Zaloguj się, aby obserwować  
DartiReviMaster

Koniec Gier na PC?

191 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2007 o 12:02, Tomek1120 napisał:

Kiedyś miałem PlayStation. I parę razy dziennie. Czemu ta gra się nie włącza? Tylko logo Sony
i nic dalej nie idzie. Więc nie mów że tylko na PC są problemy.


Nie mówię że tylko na PC. Ale na PC jest o nie zdecydowanie łatwiej, przynajmniej z moich doświadczeń tak wynika. Takie PSP mam ponad pół roku i przez ten czas nie miałem z nim problemów ani razu, a grając na PC w chociażby Knights of the Old Republic na niektórych planetach gra co piętnaście minut (idealnie, można zegarek regulować) wyskakiwała na pulpit. Kolejny przykład: Kroniki Riddicka- przeszedłem grę, po kilku miesiącach chciałem do niej wrócić i po zainstalowaniu nawet się nie uruchamiała. Podobno patch mógłby pomóc, ale nie sprawdziłem, miałem dość. Mógłbym tak wymieniać i wymieniać, tylko po co? Nie usiłuję nikogo przekonać, że konsola jest lepsza, zwracam jedynie uwagę, że w moim odczuciu granie na konsoli jest dużo wygodniejsze (chociaż od DualShocka z PS2 strasznie bolą mnie łapy, chyba za duże mam ;p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 12:02, DartiReviMaster napisał:

Kiedyś gdzieś czytałem, że era gier na pc''ety już sie kończy. Nie za bardzo jestem do tego
przekonany, ale dużo rzeczy niestety na to wskazuje. Coraz więcej gier wydaje sie wyłącznie
na konsole, a nie którzy sądzą że komputery nie służa do grania tylko do pracy. Co o tym sądzicie?

Wiedźmin>;}.

Ogólnie się z tym nie zgadzam. A nawet jak co lepsze gry wydawać będą na konsole(poza Wiedźminem^^), to pozostaje mi granie w klasyki jak Starcraft, HoMM3, Quake II, Jedi Outcast i wuchtę starych gier, emulatory SNES''a i NESa...
Poza tym i tak robi mi się przerwa w czasie na granie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 12:02, DartiReviMaster napisał:

Kiedyś gdzieś czytałem, że era gier na pc''ety już sie kończy. Nie za bardzo jestem do tego
przekonany, ale dużo rzeczy niestety na to wskazuje. Coraz więcej gier wydaje sie wyłącznie
na konsole, a nie którzy sądzą że komputery nie służa do grania tylko do pracy. Co o tym sądzicie?


A gdzieś ty to czytał :O widziałeś ile nowego sprzętu na kompy wychodzi nawet konsolowcy mogą nam pozazdrościć :] Nigdy nie bierz nic do serca, PCty beda dosyc dlugo tym bardziej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 12:30, Tomek1120 napisał:

To masz pewnie wirusy że gry ci się wyłączają.

Może mam, może nie mam, od tamtego czasu kilka formatów upłynęło, ale to nie ma znaczenia. Podawałem tylko przykłady utrudniania sobie życia, a zresztą wirusy są jednym z nich :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 12:33, SlimPole napisał:

> To masz pewnie wirusy że gry ci się wyłączają.
>
Może mam, może nie mam, od tamtego czasu kilka formatów upłynęło, ale to nie ma znaczenia.
Podawałem tylko przykłady utrudniania sobie życia, a zresztą wirusy są jednym z nich :]

A na PSP może łatwo soft paść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 12:43, Tomek1120 napisał:

A na PSP może łatwo soft paść.


WTF? Chyba jeśli próbujesz go downgradeować, albo mieszać coś w pamięci flash. zresztą nawet downgrade jest już raczej bezpieczny z różnymi bateriami pandory itp. A w ogóle to będziemy się teraz licytować z absolutnie każdą możliwością awarii czy błędu? ;p Ja przedstawiłem tylko swoją opinię i swoje doświadczenia, może komuś PC przez pięć lat działał bez zarzutu, a konsola po miesiącu zaczęła wariować (np. Xbox 360, który psuje się zanim wyjedzie z fabryki ;p ), co nie zmienia faktu, że u mnie było inaczej i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 12:25, gpodoba napisał:

> Kiedyś gdzieś czytałem, że era gier na pc''ety już sie kończy. Nie za bardzo jestem do
tego
> przekonany, ale dużo rzeczy niestety na to wskazuje. Coraz więcej gier wydaje sie wyłącznie

> na konsole, a nie którzy sądzą że komputery nie służa do grania tylko do pracy. Co o tym
sądzicie?

A gdzieś ty to czytał :O widziałeś ile nowego sprzętu na kompy wychodzi nawet konsolowcy mogą
nam pozazdrościć :] Nigdy nie bierz nic do serca, PCty beda dosyc dlugo tym bardziej gry...


Faktem jest że producenci koncentrują się na konsolach, ale śmierć PC nie grozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC mogę zawsze pograć w gry legendy, klasyki. Poza tym - jeszcze ten cały szał na konsole trochę potrwa, ale skończy się. Za kilka lat to konsole upodobnią się do PC, a nie odwrotnie. Sterowanie w grach konsolowych nie nadaję się na wiele rodzajów gier. Jeżeli miałoby się nadawać - to twórcy konsol będą musieli dodać myszki, klawiatury. Ale przecież konsolowcom też przyda się możliwość surfowania po internecie, komunikacji, coś wydrukować, coś napisać w arkuszu tekstowym, coś skopiować itd - przyjdzie to wszystko z czasem, wtedy konsola przestanie być konsolą tylko nową generacją PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 13:07, NintendoPassion napisał:

Faktem jest że producenci koncentrują się na konsolach, ale śmierć PC nie grozi


Passion najlepsze kolego jest to ze przy kompach mozna sie bawic modernizowac samemu kupowac czesci, zakldac nowe elementy to takie hobby co kazdy (prawie) uzytkownik kompa lubi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłeś mi to ust... Albo nawet samo konfigurowanie BIOS-u dla otrzymania choć odrobinę lepszej wydajności… Albo zabawa z mnożnikami… To jest coś, czego konsolowcy mogą nam pozazdrościć… Trochę głupio to brzmi z ust kogoś, kto posiada konsole Xbox 360… :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 13:44, LordYoghurt napisał:

Wyjąłeś mi to ust... Albo nawet samo konfigurowanie BIOS-u dla otrzymania choć odrobinę lepszej
wydajności… Albo zabawa z mnożnikami… To jest coś, czego konsolowcy mogą nam pozazdrościć…
Trochę głupio to brzmi z ust kogoś, kto posiada konsole Xbox 360… :-P


Zreszta co to za radosc patrzec na pudelko z dwoma padami ? Obudowe sciagne z PC, a z konsoli ? i co jajko nic nie mozesz zrobic ;] a ja to sobie do kompa popatrze ulepsze chlodzenie, cfg biosa o/c grafy/proca, dodam potrzebne urzadzenia ktore mnie interesuja.
A konsola jak będzie miała awarję hmm.. to na serwis HAHA, a z kompem hmm sam sobie poradze i naprawie ;] nawet lubie vmody graf :D lutownica lub ołówek w ręce i włola. W sumie z konsolą też coś można ale to nie to samo co komp ;]
Także moim zdaniem nie obrażając nikogo konsole są dla dzieci tylko umieją włożyć płytkę i grą sie cieszą a z pc''tem trzeba pogłówkować poustawiać/coś ulepszyć... takie życie... zreszta te ceny za gry do psx3/xbox360 oryginalne 150-200zł w podstawowej wersji - nie EK itp. Fakt może mnie stać na gry po 200zl ale bez przesady to nie dla mnie...

edit:
Mam dużo znajomych co ma psx2 czy xboxa360 i co nie maja kompletnie żadnej gry oryginalnej same przeróbki czy zmienione napędy a pc służy im do ściągania gier. Taka rzeczywistość a na kompie fakt zawsze ktoś ma piracika ale na półce znajdą sie nawet gry od 20zł oryginalne a na konsole co ? Chyba tylko dema z gazet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, gry na PC umierają... najbardziej zdają sobie z tego wielkie korporacje,takie jak Nvidia, które robią coraz nowsze karty graficzne... muszą być z nich niezłe tumany, nie? Wszyscy wiedzą że gry PC umierają ( od ponad 20 lat!) a ci durnie robią nadal nowe karty, procesory...dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 00:06, arekskate napisał:

Nie jestem pewien, ale mam wrażenie, że w przyszłości gry zostaną wycofane na konsolę. Myślicie
sobie, a co z RPG''ami i RTS''ami? Przecież we Wiedźmina moglibyśmy spokojnie grać na konsoli,
a co do RTS''ów - słyszeliście od Tom Clancy''s EndWar? To jest przyszłość strategii. A tak
cudowne gry jak BG czy ID już powstawać nie będą, dlatego nie wymagany jest PC. Komputer zostanie
zepchnięty tylko do funkcji pracy, nie rozrywki. Takie moje małe gdybanie, ale to wydaje się
realne całkiem, tak jak wieele innych argumentów w tym temacie już wcześniej podanych przez
innych użytkowników :)

Ale gdybanie. Co mnie to obchodzi? O takie rzeczy to niech sie martwia nasi praprapraprawnuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 13:27, gpodoba napisał:

> Faktem jest że producenci koncentrują się na konsolach, ale śmierć PC nie grozi

Passion najlepsze kolego jest to ze przy kompach mozna sie bawic modernizowac samemu kupowac
czesci, zakldac nowe elementy to takie hobby co kazdy (prawie) uzytkownik kompa lubi ;]


Tak, ale ja mam P4 3.0MHz i 7800 GS OC i 4GB Ramu i już nic z tym kompem nie zorbie. Z tym już się nie pobawię, a jak na razie ten pc mi na wszystko wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 15:43, Darkstar181 napisał:

Tak, tak, gry na PC umierają... najbardziej zdają sobie z tego wielkie korporacje,takie jak
Nvidia, które robią coraz nowsze karty graficzne... muszą być z nich niezłe tumany, nie? Wszyscy
wiedzą że gry PC umierają ( od ponad 20 lat!) a ci durnie robią nadal nowe karty, procesory...dziwne.

LOL, masz racje. Jest mało dobrych gier też, taki Crysis, też mi coś.... lepsze bym zrobił w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 19:27, NintendoPassion napisał:

> > Faktem jest że producenci koncentrują się na konsolach, ale śmierć PC nie grozi

>
> Passion najlepsze kolego jest to ze przy kompach mozna sie bawic modernizowac samemu kupowac

> czesci, zakldac nowe elementy to takie hobby co kazdy (prawie) uzytkownik kompa lubi ;]


Tak, ale ja mam P4 3.0MHz i 7800 GS OC i 4GB Ramu i już nic z tym kompem nie zorbie. Z tym
już się nie pobawię, a jak na razie ten pc mi na wszystko wystarczy.


kompa masz bardzo dobrego i pewnie wiele ludzi by takiego chciało co ty. Fakt komp to duża inwestycja i upgrade do neigo słono kosztują ale to hobby na tych których stać i co chcą pakować kase na blaszaki :)
Ja do konsol nic nie mam i nei bede miał szanuje każdego kto co ma, a taki psp by mi sie przydał na długie trasy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 15:43, Darkstar181 napisał:

Tak, tak, gry na PC umierają... najbardziej zdają sobie z tego wielkie korporacje,takie jak
Nvidia, które robią coraz nowsze karty graficzne... muszą być z nich niezłe tumany, nie? Wszyscy
wiedzą że gry PC umierają ( od ponad 20 lat!) a ci durnie robią nadal nowe karty, procesory...dziwne.


Rzeczywiście, lepiej tego nie mogłeś ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Kompa mam takiego samego od ponad półtora roku, a dla radykalnych to mój komp powinien już umrzeć sześc miesięcy temu he he. Ale dzięki. Cóż, jak nie masz tego czego lubisz, no to lubisz to co masz :]

Gry na PC umrą dopiero kiedy Nintendo, Xbox i Sony zmienia nazwy konsol na: NinSonsBox PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować