Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect na PS3? Pachter twierdzi, że tak

37 postów w tym temacie

GOW też miał być exlusivem. W zasadzie w MS nie ma czegos takiego jak exclusive, albo musi to być zbyt wielki crap żeby wydawać to na PC, albo poprostu na PC wyjdzie. Tutaj idą wielkie pieniążki, a obiecywanie ludziom "exclusive''ów" ma tylko zmanipulować społeczność w celu przyciągnięcia do zakupu kolejnego niepotrzebnego gadżetuy jakim jest konsola - akurat ta jedna jedyna konsola. O ile w przypadku PS3 jeszcze prawdziwy excl się zdarza to jednak MS na kasę jest zbyt łasy. Z resztą to co na PS3 jest exclusievem to albo gry wybitnie na PC sie nie nadające, albo po prostu kolejne g... przez wielkie "G" (tak jak MoH 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 11:56, Mateusz9214 napisał:

A ci co sie tak o Lair czy HS wypowiadają że są złe głupie itd. to chociaż w nie grali? bo
ja odnoszę wrażenie że ocenia sie to co sie widziało i grało, a nie to co sie wyczytało...
a co do tematu Newsa wiedziałem skoro to już EA to musiało sie tak stać ;)

Grałem - Lair dla mnie było porażką przez sterowanie. HS była dla mnie tym czym kiedyś Unreal 2: The Awakening. Grą dobrą, ale pokładałem w niej za duże nadzieje (po tych wszystkich zapowiedziach) by na to pójść - ta gra powinna być konkurencją dla Ninja Gaiden (Sigma dla PS3), ale w żadnym momencie nie była. Sorry, ale dla filmików to ja wolę obejrzeć jakiś komputerowo robiony film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezła pogadanka. Generalnie chyba zauważyliście że exclusive to nie znaczy że gra nigdy nie wyjdzie na inne platformy tylko np. po roku dwóch a nawet trzech. Sorry ale chyba bym się obsrał gdybym musiał czekać na Mass teraz np. dwa lata żeby zagrac na PC. Przeciez to jakaś porazka o czym wy mówicie, mineły czasy takich never end exclusive''ów poza tym jeśli ktoś ma mieć na to to kasę to MS.
A HS sorry ale co prawda ładna to gra ale siepanka, grupy przeciwników ustawiające się jak Onimushy 3 tylko to była action adventure a HS miał być super action wymiataczem. i co? całą grę można przejść moshując przyciski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś jeszcze nie zauważył to MS ma nie tylko Xbox 360 ale Windowsa, którego od pewnego czasu lansuje jako platforma do gier. Dlatego nie ma co się dziwić, że gry z X wychodzą po jakimś czasie na PC, Gdyby Sony miało własny system sytuacja byłaby podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 09:55, Makratos napisał:

Xbox 360 praktycznie jest już konsolą bez exclusive''ów, niech frajerzy z M$ za 4 lata nie
pytają czemu przegrali "wojnę".


Bo wyszło Wii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to najlepiej, żeby Mass Effect wyszedł na PC, gdzie to będzie naprawdę świetnie się spisywał oraz by mógł być jednym z hitów roku..... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 14:44, shinian napisał:

> Xbox 360 praktycznie jest już konsolą bez exclusive''ów, niech frajerzy z M$ za 4 lata
nie
> pytają czemu przegrali "wojnę".

Bo wyszło Wii?


Nie, bo exclusive''y są jak armaty na wojnie. PS3 ma ich znacznie więcej a najcieższe dopiero użyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie argument z Wii jest bardziej przekonywający.

Nie rozumiem tych kłótni o exclusive. Sorry, ale ja mam głęboko gdzieś exclusivy, w którym dłużej trwa wyświetlanie credits niż gra w niego . To nie jest gra, tylko normalnie zdzierstwo. Wiele gier dla Wii nie dość, że są dla całej rodziny, to można je wiele razy powtarzać przez co w jedną grę pograsz dłużej. I dlatego najbardziej lubię Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Makratos ile tych "armat" ma Sony?Poczekaj...MGS taaa za kilka miesiecy jak znowu nie zaliczy obsowy.GT hehe swietnie.Gramy dalej kartonowymi pudelkami ale w boskiej oprawie (rewela stary).Co tam jeszcze <mysli> no niewiele juz zostalo.Malo tego wspomne np o Devil May Cry ktory jak sie okazalo ze wyjdzie na iXa to fanboje az plakali piszac listy i petycje(smiechu warte).Ace Combat kolejny tytul ktory od poczatku kojarzony jest tylko z Sony i co?Na iXie juz go koncze a na pleyu?Narazie poki co to Sony strzela slepakami i nie z armat a moze conawyzej ze srutowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 17:30, evildick napisał:

@Makratos ile tych "armat" ma Sony?Poczekaj...MGS taaa za kilka miesiecy jak znowu nie zaliczy
obsowy.GT hehe swietnie.Gramy dalej kartonowymi pudelkami ale w boskiej oprawie (rewela stary).Co
tam jeszcze <mysli> no niewiele juz zostalo.Malo tego wspomne np o Devil May Cry ktory
jak sie okazalo ze wyjdzie na iXa to fanboje az plakali piszac listy i petycje(smiechu warte).Ace
Combat kolejny tytul ktory od poczatku kojarzony jest tylko z Sony i co?Na iXie juz go koncze
a na pleyu?Narazie poki co to Sony strzela slepakami i nie z armat a moze conawyzej ze srutowki.


PS3 swoje dostanie, nawet następne Ace Combat i napewno lepsze niż to na XO, które uważane jest za najgorszą cześć od wielu lat.

Jak wyjdzie GT5 to zobaczysz w jakiej grze samochody bardziej przypominaj kartony,a teraz nie szczekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Exclusive''y. Exclusivami zachęca się do zakupu danej platformy. Gdy gra jest multiplatformowa lepiej się sprzeda, to chyba oczywiste, trafi do większej ilości konsumentów, dlatego prawdziwych exclusiveów jest mało. Tak często robi Microsoft. Dwie platformy ważne dla Ms, Xbox i Windows. Wydają dużo time exclusiveów, przykład: Fable, Jade Empire, Halo 1 i 2, Gears of War, Lost Planet tak samo napewno stanie się z Mass Effectem. Problem polega na tym, że często trzeba czekac na grę dwa, trzy lata by móc w nią zagrac na innej platformie. Co do newsa, jestem pewien, że EA bardzo chciałoby żeby gra wyszła na Ps3, ale wątpię by Bioware na to przystało. Od początku zapowiadali to jako exclusive trylogię dla X360. Może za trzy lata, gdy będzie wychodzic następna częśc, ME wyjdzie na PC. Nie wierzę żeby pojawiło się to na Ps3. Ja sam mam Xboxa 360 i PC uwielbiam dwie platformy i tak naprawdę nie obchodzi mnie to czy gra pozostanie exclusivem, czy nie. G***o mnie obchodzi która z konsol wygra tą "wojnę". Ps3 i Wii narazie mnie nie interesują. Wystarczy mi PC i Xbox 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że EA rzeczywiscie chce zarobić na tym tytule i wydadzą gre nie tylko na PS3 ale także na PC wtedy będą mieli pewność że zyski będą wystarczająco wysokie alby szybko pokryć kase władowaną w przejęcie studiów BioWare i Pandemic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę was nie rozumiem. Exclusiv na konsole jedną czy drugą oznacza tylko tyle, że nie wyszedł na platforme konkurencyjną czyli czy to PS3 czy X360 - PC tutaj pomijamy bo nie jest on konkurencją dla tych systemów.

X360 na chwile dzisiejszą jest tańszy i posiada większą liczbe tytułów, troche lepiej dopracowanych graficznie. I dlatego jest tak popularny. Ja swojego x pudła już się pozbyłem jakiś czas temu i przesiadłem się na PS3. Dlaczego? Bo skończyłem gry które mnie na x interesowały, teraz PS3 na jakiś czas pod względem jakości gier przejmie pałeczke ;)

Najbardziej śmieszą mnie fanboy''ie czy to jednej czy drugiej konsoli. Opanujcie się panowie, każda konsola ma coś do zaoferowania, pograjcie na obu systemach a nie gnojcie to na czym nawet nie graliście / nie macie.

Z ME sytuacja będzie wyglądała podobnie jak z pierwszym KoTOR, troche potrwa za nim pojawi się na PieCu, a spekulacje tego pana o wersji na PS3 można tylko zbyć wiele mówiącym uśmiechem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować