Zaloguj się, aby obserwować  
radeon2

Na jakim sprzęcie gracie?

1486 postów w tym temacie

Ja mam cienki
Intel Pentium 4 2,0 Ghz
Nvidia GeForce 7600 GS 256MB
1 GB RAM
Dysk 160Gb
W marcu mam urodziny i zamierzam podrasować sprzęcik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni config:

Athlon 1,6 GHz
GF 2 MMX 400
256 MB RAM
dysk 60 GB

Obecny: od listopada 2007 :)

płyta gł. GIGABYTE 965-DS3
proc. C2D 2,33 GHZ
dysk 320 GB
RAM 2 GB
grafa ASUS RADEON X1950 PRO 256 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Epox 8RDA3I (nForce 2 Ultra) (FSB 333MHz)
Pamięci: 1 GB DDR RAM (2x512 MB Dual-Channel)
Procesor: Sempron 2800+ Thorton 2.0GHz (Soc. A)
Karta graficzna: Palit GF 7600GT 256MB (AGPx8)
Do tego 120GB dysk Caviar, zasilacz 350W od iBOX - codziennie zastanawiam się czemu jeszcze go nie wymieniłem... Skubaniec trzyma ponad 3 lata (prawie 4) i nawet małego zwarcia nie zrobił :D

Ogółem komp uważam za stary badziew. Za mocna karta do procesora, za mało ramu... Już nie opłaca mi się nic wymieniać :P
Śmieszą mnie ludzie co narzekają, że ich komp jest za słaby na full detale w Crysisie, a grają na średnich... Mi się często tnie na minimalnych. Ale jakby nie patrzeć... Jeszcze nie zrobiono gry, która by na tym PC nie poszła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej a o co biega z tymi "dwurdzeniowymi procesorami" jak kupywalem kompa to koles mowil ze to jest 4,2 GHz Athlon a właczyłem i sprawdzilem i jest napisane ze 2,2 Ghz ;// do tego 1 giga ram 220 giga dysk i GeForce 7300 GS 256 MB, z tym procem cos jest zwalone, czy to tak ma byc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 19:44, PompedjuSZ napisał:

ej a o co biega z tymi "dwurdzeniowymi procesorami" jak kupywalem kompa to koles mowil
ze to jest 4,2 GHz Athlon a właczyłem i sprawdzilem i jest napisane ze 2,2 Ghz ;// do
tego 1 giga ram 220 giga dysk i GeForce 7300 GS 256 MB, z tym procem cos jest zwalone,
czy to tak ma byc ??



http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=103823 Jak sie doczytasz to znajdziesz odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna:ASUS K8N4-Deluxe
Pamięci: 1,5 GB DDR RAM (512 + 1024 - kingstone)
Procesor: Sempron 3000+, 1,81 GHz (Soc.754 )
Karta graficzna: GF6600 GT
Dysk: 160 GB
Głośniki: Logitech X-530

Chyba najwyższy czas wymienic - RAM kosztuje 160zł za 1 GB, procka lepszego nie kupie (maże 2.0 GHz) wniosek?? taniej wyjdzie kupic nowy ;]

Jednak do tej pory nie miałem problemóz z uruchomieniem ani jednej gry - nawet crysis śmigał :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 19:44, PompedjuSZ napisał:

ej a o co biega z tymi "dwurdzeniowymi procesorami" jak kupywalem kompa to koles mowil
ze to jest 4,2 GHz Athlon a właczyłem i sprawdzilem i jest napisane ze 2,2 Ghz [...] z tym procem cos jest zwalone, czy to tak ma byc ??

Tak ma być. Nie kupiłeś procesora Athlon 4,2 Ghz (nie ma takiego procesora), ale Athlon 4200+ X2. To 4200+ bierze się z porównania jaką częstotliwość musiałby mieć Pentium 4, żeby osiągnąc taką samą wydajność. Liczba ta jest podwójnie oszukana: Po pierwsze nigdy nie powstał Pentium 4 o takim taktowaniu, po drugie porównywanie wydajności procesorów jedno i wielordzeniowych, to kompletny idiotyzm.
Realnie wydajność Twojego procesora jest taka jak wydajność dwóch nieistniejących Pentium IV 4,2 GHz zamontowanych na jednej płycie głównej. Czyli raczej niespecjalnie porażająca, biorąc pod uwagę, że 95% programów (w tym 99,9% gier) efektywnie używa tylko jednego rdzenia. Nie jest to zły procesor, a jego prawdziwe taktowanie nie odnosi się do jego wydajności obliczeniowej. Na przykład Intel Core Duo też ma taktowanie 2,16 GHz, a każdy z jego dwóch rdzeni jest wydajniejszy od Pentium IV 2,1 GHz o ponad 300%. Czyli tak jakby w sobie dwa procki o wydajności P4 taktowane 6 GHz.
Po prostu inżynierom przez ostatnie kilka lat udało się znacząco zwiększyć wydajność bez zwiększania taktowania procesora (a nawet je zmniejszając).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualny config:
proc: Athlon X2 + 5400
grafik: Asus Radeon x1950pro
ram: 2*1GB Kingstone
dysk: 160 GB Seagate Barracuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!! Dzisiaj złożyłem zamówienie na nowy komputer. W sklepie doradzili mi najlepszy sprzęt, a oto jego parametry:

1. Procesor - Intel Core 2 Duo E4600
2. Płyta Główna - Asus P5KPL-E
3. HDD SEAGATE BARRACUDA 10 250 GB 8MB SATA
4. Karta Graficzna - 8600 GT 512 MG PALIT
5. Nagrywarka DVD LG GSA-H55L
6. Obudowa Colors - IT L8024
7. Pamięć Ram - KINGSTON DDR2 1024/800 CL5
8. Klawiatura + Mysz - LOGITECH DELUXE 650
9. MS Windows XP Home Pl
10. Monitor - SAMSUNG 931 BW
11. Karta TV - WINFAST TV 2000XP EXPERT

Wiem że mój opis kompa jest z leksza dziwny ale podaje wam wszystko co jest napisane na fakturze abyście lepiej mogli doradzić czy dokonałem dobrego zakupu. No właśnie mam do was prośbę. Powiedzcie mi czy zakupiłem dobry sprzęt? To dla mnie bardzo ważne. Kompa odbiorę dopiero jutro lub w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 11:07, Petrick napisał:

Ja tam nie bede sie chwalil bo chwilowo mam złoma ale w marcu zakupuje nowy sprzęt i
własnie mam pytanko bo mama jakims cudem zgodzila sie na kompa do 4tys. + monitor (na
raty) ale wiecie szacun dla niej bo starego kompa mam juz 7 lat i od tamtej pory nic
nowego wiec nareszcie:D
a parametry tak ogólem to..
Procesor Intel Core 2 Q6600 2,4 Ghz czyli 4 rdzenie jak sie nie myle bo tak mi gadał
sprzedawca i o co z tym chodzi ze ten procesor 2,4 Ghz jest mnozony razy te 4 tak?
2 GB ramu Kingstona
Dysk 400 GB
Karta to GeForce 8800 GTS 512 ale jeszcze myslalem nad 1 GB bo mozna domontowac ale nie
wiem jak to koszta sie zmienią i wlasnie mam pytanko w sprawie tego procka jak to sie
dzieli!?? oczywiscie z gory dzienX.
Pozdr.


Heh........wiesz że ja miałem tak samo. Tylko że u mnie tata już nie wytrzymał z tym kompem że co chwile musze coś przy nim grzebać bo coś się psuje i zaproponował mi nowego kompa, też do 4000 tyś, no i właśnie go zamówiłem tak jak napisałem (patrz. post wyżej). Też mogłem wydać 4000 tyś. ale jak brałem składaka to wyszło mi 3000 tyś. więc 1000 zaoszczędziłem. Fajnie mieć takich rodziców co? I jak sądzicie co z tym moim kompem dobry zamówiłem? P.S. Sorka za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na kompie:
Procek: AMD Athlon 64 3000+ @ 1,8 Ghz, Socket 939
Płyta główna: Gigabyte GA-K8N-SLI, chipstet nForce 4 SLi- chyba
Pamięć RAM: Geil 2x256 MB + GoodRAm 512 MB = 1024 MB
Dysk twardy: Seagate Barracuda 160 GB 7200.9, 8 MB cache, SATA 2
Karta graficzna: Gigabyte GeForce 6600GT 128 MB
Karta muzyczna: zintegrowana
Myszka: Razer DeathAdder
Podkładka: Everglide Titan GamingMat
Klawiatura: jakaś najtańsza

I mój drugi komp- czasami na nim gram:
Procek: AMD Athlon XP 1800+ @ 1,5 GHz
Płyta główna: MSI KT4 Ultra
Pamięć RAM: 256 MB
Dysk twardy: 80 GB
Karta graficzna: nVidia GeForce 2MX 400
Karta muzyczna: zintegrowana
Myszka: jakaś A4
Podkładka: z człowieczkiem jakimś
Klawiatura:Chicony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Asus P5B Deluxe
Procesor: Core 2 Duo E6600 2,4 @ 3,0 Ghz
Karta graficzna: GeForce 7950 GT (512 mgb)
Karta dźwiękowa: Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer
Pamięć RAM: 2x 1GB OCZ 800 Mhz
Dysk: 160 GB
Zasilacz: Modecome 550 W
Myszka: Microsoft Habu
Klawiatura: jakiś Tracer

Kupowany rok temu bo młodszy brat miał komunię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh fajne macie sprzęciska. A czy ktoś mógłby odpowiedzieć na moje pytanie? P.S. Tam gdzie napisałem że mam 1 gb ramu to sie pomyliłem. Miało być napisane że mam 2 gb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus P5KC (Lga775)
Core 2 Quad Q6600 QuadCore 64 Bit 2.40GHz
Geil Quad 4x1 GB Black Dragon DDR2 800MHz
Gigabyte GeForce 8800GTX NX88X768H-RH 768MB (384-bit) (PCI-E)

i teraz najlepsze marnuje go na diablo 2 lord of destruction i dungeon siege legends of aranna tak gdzieś 80 % czasu
nowe gry co tu gadać jak nie są moorpg-mami typu guildwars czy wow, nie da się grać bo poza średnią grywalnością oferują tylko wypaśną grafę.
ale to za mało żeby mnie zatrzymac na dłużej przed kompem, i kupuje człowiek nowe gry i leżą one w pudełkach, przechodzą przez dysk mojego komputera czasami zagoszczą na dłużej, czasami przejdę taką całą jak ciekawsza (i tak zbyt krótkie), ale nie są to gry do których chciałbym wracać.
a stare dobre diablo instalowałem już dziesiątki razy i cieszę sie niezmiernie że działa pod vistą bo bym musiał kompa sprzedać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 20:19, Quardo444 napisał:

Taa.........fajnie że mnie wszyscy olewają ;(;(;( .


Twój komp to napewno nie jest jakiś potwór wydajnościowy. Napewno te 3 tysiące można było lepiej wydać..Jeśli wg tego sprzedawcy to jest najlepszy sprzęt, to ja bym zrezygnował z kolejnych zakupów tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować