Zaloguj się, aby obserwować  
radeon2

Na jakim sprzęcie gracie?

1486 postów w tym temacie

A ja mam:
Intel Core 2 Duo 2.13 GHz
2 GB RAM
GeForce 8800 GTS 640MB
ASUS P5B
Chieftec 500W
Na razie pozwala to grać we wszystko na maxa, ale już niedługo...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisze trzy kompy:D (jak ktoś ma propozcyje co do najslabszego sprzetu - chce mu kupic ramu, dodac hdd troche - to bardzo prosze)

Komp z 02''

Płyta Główna - Nie znam takowej:D
Procesor - Intel Pentium Celeron III 1,1GHz
RAM - 128MB/133MHz Hynix
HDD - 40GB
Napęd CD no name
GeForce 2 MX 64 MB 400 chyba :P

Komp z 2005'' jakos (moze 4, moze 6, nie pamietam:P - grafa + jedna kosc dokupowana pozniej)
Pł. Gł. - nie znam
Intel P 4 Celeron 2,53GHz
2 x 256 MB RAM Hynix & Elixir 333MHz i 400MHz
HDD - 80GB
DVD nagrywarka Lite On + CD nagrywarka LG
GeForce 6600 Asusa


Komp najnowszy, z tego roku
Intel PDC E2160
Radeon 3850 256MB
2x1GB GeIL 800MHz
DVD nagrywarka - LG
Dysk Seagate 250GB


Tego średniego sprzedaję, zostaje mi najstarszy do zabawy ot tak, kręcenie, tego typu rzeczy :P

No i najnowszy, do nowych gier (ale i tak raczej na razie nie wychodzi nic, co wykorzystuje tego wcale nie tak dobrego teraz kompa - obecnie jestem zadowolony, 1870 wydałem rowno - A tylko Crysis ciąłby mi się na najwyzszych detalach. Na srednich chodzi bez przyciecia. W wiedzmina tez moge grac na max detalach (+ panoramiczna 20'' - na 17'' crt bedzie pewnie lepiej jeszcze) bez przyciecia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie bede sie chwalil bo chwilowo mam złoma ale w marcu zakupuje nowy sprzęt i własnie mam pytanko bo mama jakims cudem zgodzila sie na kompa do 4tys. + monitor (na raty) ale wiecie szacun dla niej bo starego kompa mam juz 7 lat i od tamtej pory nic nowego wiec nareszcie:D
a parametry tak ogólem to..
Procesor Intel Core 2 Q6600 2,4 Ghz czyli 4 rdzenie jak sie nie myle bo tak mi gadał sprzedawca i o co z tym chodzi ze ten procesor 2,4 Ghz jest mnozony razy te 4 tak?
2 GB ramu Kingstona
Dysk 400 GB
Karta to GeForce 8800 GTS 512 ale jeszcze myslalem nad 1 GB bo mozna domontowac ale nie wiem jak to koszta sie zmienią i wlasnie mam pytanko w sprawie tego procka jak to sie dzieli!?? oczywiscie z gory dzienX.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2008 o 11:07, Petrick napisał:

Procesor Intel Core 2 Q6600 2,4 Ghz czyli 4 rdzenie jak sie nie myle bo tak mi gadał
sprzedawca i o co z tym chodzi ze ten procesor 2,4 Ghz jest mnozony razy te 4 tak?


No to ci chce wcisnac w tym momencie bubel. Wyszla teraz nowa seria C2DUO i najlepszym wyborem bedzie moe E8400 (3.0GHZ) ktory bez problemu sie da podkrecic do 4,4GHZ. QUAD wogole jest nie oplacalnym rozwiazaniem

Dnia 10.02.2008 o 11:07, Petrick napisał:

2 GB ramu Kingstona


Kingston to teraz badziewna firma lepiej kupc sobie GEIL-a, OCZ

Dnia 10.02.2008 o 11:07, Petrick napisał:

Dysk 400 GB

Dnia 10.02.2008 o 11:07, Petrick napisał:

Karta to GeForce 8800 GTS 512


Karta wporzadku tylko treba kupic jakiegos markowego producenta np. EVGA ZOTAC XFX BFG

ale jeszcze myslalem nad 1 GB bo mozna domontowac

co 1GB?

Dnia 10.02.2008 o 11:07, Petrick napisał:

wiem jak to koszta sie zmienią i wlasnie mam pytanko w sprawie tego procka jak to sie
dzieli!??


Od razu Ci mowie daj sobie spokoj z QUADEM bo to nie jest oplacalne. 4 rdzeni totalnie nic nie wykorzystuje. 2 jak najbardziej. Tak jak wspominalem nowa seria C2DUO jest robiona w mneijszym procesie technologicznym przez co zre mniej pradu wydaje mniej ciepla jest bardziej podatna na podkrecanie niz taki QUAD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli sugerujesz ze dobrz by bylo zakupic jakiegos kompa z prockiem 2 rdzeniowym tak ze 3,0 Ghz tak? aha dziekuje a jezeli mowa o tym wspomnianym "1 gb" to chodzi mi o karte bo widziałem karte GeForce 8800 GTS 1 GB to chyba chodzi o pojemnosc czy moc karty (nie wiem jak to powiedziec).
ps. Dziekuje za wszystko.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompa z 2005 roku, ale pod koniec ostatniego roku został zmodernizowany.

Intel Pentium IV 3.0 Ghz HT
2048 MB RAM
Radeon X1950PRO 512 MB i 256 bit
dysk 120 GB Samsung

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 11:38, Petrick napisał:

Aha czyli sugerujesz ze dobrz by bylo zakupic jakiegos kompa z prockiem 2 rdzeniowym
tak ze 3,0 Ghz tak?


2 rdzeniowym ale nie musi byc to 3.0ghz. Podalem przyklad 3.0 bo jest to nowy model E8400 ktory jest najwydajniejszym i zarazem dostepnym w przyzwoitej cenie procesorem ktory sie bardzo dobrze kreci. Masz tutaj linka do testu nowych procesorow. E8200, E8400, E8500

http://pclab.pl/art30991.html

Dnia 10.02.2008 o 11:38, Petrick napisał:

o karte bo widziałem karte GeForce 8800 GTS 1 GB


Tutaj nie oplaca sie inwestowac poniewaz nie wykorzysta sie takiej pamieci. Wystarczy standardowe 512mb biorac pod uwage ze jest to 8800GTS rev 2 wiec jest to jedna z bardzo mocnych kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

buuuuuu wychodze tu na totalnego cieniaka moj sprzęt to
amd sempron 3000+ 1,80 ghz
512 ram ddr
ati radeon 9550 256mb
dysk 160 gb
buuuuuuu niech mnie ktos pocieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrz podpis ;)

No i jeszcze dochodzi monitor: Nec MultiSync 90GX2 Pro + kontrolery do gier i nagłośnienie oczywiście :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak dziekuje wam za wszystkie podpowiedzi,rady i odpowiedzi i doszedłem do wniosku że sprawie sobie taki sprzęt. Procesor Intel Core 2 Duo E6850 3,00 Ghz,Karte to włąsnie cos z GeForce 8800 GTS 512 (bo starczy),i tam z pamiecia 2-3 GB Geil(ale nie wiem czy to firma) taki powinien mi starczyć a i mam jeszcze pytanko bo myślę nad zakupem płyty głownej z obsługą SLI która może mi sie przydac na przyszłośc kiedy to wyjdą lepsze karty a cena nie droga bo ok.400zł wiec takie są moje postanowienia...
DzienX jeszcze raz za wszystko a zwłaszcza MLODY2K6 bo bardzo mi dzisiaj pomogłes.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój jest narazie cienki, ale w najbliższym czasie planuję wymianię. Oto konfiguracja mojego kompa:
AMD Athlon 64 3500+ 2.2 GHz - podkręcony do 2.6 GHz
1.5 GB RAM DDR 400
Nvidia GeForce 7600 GS (256MB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 14:04, Petrick napisał:

Wiec tak dziekuje wam za wszystkie podpowiedzi,rady i odpowiedzi i doszedłem do wniosku
że sprawie sobie taki sprzęt. Procesor Intel Core 2 Duo E6850 3,00 Ghz,Karte to włąsnie
cos z GeForce 8800 GTS 512 (bo starczy),i tam z pamiecia 2-3 GB Geil(ale nie wiem czy
to firma) taki powinien mi starczyć a i mam jeszcze pytanko bo myślę nad zakupem płyty
głownej z obsługą SLI która może mi sie przydac na przyszłośc kiedy to wyjdą lepsze karty
a cena nie droga bo ok.400zł wiec takie są moje postanowienia...
DzienX jeszcze raz za wszystko a zwłaszcza MLODY2K6 bo bardzo mi dzisiaj pomogłes.
Pozdr.



ZLe to zrozumiales.
Procka nie E6850 bo sie go nie oplaca i jest w starym procesie technologicznym. Kup sobie E8400. Jesli chodzi o pamiec to kup sobie: GEIL DDR2 ULTRA 800MHZ CL4 czyli 4x1GB w sumie 2 moduly po 2 kosci. Jesli chodzi o plyte glowna ze SLI zupelnie nie oplacalna inwestycja. Chodzi tutaj o SLI. Sam kiedys mialem SLI i wszystko na poczatku super do poki nie przyszlo tego sprzedawac. Poprostu za duzo sie na tym traci. Lepiej kupic sobie jedna a pozadna karte graficzna niz pchac sie w 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 3200+
2 GB RAMu
Radeon X1950 PRO 512 MB

W grach ten sprzęcior sprawdza się świetnie (chociaż w Crysisie już tak sobie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Procesor Intel Core 2 Q6600 2,4 Ghz czyli 4 rdzenie jak sie nie myle bo tak mi gadał
> sprzedawca i o co z tym chodzi ze ten procesor 2,4 Ghz jest mnozony razy te 4 tak?
To jest akurat kompletna bzdura i kit, który wciskają producenci i sprzedawcy. Na obecną chwilę dla pojedynczego programu wydajność na 2 rdzeniach podnosi się nie o 100% (bo to jest sytuacja tylko teoretyczna, ale o 10-50%. Na 4 rdzeniach jest to jeszcze mniej.
Inaczej mówiąc zyskujemy wzrost wydajności rzędu 100% tylko pod warunkiem, że uruchomimy dwa programy, które na jednordzeniowcu wyciskały 100% obciążenia procesora, a na czterordzeniowcu musielibyśmy uruchomić takie programy 4. Podzielenie pojedynczej aplikacji tak, żeby działała i obciążała CPU jakby były to dwie aplikacje, jest niesamowicie trudne i jeszcze nikomu się tego nie udało dokonać.
To dlatego najlepsze tego typu programy potrafią osiągnąć ok. 150% wydajności na procesorze dwurdzeniowym i ok. 200% na procesorze czterordzeniowym.
Mnożenie więc częstotliwości w celu oddania różnicy wydajności jest zwyczajnym oszustwem.
Można by tak zrobić gdyby wydajność wszystkich aplikacji wzrastała odpowiednio o 200% i 400%. A tak nie jest.

> Karta to GeForce 8800 GTS 512 ale jeszcze myslalem nad 1 GB bo mozna domontowac
Trzeci gigabajt ramu ma sens tylko pod systemem Vista lub Linux, albo na XP w przypadku jednoczesnego grania oraz wykonywania na drugim programie w tle bardzo złożonych obliczeń (np. pakowania setek gigabajtów danych, seti@home, renderowania profesjonalnej grafiki w tle). Czwarty i następny gigabajt ma sens tylko pod systemem Linux lub dowolnym systemem 64-bitowym.

Paradoksalnie im dłużej nie będziemy przechodzili masowo na systemy 64-bitowe, tym lepiej aplikacje będą wykorzystywać wielordzeniowość oraz każdy nadmiar pamięci ram powyżej 2 GB.

> ale nie wiem jak to koszta sie zmienią i wlasnie mam pytanko w sprawie tego procka jak to sie dzieli!??
Informacja dla wszystkich początkujących komputerowców.
Najbardziej opłacalne jest kupowanie na początek najsłabszych procesorów nowej generacji. Wynika to z faktu, iż programy nie potrafią wykorzystać większej mocy procesorów, a kiedy już minie jakiś czas i pojawią się programy, którą tę moc wykorzystają, to procesory, które je bez problemu obsłużą kosztują grosze i są znowu najtańszymi jednostkami na rynku.
Krótko mówiąc moc procesora wykorzystamy dopiero pod koniec jego "życia" w komputerze. Często zdarzały się sytuacje w ostatnich 20 latach, że moment ten nie następował nigdy ponieważ zmieniała się technologia komputerowa, która zmuszała do zmiany procesora zanim jego nadmierna moc była w pełni wykorzystywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 18:03, bartez743 napisał:

AMD Athlon 3200+
2 GB RAMu
Radeon X1950 PRO 512 MB
W grach ten sprzęcior sprawdza się świetnie (chociaż w Crysisie już tak sobie...)

Biorąc pod uwagę, że procesor ten miał premierę w marcu 2003, czyli 5 lat temu, a wciąż można na nim uruchamiać współczesne gry, to jest nieźle. Jak widać krótka żywotność PC w stosunku do konsol to mit.

Inna sprawa, że procesor ten w momencie premiery kosztował ponad 3 tys. zł, co oznacza, że moglibyśmy kupić za jego cenę każdego roku bardzo silny jak do domu procesor za 600 zł, którego żywotność to jakieś 3 lata. Ten przykład właśnie pokazuje, że 2 tańsze procesory za 600 zł co 3 lata, kosztowały razem 1200 zł, a jeden bardzo szybki > 3000 zł. Dziś takie dwa słabsze (np. Athlon XP 2500+) można sprzedać w cenie prawie dwa razy wyższej (bo są dwa) niż jeden szybszy.
Dlatego nigdy nie warto kupować najszybszych procesorów na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować