Zaloguj się, aby obserwować  
Firnomir

The Orange Box...

522 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2007 o 10:01, Dincooo napisał:

> Odpowiem też na następne pytanie.
> W Orangeboxie nie ma też CSS

Odpowiem na następne sześć pytań. W Orange Box nie ma również Gothica, Need for Speeda, Diablo
2, kalendarza z mikołajkami, nowego laptopa, ani kubka gorącej czekolady.
;)

Nie, żartuję oczywiście sobie ;p, w Orange Box znajdziesz ''tylko'' Half Life 2, Half Life
2: Episode 1, Half Life 2: Episode 2, Portal, Team Fortress :). Resztę możesz dokupić, na przykład
na Steam, lub... kupić edycję ''Game of the Year Edition'', w którym oprócz HL2 był HL2: Deatchmatch,
HL, HL:Deatchmatch, Counter Strike: Source ;).

pozdrawiam

Napisałem to poprostu aby uniknąc ytań innych osób. Sam mam już prawie Valve complete packa :p

Dnia 24.12.2007 o 10:01, Dincooo napisał:

> Hmm, mam do ściągnięcia bonusowe Half Life 2: Lost Coast (swoją drogą, co to?)
Bonusowy poziom pokazujący nowe możliwości silnika Source,rozgrywający się na wyspie St.Olga.
Zawsze to jakieś 15-20 minut gry :)


Kościół jest pod wezwaniem Św.Olgi :) W założeniu był to rodział wpasowany miedzy highway 17 a sandtraps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 14:50, ja33no napisał:

Mam pytanie, jakiego spolszczenia najlepiej użyć do Half Life , Epizode One i Two? Bardzo proszę
o jakiś link. Mam oczywiście The Orange Box (tylko menu jest po polsku).

Spolszczenie do episode one http://plprojekt.ovh.org/faq.php?cat_id=45 jednak działa po prostu ja je źle zainstalowałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące TF2. Gram właśnie i mam pytanie czy można zabic jednym uderzeniem noża (jako spy)? Jeżeli tak to jak, w głowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 16:13, Grzybek90 napisał:

> Mam pytanie, jakiego spolszczenia najlepiej użyć do Half Life , Epizode One i Two? Bardzo
proszę
> o jakiś link. Mam oczywiście The Orange Box (tylko menu jest po polsku).
Spolszczenie do episode one http://plprojekt.ovh.org/faq.php?cat_id=45 jednak działa po prostu
ja je źle zainstalowałem:P

Z tego co pamiętam, aby te spolszczenie działało trzeba włączyć Steama po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystam z tego spolszczenia i zainstalowałem bez problemu. Trzeba przyznać,że to dość profesjonalnie zrobione spolszczenie w dodatku przetłumaczono również wszystkie tekstury. Większych błędów nie wyłapałem, jedynie na początku gry,gdy Alyx mówi do Doga trzymającego antenę "Hold It Right There" zostało to przetłumaczone bezsensownie jako: "Tam to trzymają" gdy powinno być "Trzymaj w ten sposób" albo po prostu "Tak trzymaj". W dodatku język chyba trochę zbyt ostry,bo każde "Damn" czy "Shit" z ust Alyx zostało przetłumaczone bardzej dosadnie. Poza tym niektóre nazwy własne zostawiono oryginalne (np.Antliony),a niektóre spolszczono (Barnacle jako Ukwiał). Ale to drobne minusy nie wpływające na rozgrywkę i chciałbym,aby co niektóre gry wydawane po polsku miały takiej jakości spolszczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 12:01, ad0 napisał:

> Jednak serwery steama są nadal zbyt zajęte żeby pozwolić ściągnąć grę komuś, kto ją właśnie

> zakupił (żenada)!

Po co ściągać? Masz je na płytkach.Wkładasz 1 DVD, dajesz "zainstaluj ponownie Orange Box"
i wybierasz, co chcesz. <;


MAM IDENTYCZNY PROBLEM z zainstalowaniem Orange Boxa. Instaluje z płytki, ale nic nie działa. Po prostu. Mam pudełko od 2 dni a jeszcze w nic co na nim jest nie zagrałem. A NAPRAWDĘ bym chciał. Dodam na początek, że gra kupowana była w Empiku, nie wiem czy to ma jakieś znaczenia. Na początku musiałem sobie, rzecz jasna, zrobić konto na Steamie. Zrobiłem i co dalej? Wchodzę w Mój Komp(w środku jest płytka orange box nr.1) , dalej w E: i odpalam Steam Autorun- setup.exe. Wybieram język polski i wyskakuje mi radosne pomarańczowe okienko. Klikam "Zainstaluj ponownie The Orange Box" Dalej muszę wstukać kod.( Na wszelki wypadek wspomnę jeszcze, że u mnie jet na ulotce w środku pudełka-a nuż to też ma jakieś znaczenie?) Wstukuję i...tadam! Wyskakuje mi zonk nr.1 Patrz pierwszy obrazek( sorry, że mam angielską wersję Steama...) Nie wiem jakim cudem bo na moim koncie w Steamia mam tylko HL2, i HL2:Lost Coast. No nic. Jedziem dalej. Jest rubryczka, w której zakreślam które gry chcę zainstalować. Do wyboru jest: HL2 oraz oba epizody, Portal oraz TF2. Zaznaczam wszystko , oprócz HL2. I klikam Next. Znowu Next( zapytanie o ikonki na pulpicie...) I jest "Preparing [tu wstaw nazwę gry, np. Portal] files to install" I gdzieś w momencie , gdy mam zmienić płytkę nr.1 na nr.2 {albo tak mi się wydaje) wyskakuje mi to cholerne okienko, patrz obrazek nr.2. Zwróćcie też uwagę, co jest w tle. WTF?
Jestem NAPRAWDĘ zdesperowany, bo całe święta czekałem na chociażby Portala i teraz mam g....z makiem. Gdzie te czasy , kiedy kupowało się grę, instalowało i grało? Kiedy nie trzeba było robić kont na jakichś posr...Steamach i się męczyć? Może jestem ciemny ale wg. mnie wychodzi po prostu na to, że lepiej kupować piraty, w nich nie ma takich problemów.
Od razu uprzedzę pytania: tak, kilka razu reinstalowałem Steama. Czasami z setup.exe na płycie Orange Boxa a czasami z internetu. Nic to nie daje. Wybierałem dziesiątki możliwości, każdy ponowny install był inny.Próbowałem też zainstalować Orage Boxa o rożnych porach dnia- okolice 23.00(późny wieczór), 10.00 (rano), 13.00,17.00(popołudnie)

20071226132846

20071226133524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:45, mesiu59 napisał:

To ściągnij ze steama, z listy "moje gry". a nie instaluj z płytki :>


Ale tego tam nie ma. Jakby cały Orange Box miał tylko HL2 i nic więcej.

20071226135005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:50, Soulafein666 napisał:

> To ściągnij ze steama, z listy "moje gry". a nie instaluj z płytki :>

Ale tego tam nie ma. Jakby cały Orange Box miał tylko HL2 i nic więcej.

Szok. Próbowałeś uruchomić Steama i komputer ponownie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:51, mesiu59 napisał:

> > To ściągnij ze steama, z listy "moje gry". a nie instaluj z płytki :>
>
> Ale tego tam nie ma. Jakby cały Orange Box miał tylko HL2 i nic więcej.
Szok. Próbowałeś uruchomić Steama i komputer ponownie??


Hah. żeby tylko. W moim duuuużym poście powyżej jest napisane, że REINSTALOWAŁEM CAŁEGO STEAMA. I to ile razy.Ponowne uruchamiane kompa też raczej nic nie daje... Może nowe konto by pomogło? Ale wolę nie, bo chyba ten klucz przypisany do tego jest już nie do wykorzystania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:56, Soulafein666 napisał:

Hah. żeby tylko. W moim duuuużym poście powyżej jest napisane, że REINSTALOWAŁEM CAŁEGO STEAMA.
I to ile razy.Ponowne uruchamiane kompa też raczej nic nie daje... Może nowe konto by pomogło?
Ale wolę nie, bo chyba ten klucz przypisany do tego jest już nie do wykorzystania...

Aha to sory. Przeleciałem szybko wzrokiem.

OK, to załóż nowe konto i spróbuj tam zarejestrować (nic nie ryzykujesz), jak się nie uda, to pozostaje tylko napisać do pomocy Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 13:58, mesiu59 napisał:

> Hah. żeby tylko. W moim duuuużym poście powyżej jest napisane, że REINSTALOWAŁEM CAŁEGO
STEAMA.
> I to ile razy.Ponowne uruchamiane kompa też raczej nic nie daje... Może nowe konto by
pomogło?
> Ale wolę nie, bo chyba ten klucz przypisany do tego jest już nie do wykorzystania...
Aha to sory. Przeleciałem szybko wzrokiem.

OK, to załóż nowe konto i spróbuj tam zarejestrować (nic nie ryzykujesz), jak się nie uda,
to pozostaje tylko napisać do pomocy Steama.


Hmmm, to nie w koncie tkwi problem...mam jeszcze dwie szanse: spróbuję wgrać Boxa z kompa qmpla( może mam po prostu słabego neta? [Neozdrada-to ludzka rzecz okradać...]), i spróbuję wgrać go w nocy. Czytałem, że jak w nocy to jest więcej luzu na serwerach i może poskutkuje. Jak nie- to wtedy nowe konto. A jak to nie poskutkuje...to mam paragon,oddam, i kupię tym razem Boxa na gram.pl :) Mimo wszystko byłbym wdzięczny, gdyby był tu ktoś z podobnym problemem i się z nim jakoś uporał. Może by mi pomógł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 14:03, Soulafein666 napisał:

Hmmm, to nie w koncie tkwi problem...mam jeszcze dwie szanse: spróbuję wgrać Boxa z kompa qmpla(
może mam po prostu słabego neta? [Neozdrada-to ludzka rzecz okradać...]), i spróbuję wgrać
go w nocy. Czytałem, że jak w nocy to jest więcej luzu na serwerach i może poskutkuje. Jak
nie- to wtedy nowe konto. A jak to nie poskutkuje...to mam paragon,oddam, i kupię tym razem
Boxa na gram.pl :) Mimo wszystko byłbym wdzięczny, gdyby był tu ktoś z podobnym problemem i
się z nim jakoś uporał. Może by mi pomógł?

To nic nie da bo z tego co słysze gier nie ma na twoim koncie, a klucz już zużyłeś, więc pozostaje tylko napisać do Steama. Oddać teoretycznie się nie da, bo produkty z takimi kluczami nie polegają zwrotowi. Teoretycznie, bo często w sklepach o tym nie wiedzą i da się oddać ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 14:10, mesiu59 napisał:

To nic nie da bo z tego co słysze gier nie ma na twoim koncie, a klucz już zużyłeś, więc pozostaje
tylko napisać do Steama. Oddać teoretycznie się nie da, bo produkty z takimi kluczami nie polegają
zwrotowi. Teoretycznie, bo często w sklepach o tym nie wiedzą i da się oddać ;P.


Hmmm, sęk w tym, że nie mogę doszukać się żadnego adresu mailowego na support.steampowered.com. Wiesz może na jaki adres miałbym wysłać maila ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 14:03, Soulafein666 napisał:

A jak to nie poskutkuje...to mam paragon,oddam, i kupię tym razem Boxa na gram.pl :)

To nic nie zmieni, ja kupiłem swojego OB ma gram.pl i mam ten sam problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować