• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

przecież widać że masz pirata raczej ja nic nie chce mówić ale przecież jak byś miał orginała nie pytałbyś że masz problem no może masz zepsutą nagrywarkę czy napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2008 o 15:17, WIELKus napisał:

przecież widać że masz pirata raczej ja nic nie chce mówić ale przecież jak byś miał orginała
nie pytałbyś że masz problem no może masz zepsutą nagrywarkę czy napęd


Aż taki głupi nie jestem włożyłem płytę ;p

Mam oryginalną...
A jakby ci było mało masz dowód:

P.S. To co mam zrobić?

20080125153059

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Włożyć płyte:-)
A tak na serio:
Podczas rejerstracji na stronce Xboxa wpisuje poprawnego e-maila, ale wyświetla sie:

The portion of your e-mail address that follows the @ symbol is part of a reserved domain such as live.com, hotmail.com, msn.com or passport.com. Please type a different e-mail address.

Nie śmiejcie sie, jeszcze nie znam angielskiego (tylko niemiecki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2008 o 15:43, 9max7 napisał:

Włożyć płyte:-)
A tak na serio:
Podczas rejerstracji na stronce Xboxa wpisuje poprawnego e-maila, ale wyświetla sie:

The portion of your e-mail address that follows the @ symbol is part of a reserved domain such
as live.com, hotmail.com, msn.com or passport.com. Please type a different e-mail address.

Nie śmiejcie sie, jeszcze nie znam angielskiego (tylko niemiecki)



Taka nazwa jest już zarejestrowana w usłudze (...) Wpisz inny adres e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OKEJ ...przetestowałem czy da sie założyć te głupie GfWLive ..... stworzyłem konto ma maliu z serwisu YAHOO ...jak narazie sie nie skapowała co do mojego miejsca pobytu...lecz żeby grać w sieci trzeba płacić prawie "pięć funtów" za miech (GFWLive Gold mebership który jest niezwłoczny do grania po sieci ).....jak nie to tylko nam lan zostaje albe zaproszenie od kumpla z GOLD acckiem..... jedna fraza mi sie ciśnie na usta ...niech mnie MS w d..e cmoknie ...jakoś przy zakupie gry nie widziałem że bedzie jako tako "Abonament".................tak do sedna sprawy...........nie można savować ani po sieci grać ..........to wiec pier...e taka polityke Billa Gejtsa....i oddam/odsprzedam krarzek z gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 01:18, Akashi napisał:

Z wiązku z pytaniami niektórych użytkowników czemu nie wypowiadamy się na forum, (nie tylko
w tym temacie) to jest to spowodowane tym iż na pierwszym miejscu są wszystkie zgłoszenia e-mailowe
wysłane przez użytkowników do nas, w okresie świąteczno-noworocznym.

Przypominam wam także iż temat pomocy technicznej jest tylko opcjonalnie zakładany przez nas
by użytkownicy nie tworzyli setek nowych tematów i opisywali w nich problemy związane z daną
grą, w miarę możliwości (w większości czasowych) staramy się także zaglądać na forum.

Odnośnie kwestii LIVE -> to w polskiej edycji gry firma Microsoft kazała nam usunąc wszystkie
Loga tej usługi oraz informacje iż gra posiada tryb multiplayer. MS także zmodyfikował EULE
we wszystkich krajach w których nie działa usługa Live iż opcja została multi jest oficjalnie
do czasu uruchomienia usługi Live na dany kraj niedostępna i nie wchodzi w skład kupowanego
produktu. Z informacji jakie posiadam już kilkukrotnie wysyłaliśmy prośbę do MS o określenie
czasu uruchomienia usługi Live... (znacznie wcześniej niż gra pojawiła się na rynku, ponieważ
usługa Live wykorzystywana jest także w Xbox''sach i właśnie od momentu wypuszczenia tej konsoli
na nasz rynek MS kilkunastokrotnie przekładał daty premiery Live na Polskę - masę informacji
na ten temat znajdziecie w artykułach właśnie o X''ie)
Jeżeli od nas zależała by więc aktywacja tej usługi, to od dawna by była aktywna, wówczas moglibyśmy
wydawac na naszym więcej gier dedykowanych tylko dla Live. Niestety tak nie jest, usługa Live
należy do MS i na zasadach opisanych w Eula jest udostępniana.

Jeśli chodzi natomiast o problemy z działaniem gry (pomijając Live- gdyż nie mamy prawa prowadzić
w tej kwestii wsparcia) najlepiej byście wysyłali do nas zgłoszenia z załączonym dxdiagiem
oraz krótkim opisem a w niektórych wypadkach dobrze byłoby załączy zrzut ekranu.

Polska wersja gry posiada już zainstalowane wszystkie uaktualnienia (poza update do Live) taką
informację bezpośrednio otrzymaliśmy od MS.

Jeżeli chodzi o obecność parowników Pomocy technicznej na forum, raz jeszcze pragnę przypomnieć
iż występujemy tu tylko gościnnie, na forum także nie otrzymacie od nas bardziej zaawansowanych
porad ze względu iż bardzo często do poprawnego rozwiązania problemu potrzebujemy raportów
dxdiag.

Oczywiście mogę także obiecać iż po zakończenia tzw. "Świątecznej gorączki" na pewno będziemy
pojawiać się częściej na forum.

Raz jeszcze proszę by osoby które mają problemy z działaniem gry wysyłały do nas zgłoszenia,
wówczas łatwiej nam będzie wam pomóc oraz zweryfikować czy zgłaszane problemy przez was nie
występują np. na określonych konfiguracjach czy sterownikach, takie informacje znacznie przyśpieszają
poszukiwania rozwiązania danego problemu, czy np. przesłanie zgłoszenia do MS w sprawie odpowiednich
poprawek.

Dziękuję za uwagę,

Pozdrawiam


Ręce opadają po prostu.
Skoro kazano wam usunąć informację o MP to ja mam chyba jakieś zwidy oglądając pudełko gry i instrukcję, gdzie roi się o pochwał trybu MP. Ani słowa o tym, że przez sieć grać się bez kantów nie da. Nawet jest instrukcja jak grać w MP.
Mam Gears Of War od 3 dni i jakoś udało mi sobi poradzić z błędem wywalającym do pulpitu i zamotanym tworzeniem profili. To co się dzieje z MP woła o pomstę do nieba.
Prawda jest taka, że każdy kto ma GoW i nie może grać w MP może zareklamowac produkt jako niezgodny z umową. Prawo rozróżnia odpowiedzialność producenta i odpowiedzialność sprzedawcy.Z tego co widzę z maila od CDP dobrze wiedzieli, że nie zaoferują trybu MP mimo tego napisali wszędzie, że gra ten tryb posiada. To sie nadaje do PIH i rzecznika konsumentów.
Ehhhhh panowie mój komp bez problemu radził sobie z Crysisem, Company of Heroes, Bioshock, World in Conflict, CoD4 i innymi dość wymagającymi tytułami. Ani razu nie miałem problemu
Problem pojawił sie w dqóch grach:
Wiedźmin i GoW
Tytuły są świetne ale problemy by w nie zagrać ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanko:
Czy gra pojdzie na takim sprzecie jak :
2 gb ramu
procek C2D 2,2 ghz
I karta graf. GeForce 7300GS z 384mb.
Mam jeszcze Xklocka 360 i sie zastanawiam nad jej kupnem ale nie wiem na jaka platformę.
przeciesz gra na PC jest o polowe tansza od na x-a.
Z gory thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety ale w tej konfiguracji za dużo z gry nie wyciągniesz.... 7300 jak wszystkie 100;200 czy 300 są najsłabszymi kartami z danej rodziny i znacznie gorzej wypadają niż np 6600 czy 6800 w twoim przypadku bedzie chodzic ci na low i będzie sie przycinać.

Tak wiec kwestia grania na kompie z efektami zbliżonymi do x''a odpadają... przy tej karcie graficznej... natomiast przy x''e nie będziesz miał takich problemów ze zwieszkami.

W twoim wypadku sugerowałbym gre na X''a

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z jednego problemu do drugiego...W grze nie mogę obracać kamerą za pomocą myszki,tak samo nie mogę przesuwać celownika w lewo i w prawo po wcisnięciu prawego przycisku myszy(celowanie).Mogę tylko ruszać celownikiem w górę w dół.Do tego gdy w trakcie gry ruszam myszką w góre to moja postać idzie w przód i tak samo gdy ruszam myszką w tył(a po takich ruchu powinno się zmienić ustawienie kamery tymczasem wygląda to tak jakbym miał ustawione poruszanie się za pomocą myszki ;/ )Odinstalowałem gre i o dziwo problem znikł, ale pojawił się znów po zmianie ustawień graficznych na wyższe.Powróciłem do ustawień domyślnych ale problem nie zniknął ;/.Znów odinstalowałem gre żeby sprawdzić która z opcji stwarze takie problemy ,ale gdy zresetowałem gre ustawienia same zmieniły się na te wyższe(tak jakby były zapisane gdzieś w profilu(?)).I teraz pytanie co zrobić?W innych grach wszystko chodzi dobrze,nie mam żadnych innych kontrolerów podłaczonych do kompa,konfiguracja spełnia wymagania sprzętowe więc o co chodzi ?;/ Wina leży gdzieś w ustawieniach graficznych ,ale jak to zmienić gdy nie da się nawet grać na domyślnych skoro po każdym restercie gry ustawienia wracają do tych na których występują problemy z myszą?
Może trochę zagmatwałem ale starałem się opisać dokładnie o co mi chodzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

!!!POMOCY!!! Witam wszystkich. Mam pewien problem z grą Gears of War, nie chce poprawnie mi działać, strasznie się tnie, a dokładniej działa tak jak bym film klatka po klatce oglądał, z przerwami, jedna klatka i przerwa 5 sekundowa i następna klatka, już chyba dokładniej się nie da opisać tego problemu.Po prostu nie da się w to grać! Gra jest zupełnie nowa ze sklepu, żadnych rys. Moje parametry komputera to: NVIDIA GeForce 8800GTS 640 MB; AMD Athlon (tm) 64 x2 dual Core procesor 3800+ 2010MHz: Pamięć DDR2 5GB: System operacyjny to Microsoft Windows XP Professional. Proszę o radę co mam zrobić.

20080201181432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2008 o 21:05, silenthill napisał:

> Z wiązku z pytaniami niektórych użytkowników czemu nie wypowiadamy się na forum,
(nie tylko
> w tym temacie) to jest to spowodowane tym iż na pierwszym miejscu są wszystkie zgłoszenia
e-mailowe
> wysłane przez użytkowników do nas, w okresie świąteczno-noworocznym.
>
> Przypominam wam także iż temat pomocy technicznej jest tylko opcjonalnie zakładany
przez nas
> by użytkownicy nie tworzyli setek nowych tematów i opisywali w nich problemy związane
z daną
> grą, w miarę możliwości (w większości czasowych) staramy się także zaglądać na forum.

>
> Odnośnie kwestii LIVE -> to w polskiej edycji gry firma Microsoft kazała nam
usunąc wszystkie
> Loga tej usługi oraz informacje iż gra posiada tryb multiplayer. MS także zmodyfikował
EULE
> we wszystkich krajach w których nie działa usługa Live iż opcja została multi jest
oficjalnie
> do czasu uruchomienia usługi Live na dany kraj niedostępna i nie wchodzi w skład
kupowanego
> produktu. Z informacji jakie posiadam już kilkukrotnie wysyłaliśmy prośbę do MS
o określenie
> czasu uruchomienia usługi Live... (znacznie wcześniej niż gra pojawiła się na rynku,
ponieważ
> usługa Live wykorzystywana jest także w Xbox''sach i właśnie od momentu wypuszczenia
tej konsoli
> na nasz rynek MS kilkunastokrotnie przekładał daty premiery Live na Polskę - masę
informacji
> na ten temat znajdziecie w artykułach właśnie o X''ie)
> Jeżeli od nas zależała by więc aktywacja tej usługi, to od dawna by była aktywna,
wówczas moglibyśmy
> wydawac na naszym więcej gier dedykowanych tylko dla Live. Niestety tak nie jest,
usługa Live
> należy do MS i na zasadach opisanych w Eula jest udostępniana.
>
> Jeśli chodzi natomiast o problemy z działaniem gry (pomijając Live- gdyż nie mamy
prawa prowadzić
> w tej kwestii wsparcia) najlepiej byście wysyłali do nas zgłoszenia z załączonym
dxdiagiem
> oraz krótkim opisem a w niektórych wypadkach dobrze byłoby załączy zrzut ekranu.

>
> Polska wersja gry posiada już zainstalowane wszystkie uaktualnienia (poza update
do Live) taką
> informację bezpośrednio otrzymaliśmy od MS.
>
> Jeżeli chodzi o obecność parowników Pomocy technicznej na forum, raz jeszcze pragnę
przypomnieć
> iż występujemy tu tylko gościnnie, na forum także nie otrzymacie od nas bardziej
zaawansowanych
> porad ze względu iż bardzo często do poprawnego rozwiązania problemu potrzebujemy
raportów
> dxdiag.
>
> Oczywiście mogę także obiecać iż po zakończenia tzw. "Świątecznej gorączki" na pewno
będziemy
> pojawiać się częściej na forum.
>
> Raz jeszcze proszę by osoby które mają problemy z działaniem gry wysyłały do nas
zgłoszenia,
> wówczas łatwiej nam będzie wam pomóc oraz zweryfikować czy zgłaszane problemy przez
was nie
> występują np. na określonych konfiguracjach czy sterownikach, takie informacje znacznie
przyśpieszają
> poszukiwania rozwiązania danego problemu, czy np. przesłanie zgłoszenia do MS w
sprawie odpowiednich
> poprawek.
>
> Dziękuję za uwagę,
>
> Pozdrawiam

>

Nie wiadomo kiedy Microsoft udostępni Live w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przed odpaleniem gry zarejestrowałem GoW''a na Gram.pl, potem,gdy gra pionformowała mnie żeby wpisać KLUCZ przed łączeniem się w multi co zrobiłem okazuje się,że nie działa?!Nie ma żadnego komunikatu,że gra ma zły klucz czy coś takiego, poprostu jest brzdęk po zatwierdzeniu klucza i nic,cisza,zero reakcji.Nie pisze nawet czy ten mój klucz jest dobry czy zły.Mam swój profil na Xbox Ireland,tylko ten cholerny kod z karty rejestracyjnej jakby był nie widoczny po wpisaniu i zatwierdzeniu.Oczywiście GoW jest oryginalny.Nie wiem co się dzieje.Szlag mnie już trafia i nie wiem co zrobić.Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kod z karty rejestracyjnej, który zarejestrowałeś na gram.pl, to nie jest kod, który jest do gry potrzebny. Ten, którego szukasz, powinien być napisane na wewnętrznej okładce instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak właśnie zrobiłem.Kod z karty zarejestrowałem na gram.pl a potem klucz do gry wpisałem z naklejki z pierwszej lewej wewnętrznej strony instrukcji: xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx i lipa!Nie wiem czy coś źle robię (wątpliwe)i czy nie reklamować GoW''a.Z innymi gierkami nie miałem nigdy tyle problemów co z tą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zkładam sobie e-mail Vaset@windowslive.com (na Niemcy)
Wchodze na strone XBoxa naciskam Sing In, idt,itp. Wkońcy jak jest e-mail i hasło wyświetla sie:

The portion of your e-mail address that follows the @ symbol is part of a reserved domain such as live.com, hotmail.com, msn.com or passport.com. Please type a different e-mail address.

To wchodze do gry daje Przewodnik, dołącz do usługi live, ściąga profil, ale nagle pojawia sie coś w stylu:
Niewłaściwe informacje o profilu. Połączenie z usługą Live zostało przerwane.

Nie byłem proszony o wpisywanie CD-Keya.

Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Może sie wam wydać to trochę dziwny post. Przejdźmy do rzeczy. Mam problem ze sterowaniem w GoW. Nie mogę obracać kamerę myszką na boki. Nie mogę tego zmienić w ustawieniach. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować