Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

High-endowe GeForce'y serii 9 w marcu

44 postów w tym temacie

nVidia jak zwykle planuje wypuścić do sprzedaży jakieś badziewie, ale najwyraźniej skończyły się im chwyty marketingowe. Teraz żeby wypromować cokolwiek muszą podkradać nazwy wypasionych grafik od AMD-ATI.

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rdeony są do bani ja z moim miałem ciągle jakieś problemy! jedynie Earth 2160 wielu osobom tylko na radkach chodził ,ale i tak nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wymieniam kartę co dwie generacje (Radeon 9700, GF 6800GS, GF 8800 GTX) więc poczekam jeszcze ze 2 lata na GF 10000 :). Choć muszę przyznać, że to co widać na screenie prezentuje się prawie jak zdjęcie, jestem pod wrażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 14:12, Nikoos napisał:

nVidia jak zwykle planuje wypuścić do sprzedaży jakieś badziewie, ale najwyraźniej skończyły
się im chwyty marketingowe. Teraz żeby wypromować cokolwiek muszą podkradać nazwy wypasionych
grafik od AMD-ATI.

:D

Ta... Pewnie też będzie taki ciąg pomyłek klientów, którzy kupą Radki 9800 zamiast GeForców 9800. ;>>>

Co do obrazka - grafa wpier... w ziemię......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Nikoos

Jakbyś znał rynek to byś zauważył pewną dziwną (dla niektórych) prawidłowość: GF 5600, 6600, 7600, 8600 i rzeczą normalną jest że następny w kolejce jest 9600. A to że ATI miało 9800 itp. to nie powód aby nvidia nagle zmieniała całe nazewnictwo, bo dzięki tej ciągłości i konstrukcji nazwy seria jest i będzie rozpoznawala. Stracić Nvidia nie straci... ani nie zyska, bo starzy wyjadacze będą ten sprzęt rozróżniać, a nowi kupcy i tak nie będą wiedzieć o co chodzi, więc sprzedaż będzie zależeć tylko od tego co im wciśnie sprzedawca. Tak więc nie doszukujmy się w tym jakiejś wielkiej teorii spiskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej kart na rynku tym lepiej. Większy wybór, a przede wszystkim spadek cen "słabszych" (wzięte w cudzysłów, bo jak taki GeForce 8800 może być słaby :P?) modeli ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 14:32, gothicsheep napisał:

Im więcej kart na rynku tym lepiej. Większy wybór, a przede wszystkim spadek cen "słabszych"
(wzięte w cudzysłów, bo jak taki GeForce 8800 może być słaby :P?) modeli ;).

Cóż, jak widać może. Dla przykładu, wziąłem sobie gazetkę z poczatku 2003 roku. Patrzę - GeForce 5800 Ultra (teraz uważany za złom) kosztował 3000zł ;) Czyli za 3 lata 8800 Ultra bedzie można za 150zł kupić i też pewnie będzie to już złom:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, byle do marca? :-) I chyba w tym momencie nie warto pchać się w nowe GF8800GTS 512 zaważywszy, że cena sugerowana producenta to ok. 1000 zł., a cena w detalu z uwagi na duży popyt to min. 1300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na tą informację! Świetnie! Tylko jedno małe ale, kompa miałem zamiar kupić w lutym, ale chyba warto poczekać ten jeden miesiąc, tym bardziej, że i tak miałem zamiar kupować high-endowy produkt. Aby do marca! Tylko, żadnych przesunięć premier niech Nvidia nam nie serwuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawią mnie szczególnie te słabsze modele 9600 i jak ich wydajnośc będzie sie miała do np. 8800 GT. Fajnie by było jakby były w miare możliwości szybkie i tanie, nie to co 8600 którymi mozna się za przeproszeniem podetrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg niepotwierdzonych informacji cena tańszego modelu, czyli 9800GTS ma wynosić ok. 1400zł, zaś za droższego przyjdzie zapłacić ok. 400zł więcej. Sam jestem zainteresowany tą pierwszą...
Co do danych juz od dawna sa informacje, że nowe GF mają być 2x mocniejsze od 8800Ultra, ostatnio się to zmienio, gdyż ich moc ma sięgać 3 Teraflopów (8800Ultra ma ich 3x mniej). Jest jeszcze kilka odnosnie eDRAM znanego z Xboxa, czyli takie darmowe filtrowanie tekstur jak to ujęli na pewnej stronie. Dodatkowo 1GB DDR4, nowa generacja cieniowania. Aż trudno uwierzyć, że zmieszczą się w podanych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 15:13, SKIL napisał:

Ejj, ten screen to jest pokaz mocy tych 9xxx?!
jesli tak, to te karty będą warte każdej ceny...


Ty tak nie mów bo przedobżysz .... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować