Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2008 o 12:08, ziptofaf napisał:

> 1280xcoś tam, nie pamiętam.
Właśnie robię test poglądowy, co robi zmiana rozdzielczości na dwóch monitorach
1.) Samsung 950p Plus (CRT)
2.) Eizo S2231W
Na tym pierwszym ustawiłem 1600*1200 (ze standardowych 1280*1024).
Przy Eizo zmniejszyłem z 1680*1050 do 1440*900.
Samsung - jakość nadal perfekcyjna. Zero zniekształceń itd.
Eizo - Różnicę w stosunku do natywnej widać. I to na minus... Niby to normalne po zmianie
rozdzielczości na niższą, ale przy CRT-ku w grach w ogóle nie widać, czy to 1600*1200,
czy też 1280*1024. Pojedynczy piksel i tak jest wtedy bardzo mały, różnica robi się niedostrzegalna
gołym okiem. Więc jak widzisz różnicę, to znaczy, że coś jest nie tak.

Przy jednej rozdzielczości zniekształcony jest obraz w moim monitorze, tj. pulpit i wszystko jest na całym ekranie szeroko, a nie normalnie.
A w grach to różnicy serio nie widzę...

btw. czy to normalne, że w każdej grze widać tekstury trochę dokładnie? Chodzi mi o tekstury, wszystko inne jest ok... chyba to wynika z tego, że mam Vistę, bo problem zniknął w np. GoW, jak włączyłem rozmycia DX10.

Dnia 13.09.2008 o 12:08, ziptofaf napisał:

Nie wszystko OK, tylko, że tobie nie chce się spojrzeć, jak to wygląda w porównaniu z
CRT :)

Mój stary CRT leży w piwnicy i nie chcę go raczej wyciągać. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 22:32, Kalejdoskop86 napisał:

Przy jednej rozdzielczości zniekształcony jest obraz w moim monitorze, tj. pulpit i wszystko
jest na całym ekranie szeroko, a nie normalnie.

Ano widzisz. Spróbuj teraz na swojej panoramie włączyć Diablo II (tylko przygotuj sobie ściereczkę do wytarcia monitora, bo człowiekowi pokarm chce się wydostać na zewnątrz, gdy to zobaczy), a zrozumiesz co mam na myśli przez "zmniejszenie rozdzielczości źle wpływa w LCD-kach na jakość obrazu".

Dnia 13.09.2008 o 22:32, Kalejdoskop86 napisał:

A w grach to różnicy serio nie widzę...

Bo nie masz obok drugiego monitora dla porównania :) Ale jak nie ma różnicy (dla ciebie), to nie zamierzam się kłócić. Ale, jak pisałem - włącz sobie jakąś starszą grę o rozdzielczości 800*600, albo 1024*768 i zobaczysz, o czym mówię.

Dnia 13.09.2008 o 22:32, Kalejdoskop86 napisał:

btw. czy to normalne, że w każdej grze widać tekstury trochę dokładnie? Chodzi mi o tekstury,
wszystko inne jest ok... chyba to wynika z tego, że mam Vistę, bo problem zniknął w np.
GoW, jak włączyłem rozmycia DX10.

Skoro dokładnie widać tekstury, to chyba OK. Wytłumacz problem konkretniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 00:00, ziptofaf napisał:

> Przy jednej rozdzielczości zniekształcony jest obraz w moim monitorze, tj. pulpit
i wszystko
> jest na całym ekranie szeroko, a nie normalnie.
Ano widzisz. Spróbuj teraz na swojej panoramie włączyć Diablo II (tylko przygotuj sobie
ściereczkę do wytarcia monitora, bo człowiekowi pokarm chce się wydostać na zewnątrz,
gdy to zobaczy), a zrozumiesz co mam na myśli przez "zmniejszenie rozdzielczości źle
wpływa w LCD-kach na jakość obrazu".

Wiem co by było, jakbym włączył tę grę, ale także, jakbym włączył np. GTA 2. :P

Dnia 14.09.2008 o 00:00, ziptofaf napisał:

> A w grach to różnicy serio nie widzę...
Bo nie masz obok drugiego monitora dla porównania :) Ale jak nie ma różnicy (dla ciebie),
to nie zamierzam się kłócić. Ale, jak pisałem - włącz sobie jakąś starszą grę o rozdzielczości
800*600, albo 1024*768 i zobaczysz, o czym mówię.

;P

Dnia 14.09.2008 o 00:00, ziptofaf napisał:

Skoro dokładnie widać tekstury, to chyba OK. Wytłumacz problem konkretniej...

No... tekstury widać, zamiast wszystko płynnie, to widać linie... nie wiem, jak to powiedzieć. :P

A dzisiaj rano prawie bym rozwalił komp i monitor. Tak mnie strzyknęło w kolanie (skontuzjowany jestem), że walnąłem ręką od góry w kompa i w środek monitora. Wszystko działa ok, tylko niestety - i tak się przewróciłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 10:04, Kalejdoskop86 napisał:

No... tekstury widać, zamiast wszystko płynnie, to widać linie... nie wiem, jak to powiedzieć.
:P


To daj screena z gry. Jeżeli problemu nie będzie u mnie, to wina monitora. A jak na screenie będzie widoczny, to masz problem z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 10:09, ziptofaf napisał:

To daj screena z gry. Jeżeli problemu nie będzie u mnie, to wina monitora. A jak na screenie
będzie widoczny, to masz problem z grą.

Pokazałem kiedyś screen z G3, ktoś mi odpowiedział wtedy, że to normalne... :P

A co sądzisz o mojej próbie utrzymania równowagi? :P Jak walnąłem przez przypadek w komp i monitor? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 00:00, ziptofaf napisał:

> /.../ Ale, jak pisałem - włącz sobie jakąś starszą grę o rozdzielczości
800*600, albo 1024*768 /.../

Przesadzasz. Mam 6 letni LCD (EIZO FlexScan L465) i gram czasem w stare gry jak Diablo, Diablo II czy Gothic. Naprawdę wyglądają całkiem dobrze. Gorzej na 7 letnim ADI 1024x768, ale on ma tylko 256 000 kolorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 17:19, KrzysztofMarek napisał:

Przesadzasz. Mam 6 letni LCD (EIZO FlexScan L465) i gram czasem w stare gry jak Diablo,
Diablo II czy Gothic. Naprawdę wyglądają całkiem dobrze. Gorzej na 7 letnim ADI 1024x768,
ale on ma tylko 256 000 kolorów...


Eeee, ty masz Eizo. A to model dla grafików, profesjonalny :) One znacznie bardziej "trzymają" jakość po zmianie rozdzielczości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 17:35, ziptofaf napisał:

> /.../ > Eeee, ty masz Eizo. A to model dla grafików, profesjonalny :) One znacznie bardziej "trzymają"
jakość po zmianie rozdzielczości :)

Tak, tylko mój EIZO ma 16" i 6 lat pracy za sobą. Dzisiaj byle monitorek ma porównywalne parametry. Od pół roku zbieram się, żeby kupić nowy monitor (aktualnie na tapecie mam iiyamę 26" 1920x1200) i jakoś nie mogę się zdecydować (bo i kartę graficzną przyjdzie wymienić - Radeon 3870 w takiej rozdzielczości dostanie zadyszki)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 18:15, MLODY2K6 napisał:

No ja sprzedaje teraz swoja 22 i kupuje SAMSUNGA 32 A656 :P

Trochę za duży na biurko. Stanowczo taniej wyjdzie iiyama 26" - kartę telewizyjną mam (a nawet dwie ;-D), co 1500 zł to nie 2600 ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz akurat go sobie przywiesze do biurka i bedzie w sam raz. Na kosnoli bede mogl grac lezac na lozku wiec jest calkiem calkiem. FullHD juz sprawdzalem obraz ostry jak zyleta a to w polaczeniu z 4870X2 bedzie dawalo duze rezultaty. Co jeszcze cena. Hmm ja place 2400zl wiec za to bym mial Della 2408 24" wiec nie jest to za oplacalny interes. Pamietac nalezy ze jest to tez TV wiec podczas przegladania internetu wlaczam opcje PIP i na kawalku czesci ekranu ogladam TV :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puki co mam monitor CRT który w sumie obsługuje max 1024x768, chciałbym kupić sobie jakiś LCD koło 700~800zł. I tu jest problem jaki wybrać (chciałbym jakiś panoramiczny typu 22'''')

Bo układ graficzny dość porządny i szkoda go na takie rozdzielczości. Pytanie czy za taką sumę pieniędzy znajdę coś w miarę przyzwoitego do gier (starszych jak i nowszych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 08:50, MLODY2K6 napisał:

No ja wlasnie sprzedaje swoja 22" SAMSUNG 226BW i ten Hiunday to przy nim dziad.. Zainteresowany??


jednak wolałbym coś co jest na gwarancji :P wiesz parę razy przejechałem się na używanych rzeczach...

BTW ile za niego byś chciał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 09:10, MLODY2K6 napisał:

Nie wiem czy 2 lata gwarancji to malo gwarancja jest jeszcze nie podbita wiec mozesz

To kiedy Ty go kupiłeś? :P jak on jeszcze 2 lata na gwarancji xD

Dnia 15.09.2008 o 09:10, MLODY2K6 napisał:

miec nowka od dzis. Cche za niego 700zl

A on u mnie wyglada tak:


Spoko ja się zorientuje (jeszcze dziś, w sumie zaraz) ile on kosztuje w sklepie w moim mieście i się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 09:18, MLODY2K6 napisał:

No mam go od stycznia wczesniej mialem tez taki sam ale sprzedalem bo kasa byla potrzebna.


a z ciekawości na co teraz wymieniasz?

PS a jak martwe piksele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować