Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect na PS3? Pachter twierdzi, że tak

37 postów w tym temacie

A ja czuję, że jedynka pozostanie wierna X-klockowi przez najbliższy rok, po czym zawita też na PC. Dopiero ME2 i ME3 (bo jak wiemy, ma to być trylogia) będą na starcie multi-platformowe, a więc z miejsca zawitają na X360, PC i PS3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pachter? przypomnijmy:

- w 2005 oglosil ze zadna gra mmo nie bedzie miala wiecej niz 4 miliony subskrybentow. dzis. wow ma 10.
- pod koniec 2005 stwierdzil ze xbox live bedzie najwieksza porazka microsoftu poniewaz gracze nie sa zainteresowani zadnym graniem ze znajomymi razem po sieci. nie wymaga komentarza.
- w polowie 2007 zapowiadal ze od lipca PS3 przebije sprzedaza X360. jak bylo z tym przebijaniem kazdy wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 09:41, lordfett napisał:

A ja czuję, że jedynka pozostanie wierna X-klockowi przez najbliższy rok, po czym zawita też
na PC. Dopiero ME2 i ME3 (bo jak wiemy, ma to być trylogia) będą na starcie multi-platformowe,
a więc z miejsca zawitają na X360, PC i PS3 ;)

To tak jakby pierwsza część gwiezdnych wojen przez rok była tylko w kinach, następnie trafiłą navideo, a pozostałe dwie części ukazały się już w kinie, na vhs i dvd, przy czym na dvd nie byłoby nigdy części pierwszej. Aleś wykombinował....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 09:50, Elendil_MODED napisał:

To tak jakby pierwsza część gwiezdnych wojen przez rok była tylko w kinach, następnie trafiłą
navideo, a pozostałe dwie części ukazały się już w kinie, na vhs i dvd, przy czym na dvd nie
byłoby nigdy części pierwszej. Aleś wykombinował....


Jedynkę wydawał Microsoft, dwójkę wyda już EA... zmienia się wydawca, zmieniają się i formaty/platformy, na jakich ukazuje się dany produkt. No chyba, że EA dogada się z M$ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba tak się stanie.
Ale moim zdaniem oprócz wersji na Playstation 3 ukaże się też wersja na PC - w końcu tak było z Gear of War. Mi to i tak średnio zależy, bo ja osobiście ten gatunek średnio toleruję, no ale gra podobno jest bardzo dobra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, kolejny niespełniony "prorok". Ciastuś już trafnie napisał na temat "proroctw" tego pana. Od siebie dodam, że pamiętam też jednego "mistrza" który swego czasu prognozował że Bioshock wyjdzie na PS 2 i PS 3. Trafność tych prognoz - wiadoma :)

Btw - sam nie miałbym nic przeciwko temu, żeby Mass Effect wyszedł na PS 3 lub (bardziej prawdopodobne) PC. Gra jest rewelacyjna (katuje ją właśnie na Xpudle), naprawdę polecam

Makratos ---> A tobie o co chodzi ? Jedynkę w szkole dostałeś, czy co ;-) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 09:55, Makratos napisał:

Xbox 360 praktycznie jest już konsolą bez exclusive''ów, niech frajerzy z M$ za 4 lata nie
pytają czemu przegrali "wojnę".


A więc Halo 3, Bioshock, GoW i ME to wg ciebie żadne exlusive.
Dobrze, że PS3 ma swoje świetne wyłączności:
Lair: Najgorsza gra na PS3, średnia ocen: 5.5/10
Heavenly Sword: 8.1/10

A teraz to co oferuje Xbox360:
Bioshock: 9.5/10
Gears of War: 9.5/10
Halo 3: 9.4/10
Mass Effect: 9.2/10

Call of Duty, GTA4 i większość gier jest multiplatformowa.

A co do ME, to BioWare ma podpisanę umowę z M$ na wyłączność. Po drugie ta gra w 3 tygodnie rozeszła się w 1 mln egzemplarzy - a nie ma było jeszcze sezonu świątecznego.
Chodź z drugiej strony chciałbym zobaczyć ME na PS3 - pewnie wtedy można by było modyfikować Mako, zdroje by się brudziły i rysowały (w wersji na Xbx360 zostały wywalone, bo brakwało miejsca na DVD9), można było by wybierać głos głównej postaci (znowt brak miejsca) i nie było by tego głupiego doczytywania tekstur (bo w wersji na Xbox360 nie można korzystać z HDD) :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 10:22, Master-Blaster napisał:

A więc Halo 3, Bioshock, GoW i ME to wg ciebie żadne exlusive.

żadne, bo są\będą na PC, i pójdą na karcie graficznej za 200 zł

Dnia 19.12.2007 o 10:22, Master-Blaster napisał:

Dobrze, że PS3 ma swoje świetne wyłączności:
Lair: Najgorsza gra na PS3, średnia ocen: 5.5/10
Heavenly Sword: 8.1/10


Lair z tego co mi mówiły osoby grające w tą grę to gra jest WYPAS ! po prostu trzeba umieć w nią grać, a nie czytać recenzję sponsorowane przez M$.
Jeśli chodzi o HS to gra na pewno zrewolucjonizowała przerywniki filmowe w grach. No i chyba jedyną jej wadą była długość gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 10:22, Master-Blaster napisał:

A więc Halo 3, Bioshock, GoW i ME to wg ciebie żadne exlusive.
Dobrze, że PS3 ma swoje świetne wyłączności:
Lair: Najgorsza gra na PS3, średnia ocen: 5.5/10
Heavenly Sword: 8.1/10


Halo 3 będzie na PC , Bioshock i GoW są na PC a Mass Effect raczej też tam długo nie usiedzi.
PS3 - Uncharted , Ratchet & Clank , Heavenly Sword tak wyglądają świetne wyłączności Sony z jednego roku, konsola się rozkręca w przeciwności do M$ które traci powoli najlepsze serie jak PGR

Dnia 19.12.2007 o 10:22, Master-Blaster napisał:


A teraz to co oferuje Xbox360:
Bioshock: 9.5/10
Gears of War: 9.5/10
Halo 3: 9.4/10
Mass Effect: 9.2/10


Opisze 1 przykład, Halo 3 - średnia ocen danych przez w większości "rzetelne" serwisy 9.4/10 , średnia ocen użytkowników 7.5/10

Dnia 19.12.2007 o 10:22, Master-Blaster napisał:


Call of Duty, GTA4 i większość gier jest multiplatformowa.

A co do ME, to BioWare ma podpisanę umowę z M$ na wyłączność. Po drugie ta gra w 3 tygodnie
rozeszła się w 1 mln egzemplarzy - a nie ma było jeszcze sezonu świątecznego.
Chodź z drugiej strony chciałbym zobaczyć ME na PS3 - pewnie wtedy można by było modyfikować
Mako, zdroje by się brudziły i rysowały (w wersji na Xbx360 zostały wywalone, bo brakwało miejsca
na DVD9), można było by wybierać głos głównej postaci (znowt brak miejsca) i nie było by tego
głupiego doczytywania tekstur (bo w wersji na Xbox360 nie można korzystać z HDD) :-(


Ty wiesz napewno jakie umowy ma M$ z BioWare.
Dla mnie to Mass Effect może wyjść nawet na Wii , ale czym ma XO zamiar walczyć z PS3 np: w przyszłym roku ?
Ninja Gaiden 2 i 2-3 pseudoexclusive''y jak Anal; Wake stawiają naprzeciw Killzone 2 , GoW 3 , GT5 , MGS4 , Tekken 6 , Jak & Daxter i wiele innych ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kłótnie o konsole to dla mnie zwykłe fanbojstwo - biorę to na co mnie stać i co oferuje tytuły, które mnie interesują. Exclusivy zawsze będą, bo są tytułami, które mają zachęcić do kupna tej, a nie innej platformy. Czy wyobrażacie sobie Mario na Xboxie? EA nie jest wewnętrznym studiem, które robi tylko pod jedną platformę - znając ich metody, aby wydusić każdy grosz z tej produkcji/marki wydadzą coś pewnie pod tytułem Mass Effect także na konsole przenośne, komórki, no i oczywiście PC. Czy to złe? Ja tak nie uważam - dlaczego mam bulić 1K zł albo więcej na sprzęt aby pograć tylko w jeden/kilka upragnionych tytułów. Multiplatformowość to dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że porty są przygotowywane porządnie na każdą platformę - pamiętacie te z poprzedniej generacji konsol? Nijak nie przystawały do możliwości które oferował wówczas PC - po prostu kiepskie tekstury, słabe detale, mała widoczność i zaledwie podciągnięta rozdzielczość, która zamiast maskować uwypuklała te niedociągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2007 o 10:34, Grz3chu napisał:


> Dobrze, że PS3 ma swoje świetne wyłączności:
> Lair: Najgorsza gra na PS3, średnia ocen: 5.5/10
> Heavenly Sword: 8.1/10

Lair z tego co mi mówiły osoby grające w tą grę to gra jest WYPAS ! po prostu trzeba umieć
w nią grać, a nie czytać recenzję sponsorowane przez M$.
Jeśli chodzi o HS to gra na pewno zrewolucjonizowała przerywniki filmowe w grach. No i chyba
jedyną jej wadą była długość gry.


Jakież to proste - trzeba nauczyć sie grac w grę. Więc to nie jest wina twórców, że nie potrafili zrobić sensownego sterowanie, tylko recenzentów i uzytkowników że grać w to nie potrafią. I jeszcze chcesz mi powiedzieć, że M$ sposorował *wszystkie* recenzje Lair - "jeżeli fakty świadczą przeciwko nam, to tym gorzej dla faktów"...

HS może i miał rewelacyjna grafikę, ale nie była w ogóle wciągająca - wszystkich przeciwników poznawało sie już na początku gry, więc cała reszta polegała na siekaniu tych samych wrogów. Nie było też sensu odblokowywać niczego - bo po co skoro można to ściagnąć z PS Network? ja nie uważam HS za słaba grę - a tylko za grę która była *tylko* dobra a Sony starało się zrobić z niej niewiadomo co. Dla mnie gra była podobna do Unreal 2 - w zasadzie gdyby miała inny tytuł i mniej reklamy to by mi sie podobała, ale za dużo dobrego o niej słyszałem (Halo-killer i GoW-killer) by na coś takiego pójść.

Dnia 19.12.2007 o 10:34, Grz3chu napisał:

> A więc Halo 3, Bioshock, GoW i ME to wg ciebie żadne exlusive.
żadne, bo są\będą na PC, i pójdą na karcie graficznej za 200 zł

teraz to żeś uderzył jak łysy grzywka o kant kuli. To że pójda to może - ale jak będą wyglądać? Jak pół d*py z za krzaka. Sorry, ale by gry chodziły na takim poziomie jak na Xbox360 to trzeba wydać na kompa więcej niż 1000 złotych, w czasie gdy Xbox360 Arcade kosztuje obecnie 999zł a można i znaleźć tańsze.

Dnia 19.12.2007 o 10:34, Grz3chu napisał:

Opisze 1 przykład, Halo 3 - średnia ocen danych przez w większości "rzetelne" serwisy 9.4/10 , średnia ocen użytkowników 7.5/10

Pokaż mi takie statystyki to może uwierzę - bo ja spisywałem z GameStats.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 11:14, Master-Blaster napisał:

> Opisze 1 przykład, Halo 3 - średnia ocen danych przez w większości "rzetelne" serwisy
9.4/10 , średnia ocen użytkowników 7.5/10
Pokaż mi takie statystyki to może uwierzę - bo ja spisywałem z GameStats.com.



http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/halo3

a tu możesz sobie zobaczyć dlaczego niektórzy wielkie serwisy uważają za mało rzetelne :

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=155972&n=161&page=1

jak to wyjaśnisz , zbieg okolicznosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 10:54, Makratos napisał:



Halo 3 będzie na PC , Bioshock i GoW są na PC a Mass Effect raczej też tam długo nie usiedzi.
PS3 - Uncharted , Ratchet & Clank , Heavenly Sword tak wyglądają świetne wyłączności Sony z
jednego roku, konsola się rozkręca w przeciwności do M$ które traci powoli najlepsze serie
jak PGR
>


Bez urazy stary, ale trochę za bardzo "pojechałeś" :-). Też się zachowujesz jak taki "prorok". Po pierwsze ani Halo 3 ani Mass Effect nie wyszły na PC, nie zostały też na PC oficjalnie zapowiedziane, więc jak na razie to wróżysz z fusów. Owszem, zgodzę się że Mass Effect PRAWDOPODOBNIE wyjdzie na PC (co do Halo 3 to mocno w to wątpie). To po pierwsze. Po drugie, Microsoft nie stracił praw do serii PGR - po prostu Activision wykupiło studio Bizzare (ale to się przecież zdarza w tej branży) - żaden problem, następnego PGR-a zrobi inne studio. Co do "exclusiwve" (akurat moim zdaniem nie to przesądza a wartości konsoli) to podam Ci kilka, które wyszły/wyjdą. Jedziemy po kolei:

Mass Effect
Halo 3
Forza Motorsport 2
PGR 4
Fable 2
Halo Wars

Jeszcze jedno - oczywiście Bioshock i Gears of War wyszły też na PC. Nie wiem - czy dla Ciebie to jakaś ujma ??? Bo dla mnie akurat nie. No i poszukaj ile egzemplarzy tych gier się sprzedało na PC a ile na konsoli. To chyba Ci powinno uświadomić że ludzie kupują konsolę nie tylko dla exclusivów :)

ps. Na temat tytułów ekskluzywnych na PS 3 się nie wypowiadam, bo nie ma tam absolutnie żadnych gier które by mnie interesowały. No i oczywiście: niech każdy gra na czym lubi, ja złego słowa na "chlebak" nie powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ci co sie tak o Lair czy HS wypowiadają że są złe głupie itd. to chociaż w nie grali? bo ja odnoszę wrażenie że ocenia sie to co sie widziało i grało, a nie to co sie wyczytało...
a co do tematu Newsa wiedziałem skoro to już EA to musiało sie tak stać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować