka przesada...toż to 'prymitywne' Zeldy na GBA miały lepszy klimat i bardziej wciągały graczy. W TES3 dało się grać całymi dniami i prawie nigdy się nie nudziło, a Oblivion...raz wystarczy. Nie wiem, może takie są teraz wymagania młodszej grającej gawiedzi (nie mówię tego złośliwie) ale jak ja miałam 10-11 lat to się człowiek biedził nad baldurami i pst gdzie nie było migoczących wskaźników, teleportów za free po całej mapie i głównego questu na pół strony A4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 19:19, Lashinron napisał:

Budo


Nie wiem o czym mówię? Nie wiem ile Ty masz lat, ale grałem już w pierwsze erpegi jakie wychodziły- a teraz gram w gw, próbowałem też innych sieciówek- mam porównanie. Ogólnie mmo górują nad zwykłymi produkcjami, oferują dużo więcej- nie ma, że dwa patche, dodatek i nara- gra sie rozwija przez lata, zmienia i ewoluuje przyciągając na nowo. Żaden klasyczny erpeg nie zapewni Ci tylu godzin rozrywki co dobra sieciówka, a co najlepsze gracze mają często decydujący wpływ na ewolucję serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku, ile jeszcze powstanie tych MMO... :/ Mnie osobiście gatunek średnio przypadł do gustu, a gry z serii The Elder Scrolls, a konkretniej Morrowind nie spodobały mi sie, tak więc nie będę czekał na to MMO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na tego arcyklimatycznegoo screena to żałuje ze niemiałęm stynczości z żadnym z TESów ;/CO do mmo to podobnie jak u gothica-tez bedzie online.CHyba niektóre serie powinny pozostac tylko i wyłącznie dla jednego gracza, ale pożyjemy,zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować