Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dysk flash o pojemności 256 GB

36 postów w tym temacie

Do tej listy mozna dopisac i jeszcze jedna zalete:

''glosnosc'' a raczej jej brak.

Mam w domu na jednym z kompow dysk tak glosny, ze spokojnie zaglusza wiatraczek na karcie graficznej ;). Choc tutaj jest jakis dziwny problem z wpadaniemw wibracje. Czasami potrafi to byc strasznie irytujace i wymusza sluchanie muzyki, wiec nie da sie posiedziec w ciszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękne, choć obecnie za drogie. Gdyby liczyć wg. allegro - 256x45zł=11520zł. Liczyłem z pamięci więc...
zanim dojdzie to do pułapu powiedzmy 900-450zł to stworzą terabajtowe dyski w obu technikach liczone w setki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem ;/ niektórzy ludzie piszą że im dysk 40GB by starczał ^__^ To co wy na tych kompach robicie tylko gracie :( żal... Ja mam 250GB i jakoś 90% jest zajęte xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do poboru pradu sie nie zgodze - obydwie technologie, czyli mechanicznie napedzane talerze i pamiecie flash potrzebuja do dzialania mniej wiecej tyle samo mocy...
skok poboru dla tradycyjnych HDD jest tylko na poczatku, przy rozkrecaniu talerzy, jednak potem juz pobiera jej dosc malo (w stosunku do innych komponentow)...mniej wiecej tyle samo ile potrzebuje krzem do zmieniania przelacznikow;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 20:39, STiKkK napisał:

Ja nie rozumiem ;/

Spokojnie. Mozliwosc spojrzenia z perspektywy innych ludzi ujawnia sie u czlowieka w wieku -nastu lat. Dla Ciebie jest pewnie jeszcze za wczesnie na to...

Dnia 08.12.2007 o 20:39, STiKkK napisał:

To co wy na tych kompach robicie tylko gracie :(

Powiedz to graczom w Wiedzmina (8gb na dysku), Episode Two (15!gb na dysku) i pewnie wielu innym. Akurat gry zabieraja zawsze sporo miejsca. A ostatnio pozycja zajmuje plus/minus 7gb.

Dnia 08.12.2007 o 20:39, STiKkK napisał:

żal...

''zal''owe to jest Twoje gadanie. Niektorzy nie maja ogromnej liczby muzyki i filmow na dysku/dyskach. Maja dwie gierki na krzyz, a filmy tylko na dvd. A jak juz maja jakies filmy w divxie to liczone w sztukach, a nie dziesiatkach sztuk...

>Ja mam 250GB i jakoś 90% jest zajęte xD
A ja 160gb i zajete moze cos kolo 50gb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki dysk ma niesamowity czas dostępu. System odpalony na takim dysku działa bardzo szybko. Najwięcej zyskują programiści, którzy "bawią się" tysiącami bardzo małych plików.

Moim zdaniem dyski twarde będą ewoluować w kierunku hybrydy dysku talerzowego i flashowego. Chodzi o to, że dyski talerzowe będą miały wbudowane ok. 4-8 GB pamięci flash jako niekasowalne cache dla danych zapisywanych/odczytywanych z talerza. Komputer w ogóle nie miałby bezpośredniej kontroli nad tym kiedy dane będą pobierane i zapisywane na talerzu, a podczas wyłączenia zasilania dane we flashu spokojnie czekałyby na aktualizację aż do ponownego włączenia. W przypadku operowania wyłącznie na małych plikach lub do wielkości flasha silnik dysku w ogóle nie musiałby być włączany, a odczyty i zapisy szłyby z prędkością pamięci flash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 21:28, Olamagato napisał:

Taki dysk ma niesamowity czas dostępu. System odpalony na takim dysku działa bardzo szybko.
Najwięcej zyskują programiści, którzy "bawią się" tysiącami bardzo małych plików.


A jak z szybkoscia transferu? Falshki raczej z tego nie slyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 23:04, Xantus napisał:

A jak z szybkoscia transferu? Falshki raczej z tego nie slyna.

O szybkości transferu można mówić dopiero gdy dane są dostępne. Flash jest pamięcią elektroniczną i szybkość odczytu jest porównywalna z pamięcią, a nie z urządzeniem mechanicznym jakim jest dysk. Jest ona zupełnie wystarczająca. Zresztą taka hybryda dysku i pamięci jest już używana w praktyce. Jest to usługa Visty, która nazywa się readyBoost i jest dostępna po wpakowaniu pendrive''a do slotu USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować