Zaloguj się, aby obserwować  
radeon2

Na jakim sprzęcie gracie?

1486 postów w tym temacie

A to mój:
Athlon 3200+ (~2200MHz)
GeForce 6600GT 128Mb
2x512Mb RAM Kingston

Na powyzszej konfiguracji gram i pracuję już rok. W przyszłym tygodniu zamierzam dokupić sobie kolejne 1024Mb RAMu (Obek jest baaaardzo wymagający), a w październiku chciałbym wymienić kartę grafiki (na 7900GT, chyba że Nvidia wypuści coś lepszego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na sprzęcie takim jak nadole:P
Athlon 64 3500+
1024MB Ram
Radeon X1900XTX
a wszystko osadzone na:
Asus A8R MVP
I jest dobrze:P
W najbliższym czasie mam zamiar kupić 2x1GB w Dualu (WoW mimo wszystko na 1GB potrafi nieźle ścinać po dłuższej chwili grania) oraz ewentualnie jeśli obniżki procków do nas dotrą to może Athlon X2 (jeszcze nie wiem jakiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiec:

ASUS K8V SE Deluxe


AMD Athlon 64 3200+
ATI Radeon 9800pro 128mb
1024mb RAM
dysk 120GB Maxtor

a teraz maly problem ze sprzetem zwiazany:
gram sobie kulturalnie w gry [ CS:S, GW; czasem settlers3 lub inne w tym stylu ] i w czasie grania komputer sie resetuje... ale nie w sposob zwykly ze po prostu reset... u mnie jest to poprzedzone przycinka dzwieku i pojawieniem sie niebieskiego ekranu (ktory imho nie pokazuje zrzutu pamieci), ktory jest rozmazany i tak przez max. 2-3s, po czym nastepuje ponowne uruchomienie kompa.

od razu zaznaczam, ze nie jest to wina pamieci RAM - byla sprawdzana... wczesniej byla reklamowana 2 razy -_- i teraz mam pewnosc, ze jest dobra.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 22:55, Krystian-03 napisał:

Może zainstaluj na nowo Windowsa!!


wierz mi, ze to nie pomaga ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 23.07.2006 o 22:39, d7 napisał:

a teraz maly problem ze sprzetem zwiazany:
gram sobie kulturalnie w gry [ CS:S, GW; czasem settlers3 lub inne w tym stylu ] i w czasie
grania komputer sie resetuje... ale nie w sposob zwykly ze po prostu reset... u mnie jest to
poprzedzone przycinka dzwieku i pojawieniem sie niebieskiego ekranu (ktory imho nie pokazuje
zrzutu pamieci), ktory jest rozmazany i tak przez max. 2-3s, po czym nastepuje ponowne uruchomienie
kompa.

od razu zaznaczam, ze nie jest to wina pamieci RAM - byla sprawdzana... wczesniej byla reklamowana
2 razy -_- i teraz mam pewnosc, ze jest dobra.


A wiesz, że i u mnie na podobnej konfiguracji (płyta Albatron) tak samo miałem?RAM sprawdzałem, dysk sprawdzałem i zasilacz sprawdzałem. Płytę wymieniłem na Epoxa (uzywaną na chipsecie NForce) i resetów jest znacznie mniej (choć się jeszcze zdarzają). Być może u ciebie jest to wina przeciążającego/przegrzewającego się zasilacza, sam nie wiem - mój ModeCom 350W wszystko utrzymuje i nie ma żadnych wahań napięcia - po prostu z tym żyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zeby to byla wina zasilacza...
niestety na poczatku mialem 350W i komp sie ledwo wlaczal...
wsadzili mi 450W i wszystko smiga ;]

najgorszy jest fakt, ze tego nie bylo od nowosci... mysle ze bedzie juz ponad 6 miechow.

nadal czekam az ktos bedzie znal odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 22:05, d7 napisał:

chcialbym zeby to byla wina zasilacza...
niestety na poczatku mialem 350W i komp sie ledwo wlaczal...
wsadzili mi 450W i wszystko smiga ;]

najgorszy jest fakt, ze tego nie bylo od nowosci... mysle ze bedzie juz ponad 6 miechow.

nadal czekam az ktos bedzie znal odpowiedz


Ja miałem podobny problem. Restart robił się w dowolnym momencie. tylko, że u mnie była to pamięć-uszkodziła się jedna z kości. Zanim do tego doszedłem też sobie nadszarpnąłem troche nerwów. Ale jeśli piszesz, że to NA PEWNO nie jest wina RAMu... Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Pytanko: skąd masz pewność o "niewinności" sowjej pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam słabego kompa ;(
512 mb ram DDR
AMD Athlon 2500+ 2.4ghz
Geforce 5200

w najbliżysz czasie mam zamiar dokupić jeszcze drugie 512mb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 22:13, Filip92 napisał:

Mam słabego kompa ;(
512 mb ram DDR
AMD Athlon 2500+ 2.4ghz
Geforce 5200

w najbliżysz czasie mam zamiar dokupić jeszcze drugie 512mb ramu


Ten RAM to ci nieiwle pomoże, chociaż na pewno nie zaszkodzi. :) Kartę graficzną masz słabiutką... Lepiej pomyśl o jej wymianie. Procesor całkiem, całkiem... Tylko niemozliwe jest, że ma 2,4GHz. Mój Athlon 3200+ ma 2GHz, więc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 22:21, Bumber napisał:

> Mam słabego kompa ;(
> 512 mb ram DDR
> AMD Athlon 2500+ 2.4ghz
> Geforce 5200
>
> w najbliżysz czasie mam zamiar dokupić jeszcze drugie 512mb ramu
>

Ten RAM to ci nieiwle pomoże, chociaż na pewno nie zaszkodzi. :) Kartę graficzną masz słabiutką...
Lepiej pomyśl o jej wymianie. Procesor całkiem, całkiem... Tylko niemozliwe jest, że ma 2,4GHz.
Mój Athlon 3200+ ma 2GHz, więc... :)


Podkręciłem prcek i zmieniłem chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 22:21, Bumber napisał:

> Mam słabego kompa ;(
> 512 mb ram DDR
> AMD Athlon 2500+ 2.4ghz
> Geforce 5200
>
> w najbliżysz czasie mam zamiar dokupić jeszcze drugie 512mb ramu
>

Ten RAM to ci nieiwle pomoże, chociaż na pewno nie zaszkodzi. :) Kartę graficzną masz słabiutką...
Lepiej pomyśl o jej wymianie. Procesor całkiem, całkiem... Tylko niemozliwe jest, że ma 2,4GHz.
Mój Athlon 3200+ ma 2GHz, więc... :)


Jeśli chodzi o karte nie narzekam z zresztąmysiałbym bym zmienic plyte głowną z PCI-Expres na AGP bo teraz wiekszosc jest takich kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mało gram, ale co tam, daje
Durom 1.1
632 ram ddr
GeForce 2, Płyta głowna SiS 745, dźwięk zintegrowany.
Obecnie zagram coś starego. I próbuje grać w Tremolousa, ale jakoś kiepsko mi wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 22:24, Filip92 napisał:

Jeśli chodzi o karte nie narzekam z zresztąmysiałbym bym zmienic plyte głowną z PCI-Expres
na AGP bo teraz wiekszosc jest takich kart


Najlepszą propozycją na AGP będzie chyba GeForce 6600GT. A jeśli chodzi o tego procesora, to nadal nie wierzę, że można go aż tak bardzo podkręcić. Są pene granice... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ Venice
Płyta: MSI K8N Neo4-FI
Pamięć: Geil 2x512MB DDR400 CL2.5
Karta graficzna: Radeon X1600Pro 256MB
Karta dźwiękowa: Creative SB Live! 24-bit
Dyski: 160GB Maxtor, 40GB WD
Mysz: Logitech MX518
Klawiatura: Logitech UltraX Keyboard
Monitor: LG Flatron F700P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek AMD Athlon 64 3000+ Venice
Płyta gł. MSI K8N Neo4 FI
RAM 4 x 512MB DDR400 Kingmax
Karta graf. XFX GeForce 7900GT 256MB Extreme Edition
Dysk Samsung 80GB
Zasilacz Tagan TG430-U15
Obudowa ASUS Vento 3600
Monitor NEC MultiSync 20WGX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>(..)

Dnia 25.07.2006 o 22:09, Bumber napisał:

Ja miałem podobny problem. Restart robił się w dowolnym momencie. tylko, że u mnie była to
pamięć-uszkodziła się jedna z kości. Zanim do tego doszedłem też sobie nadszarpnąłem troche
nerwów. Ale jeśli piszesz, że to NA PEWNO nie jest wina RAMu... Nic innego mi do głowy nie
przychodzi. Pytanko: skąd masz pewność o "niewinności" sowjej pamięci?


napisalem wczesniej, ze z RAM mialem problemy od pocZatku i wadliwe kosci 2 razy ladowaly w serwisie z reklamacja... obecne kosci, ktore mam w blaszaku testowalem tak samo jak tamte ptrogramem MEMtest86+, naoprawde swietny program, ktory znajdzie kazda usterke pamieci RAM. w nowych kosicach nie znalazl nawet jednego bledu, a do reklamacji 1 blad wystarczy. (wczesniej mialem 40k bledow, potem 14)
jak sam widzisz, to juz nie moze byc wina RAM ;]

ja bym stawial na cos, co nie styka dobrze i moim zdaniem jest to karta graficzna, gdyz jest chyba najbardziej w grach obciazona. a gdy normalnie siedze na kompie i gadam na gg, czy wykonuje inne rzeczy, ktore nie wyciskaja z karty graficznej ostatnich potow, to wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęcik to:
AMD Athlon 64 3200+ (2.01 GHZ)
2 GB RAM
NVidia 7900GT
A wszystko na ASUS A8N5X
;) WoW, GW i takie inne działają bez zarzutów ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować