Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty 4 a Crysis

83 postów w tym temacie

Hmmm... jak dla mnie Gamecritics to goście którzy kompletnie nie liczą się ze zdaniem innych i czasami wręcz zaskakują brakiem jakiejkolwiek bezstroności - bardzo często można znaleźć w ich tekstach zamiast bezstronnej recenzji porównanie z inną grą która według nich z jakiegoś powodu musi pozostać najlepsza - czytaj reszte równamy z błotem.
Ów człowiek nie przedstawił żadnych argumentów świadczących za skryptami... A przecież w Crysis one są - przykład - jest sobie mały garnizon i przy każdej próbie ataku jeden z żołnierzy(zawsze ten sam) strzela w powietrze żeby ściągnąć posiłki, najlepiej jest sprawdzić kto to, załadować grę i jego rozwalić pierwszego. Nie przedstawił też żadnych argumentów przeciwko rozwiązaniu z Crysis - a mój kolega stwierdził po kilku godzinach gry że najlepiej jest w ogóle nie strzelać do wrogów tylko ich ignorować - gra przypomina wtedy maraton... a może o to chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może taki Call of Duty4 jest uskryptowiony, jednak dzięki temu akcja jaka się tam dzieje jest najyższych lotów, Crysis pod względem akcji wysiada wg mnie(jeszcze tam chamsko ucięty pod koniec) a taki COD4 to akcja,akcja,akcja! I na dodatek niskie wymagania;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja z asystowaniem ważnej postaci z karabinem snajperskim.....
Całkowiecie nietrafiony argument, ci co grali wiedzą. Ta misja jest retrospekcją, ta sytuacja już miała miejsce, wynik nie może być inny. To tak jakby się czepiać gry, w której podczas drugiej wojny światowej przegrali niemcy... "Nie ważne co zrobię, niemcy przegrywają".... jak już się czepiać, to z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kajetan Chrumps - dopiero po przeczytaniu twojego postu zwróciłem na to uwagę :) Zgadza się, to retrospekcja i musi się dziać tak jak się działo, więc akurat ten argument jest nietrafiony przez autora.

Irc100 - tak mnie wkurzał ten strzelec helikoptera, że próbowałem go rozwalić na dobre. W sumie to zabiłem 10 strzelców pod rząd aż w końcu dałem sobie spokój :D Gra ze mną wygrała, a ja musiałem ruszyć dupę i brnąć do stodoły po Stingery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misja ze stingerem jest oczywista... Przecież strzelać do śmigłowca bojowego z karabinu po prostu sie nie powinno... Nie pamiętam teraz dokładnie czy to byl Hip czy Hind, niewiele to zmienia - na takiego zwierza trzeba czegoś więcej. Zwłaszcza, że kumple z teamu wrzeszczą żeby ruszyć zad :).

Co do liniowości CoD-a 4, nie zgodzę się. Jest ona momentami irytująca, fakt. Ale bez tego shootery stają się nudne i mało... rozrywkowe (vide OF). Shooter ma nam pozwolić poczuć się jak w kinie na dobrym filmie akcji, dostarczyć tej dawki adrenaliny. Chce nieliniowości? Odpalam Morrowinda! Tam możecie poczuć się swobodnie i jak już ktoś wspomniał - rzucicie tą gre po 2-3 dniach, bo zwyczajnie nie będzie co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już stary serio (ale jeszcze o kijoszku do wychodka nie człapię)od kilku lat coś się tłucze o grze nieliniowej że swoboda,dowolność działań itd.Fajnie.Tylko po co?Pewien mój znajomy zapoznał mnie z taką ciekawa gierką "X 3 reunion".Moim skromnym zdaniem jest to pierwszy przypadek "nieliniowej gry".Fajnie.No to faktycznie grafa wypala oczy ,no przestrzeń niemalże nieograniczona ot kosmos.Tylko po 3 h zasnołęm.Ot kosmos.Tak samo jest z Crysis i CoD 4.Kiedy ściągnołęm demo Crysis w czasie instalacji nie mogłem się doczekać co też za cud ujrzę.I ....ot kosmos.No fajnie te palemki ,bałtyk jakiś ładny taki no fajna ta kosiarka do drzew,ładna trawa o trawa najbardziej mi się podobała.Tylko......ot kosmos.Po demku już mi przeszło.Znowu.Benchmark.Co za swoboda ojojoj tylko sama historia jakaś taka.....i zastanawiam sie na co komu shooter dłuższy niż 6h?CoD 4 zaś kiedy odpaliłem demko zostałem "porwany obłędem" od razu jest action tiaaaaa w Crysis też tylko nawet w demie tego nie czuć a w CoD 4 od demka po pełną wersję jest klimat.Stąd jak tylko CoD 4 pojawiło się w sklepiku to ciach za pazuchę i w długą:-)I było wiele radości a raczej jest. Z prasy dowiedziałem się że krótka.Co znaczy że krótka?Kto normalny np pracując gra dziennie 6h w jedną gierę(chyba że ma nieabsorbującą pracę czyt niewymagającą wysiłku oczywiście umysłowego, chyba że jego pracą są gry)Dlatego przyjemności sobie dozuję,przeplatając je sieciówką,której to fanem od mojego ukochanego NWN 1 nie jestem.I naprawdę polecam sieciówkę w CoD 4 no jest super(fajnie grało mi się z Niemcami chłopaki są fajnie zgrani) .I gra jest cudna,miodna,cool,trendy i w pyde.To jest jak książka albo film pewna ciekawie opowiedziana i pokazana(tak pokazana historia no wiem można sie przyczepić do dalekiego planu)Ale tylko tyle albo aż tyle jak kto woli.Nawiązując zatem do nieliniowości i liniowośći.To jak z Oblivionem niektórzy twierdzą że rozwlekłe że fabuła banalna itd.No ale jaka grafa i jak fajnie kobyłką o świcie przez las sie przejechać ot takie wakacje jakie miłe.Dlatego póki nikt nie przeprowadzi ewolucji w elektronicznej rozrywce ja jestem za liniowością.Bo tak .Ale jak kto woli inaczej to niech kupi sobie Crysis albo X3 no i fajnie ot kosmos dla każdego znajdzie się miejsce.No to natrułem jak to pierdzioch.Ale osobiście Cod 4 polecam za liniowość i fanom(ja nim nie jestem)shooterów Crysis nieliniowy .....też polecam:-)Ot kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 15:15, Krejt napisał:

Liniowość CoD4 (podobnie jak i pozostałych gier tej serii) jest dla mnie absolutnie usprawiedliwiona
wspaniałą "filmowością" tego tytułu. Intensywność wrażeń, nawet jeśli zawdzięczamy ją skryptom,
jest wspaniała i pompuje adrenalinkę w żyły. I nie widzę w tym nic złego.


Podzielam zdanie kolegi.
Miałem przyjemność grać w obydwie gry i zdecydowanie większą przyjemność odczuwałem podczas grania w COD4. Crysis jest dla mnie kolejnym klonem Quake, z całym skakaniem, bieganiem i rzucaniem się na wszystko co sie rusza, byle tylko wybić jak największą liczbę wrogów. COD 4 oferuje wspaniały klimat, nieprzerwaną dawkę adrenaliny i wspaniałą zabawę, w czasie której można poczuć się prawdziwym żołnierzem. Szkoda tylko że tryb single jest taki krótki, a multi jakoś do mnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Call of Duty bardziej przypadło do gustu. Crysis to żadna rewolucja pod względem rozgrywki, to tylko piękna grafika. Klimat CoD 4 wymiata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem obie gry, i są świetne, każda ma swój specyficzny klimat i inne możliwości, funkcje. Autor tekstu trochę za bardzo pojechał po CoD4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Beliar-13 przeszedłem crysisa i cod4 "jeszcze wiedźmin " crysis ma świetna grafikę to sie zgodzę fabula może być ale myślałem ze będzie dłuszy np. HL epizod two był dłuszy według mnie niż crysis ale cóż ;/ a jesli chodzi o COD4 więcej boni grafika troszeczkę w tyle ale tylko troszeczkę ale nie podoba mi sie to szczelanie przez ścianę do wroga tak jak w ce-esie 1.6 sczelałeś do wroga który był za ściana i waliłeś heada to mi sie nie podoba w cod ale fabula jest lepsza a długość cóż podobnie długo grałem na hardzie zeszło mi 6 i pól godz.crysisa a COD4 kolo 8 ale tak crysis dal bym mu tak 9/10 za wymagania ładna grafika system sie nie zwiesza jak w przypadku np. Gothica 3 po 3 pachach gra w miarę chodzi nawet wiedźmin jest no momentami ma zwie chy ale wybaczalne fabula 6/10 króciutki ale fajny pomysł na dalsze części a możemy liczyć na pewno ;/ a moja ocena 8/10 w sumie 23/30 no a teraz COD
grafika 7/10 troszeczkę gorsza od crysisa silnik dopracowany nie mam za szczerzeń do działania gry nie było nic nie powalenogo fabula 9/10 dobrze ze ktoś porusza takie tematy ;/ są ważne własna ocena 7/10 w sumie 23/30
Wynik remis :D oby tak dalej " to jest moja ocena '' a tak nawiasem zajeb..... komentarze koreańczyków na expercie ;/"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cod4 jest dużo lepszy niz crysis.Może grafika i fizyka powala ale reszta to kicz.W cod 4 natomiast grafika jest bardzo dobra, fabuła super krótkie lecz ciekawe misje i w każdej można się spodziewać super akcji, tryb mp świetny. Ja bym ocenił tak crysis: grafika/fizyka 9/10, fabuła 6/10 tryb mp 7/10 i ocena własna 7/10,średnia 7,25; cod4 grafika/fizyka 8.5/10, fabuła 10/10, tryb mp 9/10, własna ocena 10/10 srednia 9,3. W cod 4 każdy znajdie coś dla siebie w sp ma liniowość a w mp nieliniowość ja wsp jestem zwolennikiem liniowości, w nieliniowości można się "zgubić" będziesz gdzieś sam wejdziesz w ślepy zaułek i przciwnicy cię zniszczą.W crysisi mamy tylko nieliniowość.Cod 4 ma ten swój klimat oraz akcję gry w której czujesz się jak na wojnie, coś w stylu rambo (to moja opinia).Nie lubię także gier z przuszłości, szczególnie z kosmitami. W crysisie nie czujesz się jak człowiek na wojnie lecz jak robot,gra się tam jakby wszyscy mieli czity. Tak oto cod4 wygrywa według mnie i większości nad crysisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis''a dopiero zainstalowalem ale mniejsza z tym, napisze co sadze o zarzutach wobec CoD4.
po pierwsze brak liniowosci, zgadzam sie, tez to odczulem jak gralem pierwszy raz nadrugiem posiomie trudnosci, gdy zaczalem grac drugi raz na weteranie nie bylo za bardz na to czasu :D
kolejny watek odnosnie "respawnu" przeciwnikow w tych samych miejsach. Nie zgodze sie z tym bo mialem okazje przekonac sie ze jest inaczej powtarzajac po kilka razy to samo ujecie i idac pewnie w miejsce gdzie przed chwila byl jakis arab, a tu zonk, okazywalo sie ze tym razem pojawil sie w innym pokoju i dostalem po plecach :D
kolejna sprawa to watek ludzi w smiglowcu, moze warto wziasc pod uwage ze ten latjacy smiglowiec mial nam (i to dosc skutecznie) utrudnic dostanie sie do tej szopki ze stingerami), wtedy pada troche inne swiatlo na ten fragment gry.
Odnosnie blokowania jednostek nigdy o tym nie myslalem i nie wiem, jak mialoby wygladac blokowanie np oddzialow atakujaych nas w tej misji gdzie czekamy ze snajperem na smiglowiec ratunkowy w momencie gdzie 2 strzaly to pewna smierc :)
Autor pisal o przwracajacychsie drzewach, za to CoD ma pociski przelatujace przez cienkie blachy, czy deski (dla mnie bomba)
Tak tylko z ciekawosci, przeszedl ktos epilg na veteranie, bo wg mnie nawet biegnac ciagle przed siebie i strzelajac do wrogow nie ma szans na dobiegniecie przed czasem i zakonczeniu misji sukcesem (na przedostatnim poziomie mi sie to udalo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba w cod akcja, a w crysisie możliwości jakie daje strój (ale frajda wskoczyc na dach i nawalac, albo schowac się za skałą wziąśc niewidzialnośc i headshot)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 11:51, zardzel napisał:

Crysis jest nudny jak flaki z olejem... ofc grafike ma genialną, ale dla mnie to za mało, żeby
wygrać z CoDem, GoWem czy UT...

nudny w jakim sensie tam ciagle sie cos dzieje? chyba ze nie przeszdłeś gry albo grasz na łatwym... jeżlei chodzi o obie gry to mam je.I powiem tak jeśli chcesz se postrzelać to weź CoD 4 ale w Crysise też sie fajnie strzela czyli wybór która lepsza jest bardzo trudny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować