Zaloguj się, aby obserwować  
szatann

Linux sterowniki

5 postów w tym temacie

Witam Zastanawiam się nad przejściem na Linuxa 64bit ale na mój łebo to niemam do takiego systemu sterowników od producęta Płyta główna Giga byte nVIDIA Chipset Driver for MCP61 niemam tego do zintegrowanej karty dzwiękowej niemam go grafy ge force 8500gt wogule to skąd sie bieże takie drivery do linuxa?? Help mee:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość driverów siedzi już w samym jądrze systemu. To nie Windows, gdzie po instalacji masz goły system i musisz poświęcić kilka godzin na wgrywanie sterów i oprogramowania.
A jeśli do czegoś OS nie znajdzie sterów, to sam cię o tym poinformuje i zaproponuje automatyczne ściągnięcie odpowiedniego oprogramowania z netu - wszystko przez wygodny kreator lub manager aktualizacji. Przynajmniej tak jest w Ubuntu/Kubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 09:25, szatann napisał:

Witam Zastanawiam się nad przejściem na Linuxa 64bit ale na mój łebo to niemam do takiego systemu
sterowników od producęta Płyta główna Giga byte nVIDIA Chipset Driver for MCP61 niemam tego
do zintegrowanej karty dzwiękowej niemam go grafy ge force 8500gt wogule to skąd sie bieże
takie drivery do linuxa?? Help mee:(:(

Sadząc po nazwach to ze strony nvidii (jak najbardziej są).a przy okazji jaka dystrybucja? bo np moja manrdiva 2008 one obsługuje g-forca "sama z siebie", instalka ma sterowniki od nvidii i instaluje je w razie potrzeby (czyli po wykryciu karty tej firmy). możesz też poszukać w systemowym instalatorze oprogramowania, może tam będą (jak już pisano to nie windows, i system potrafi megatony oprogramowania ściągnąć i zainstalować (pełna automatyka, ty tylko klikasz że chcesz to, to i tamto)) gotowe "paczki" czyli zestaw plików z którym system będzie wiedział co zrobić żeby wszystko ładnie działało. Starczy tylko wiedzieć co chcesz. Link do stosownego tematu już podany, na przyszłość tam się dopisuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować