• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Gears of War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Gears of War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Gears of War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Gears of War - Wersja PC” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=1255 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania sprzętowe gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=1255&p=2075
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych rzeczy w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

972 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 16.01.2008 o 19:43, player000 napisał:

na 90% masz podłączony jakiś kontroler, wiem bo sam miałem kierownice podłączoną i jak kampanie
włączyłem to mi się kamera sama obracała ,pomogło dopiero odłączenie kiery.


wielkie dzięki kolego :D miałem podłączoną gitarę do GH3, odłączyłem i wszystko jest jak należy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Czy udało się komuś rozwiązać problem odwrócenia biegunów "przód - tył" przy grze za pomocą kontrolera? Problem ten był poruszany w temacie dwukrotnie, ale nie znalazłem żadnej odpowiedzi.

Co ciekawe, problem dotyczy nie tylko polskiej wersji gry - zgłoszenia problemów z kontrolerami (różnych producentów) można znaleźć również na zagranicznych serwisach, ale jak do tej pory nie udało mi się trafić na rozwiązanie. Co ciekawe, podobno bieguny nie są odwrócone przy podłączeniu do peceta kontrolera od Xboxa 360. Mam nadzieję, że to przypadek, a nie próba zwiększenia sprzedaży kontrolerów do Xboxa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2008 o 23:52, Agntx napisał:

Witam. Mój problem w sumie dotyczy chyba gier, które obsługują system Games for Windows Live
czy coś podobnego. Zauważyłem to właśnie w Gears of War, ale też w kane & lynch - w grach,
które same (nie wiem nawet, skąd) zdobywają moje dane do logowania (ksywa, ustawienia).
Otóż gdy uruchomię którąś z tych gier, pochodzi ona maksymalnie minutę czasu, i to nie zależy
od niczego: czy leci tylko filmik, czy już gram - po prostu brutalnie i w ciągu sekundy wywala
mnie do Windowsa.
Sterowniki do wszystkich urządzeń są w jak najbardziej aktualnych wersjach. Dziwi mnie tylko
to, że kupiłem sobie te gry i nie mogę w nie zacząć grać! Pomijam problemy z save''ami na drugim
kompie, ale to jest po prostu nie do zniesienia. Miał ktoś podobnie?


myśle że pomogłoby ci zainstalowanie aktualizacji do gier,ale jesli to nie pomoze to moze spróbuj napisać do Microsoftu meila.Jeśli chodzi o Gears of war to trzeba mieć lokalne konto aby savować.A z K&L nie trzeba wogle zakąłdać konta aby savować
Przynajmniej tak był u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wczoraj zainstalowałem gears of war doszedłem do pierwszej berserkerki i na tym skończyłem.

Dzisiaj włanczam gre i patrze Na tym urządzeniu przechowującym nie jest zapisany żaden punkt kontrolny.


A jak wchodze do folderu z grą w folderze checkpoints mam 35 chapterów.


Niechce mi się zakażdym razem gry od nowa zaczynac o co tu chodzi ???


Ps. Jestem zaloowany na koncie lokalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kupiłem oryginał Gears of War po świętach i jakim cudem nie ma jeszcze polskiej łatki do tej gry?Ten problem z zapisywaniem checkpointów to istny koszmarek śniący się po nocach!Jak można tak spier..... grę!?Odechciewa się kupować oryginałów!Mam ściągać piraty???Za stary już jestem na takie bzdury.A komuś powinno się mocno oberwać za takie traktowanie, zwłaszcza rodzimych klientów!,którzy nie kupili tej gry za 30zł z przeceny!.Usługa live bez usługi live xbox w Polsce-żałosne!Zarejestrowałem się na Irlandzkim koncie hotmail potem na xboksie też w Irlandii i dalej nic!Wpisuję serial z gry przed wejściem w tryb live i nic!!!Tak jakby mój kod był nie aktywny albo jakiś zły.Nawet nie ma komunikatu czy serial jest dobry albo zly?!Zero reakcji po wpisaniu.Gra jakby wogole nie reagowala na wpisany serial! Wczejśniej zarejestrowałem grę na gram.pl.Może tu jest coś skopane?Nie wiem,a może wy się orientujecie co z tym serialem???I czy albo kiedy bedzie jakis oficjalny patch do tej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam emaila na wp i gdzie znajde PRZESADNIE DOKŁADNE instrukcje jak uruchmić live.
Dlaczego nie ma tego w pomocy technicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.01.2008 o 19:44, 9max7 napisał:

Mam emaila na wp i gdzie znajde PRZESADNIE DOKŁADNE instrukcje jak uruchmić live.
Dlaczego nie ma tego w pomocy technicznej?


a z czym masz problem.moze będziemy mogli ci pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To śmieszne, że CD-Projekt nie potrafi napisać: "polscy gracze nie mogą grać w tryb multiplayer", a pytania zbywają milczeniem...
A tak sobie ceniłem CD-Projekt...I dalej cenie...

Dnia 18.01.2008 o 19:45, rafekx 12 napisał:

> Mam emaila na wp i gdzie znajde PRZESADNIE DOKŁADNE instrukcje jak uruchmić live.
> Dlaczego nie ma tego w pomocy technicznej?

a z czym masz problem.moze będziemy mogli ci pomóc...


Załóżmy, mój mail to: probnyemail@wp.pl (czy musze sie rejerstrować na hotmailu?).
Rejerstruje sie na stronie Xboxa, wybieram gamertagi, avatara, itp.
Dochodze do "Your Windows Live ID". Wybieram opcję No,I''d like to create one.
Wypełniamy puste rubryki email, password itd. i oraz przepisuje kod.Daje w w następnych rubrykach United Kingdom i England. Klikam i dajemy I accept. I znowu pojawia sie "Your Windows Live ID"!
Dobra, ignoruje to wchodze na skrzynke odbiorczą i mam DWIE wiadomości:
Welcome to Windows Live ID i Confirm your e-mail adress for Windows Live ID!
Nie znam angielskiego, więc:
1.Czy mam założyć sobie poczte na hotmailu? Jaka to strona?
2.Jak aktywować to konto Windows Live?
I z ciekawości:
3.Jak zdobuć status Gold?
4.Zarejerstrowany na Unitet Kingdoms będe mógł grać z Polakami?
5. Ściągnąć sobie Xfire?
I najważniejsze:
6.Co robie źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2008 o 14:08, 9max7 napisał:

To śmieszne, że CD-Projekt nie potrafi napisać: "polscy gracze nie mogą grać w tryb multiplayer",
a pytania zbywają milczeniem...
A tak sobie ceniłem CD-Projekt...I dalej cenie...


> > Mam emaila na wp i gdzie znajde PRZESADNIE DOKŁADNE instrukcje jak uruchmić live.

> > Dlaczego nie ma tego w pomocy technicznej?
>
> a z czym masz problem.moze będziemy mogli ci pomóc...

Załóżmy, mój mail to: probnyemail@wp.pl (czy musze sie rejerstrować na hotmailu?).
Rejerstruje sie na stronie Xboxa, wybieram gamertagi, avatara, itp.
Dochodze do "Your Windows Live ID". Wybieram opcję No,I''d like to create one.
Wypełniamy puste rubryki email, password itd. i oraz przepisuje kod.Daje w w następnych rubrykach
United Kingdom i England. Klikam i dajemy I accept. I znowu pojawia sie "Your Windows Live
ID"!
Dobra, ignoruje to wchodze na skrzynke odbiorczą i mam DWIE wiadomości:
Welcome to Windows Live ID i Confirm your e-mail adress for Windows Live ID!
Nie znam angielskiego, więc:
1.Czy mam założyć sobie poczte na hotmailu? Jaka to strona?
2.Jak aktywować to konto Windows Live?
I z ciekawości:
3.Jak zdobuć status Gold?
4.Zarejerstrowany na Unitet Kingdoms będe mógł grać z Polakami?
5. Ściągnąć sobie Xfire?
I najważniejsze:
6.Co robie źle?


z tego co wiem nie możesz wypełniać że jestes z Angli bo jak włonczysz liva to będzie pisało abys poprawnie wypełnił swój kraj w któym mieszkasz.Pocztka na hotmailu nie jest konieczna ,status gold zdobywasz jak kupujesz cos w rodzaju promocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 19.01.2008 o 16:09, rafekx 12 napisał:


z tego co wiem nie możesz wypełniać że jestes z Angli bo jak włonczysz liva to będzie pisało
abys poprawnie wypełnił swój kraj w któym mieszkasz.Pocztka na hotmailu nie jest konieczna
,status gold zdobywasz jak kupujesz cos w rodzaju promocji


W tej chwili mieszkam w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam
widzialem ze moj problem pojawil sie juz w tym watku, ale nigdzie nie doszukalem sie odpowiedzi:

gra instaluje sie ladnie, uruchamia tez, w menu glownym nie mam jak utworzyc profilu. F1 (ani klikanie, ani mlaskanie myszą) nic nie daje - nie reaguje. po wejscu do ustawien grafiki czy innych nie da sie zaakceptowac swoich ustawien
help?

Dygresja
Ja mysle, ze te wszystkei problemy z grą to polityka małego miękkiego: widzicie? goscie z xboxami nie męczą sie tak jak wy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2008 o 14:06, Skie napisał:

witam
widzialem ze moj problem pojawil sie juz w tym watku, ale nigdzie nie doszukalem sie odpowiedzi:

gra instaluje sie ladnie, uruchamia tez, w menu glownym nie mam jak utworzyc profilu. F1 (ani
klikanie, ani mlaskanie myszą) nic nie daje - nie reaguje. po wejscu do ustawien grafiki czy
innych nie da sie zaakceptowac swoich ustawien
help?

Dygresja
Ja mysle, ze te wszystkei problemy z grą to polityka małego miękkiego: widzicie? goscie z
xboxami nie męczą sie tak jak wy!


masz może podłączony jakiś kontroler? pada czy coś? miałem podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dzieki - ale juz odkrylem ze trzeba bylo zainstalowac update Live 1.2
potem mialem problemy z myszką - nie dało sie obracac kamery. Rozwiązaniem było wykasowanie katalogu /moje dokumenty/games for windows/binaries/config

zaiste, przypominaja mi sie czasy DOSa, kombinacji z pamiecią EMM, plikami wsadowymi i inne takie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej,
Po instalacji, przy próbie uruchomienia pojawia mi się komunikat:
"To run Gears of War with your current hardware setup, you must install the following software update or updates:
+ AMD Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16
If you do not install this software, at some point the game will stop and your progress will be lost.

To run Gears of War with your current hardware setup, you must either install the AMD Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16 or get the latest driver for your brand of processor from the www.amd.com website. To install the update, click INSTALL.

If you do not install this driver or the latest driver from the website, at some point the game will stop and your progress will be lost.
"
uruchamiam update tj. click''am "install", restartuję kompa.... i nic. Przy każdym uruchomieniu ten sam komunikat.
Jesli go zignoruję, mam ok. 10 min gry, potem sie zawiesza....

Moj sprzęt to:
AMD Athlon Dual Core 6000+
2 GB RAm
nVidia GeForce 8600 GTS 256 RAM
OS: WIN XP SP2
Ma ktoś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to nie ignoruj tego po wyraźnie pisze że chce zainstalować poprawkę do Athlonów X2:/ i nie dawaj "update" tylko sam poszukaj odpowiednich sterów na stronie AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.01.2008 o 08:26, player000 napisał:

to nie ignoruj tego po wyraźnie pisze że chce zainstalować poprawkę do Athlonów X2:/ i nie
dawaj "update" tylko sam poszukaj odpowiednich sterów na stronie AMD.


Próbowałem obu opcji. Instalacja z poziomu komunikatu gry nic nie daje. Natomiast ma stronie AMD nie ma takich sterowników !!! W komunikacie gry jest info o sterowniku w wersji 1.3.2.16 - na stronie AMD jest tylko mój obecny tj. 1.3.2.0 ..... !!! Kontrolnie pobrałem sterownik ze strony AMD (1.3.2.0) - ten sam efekt ... czyli nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W tym wypadku należałoby pobrać sterownik ze strony AMD w wersji 1.3.2.0053 (September 2007), który gra błędnie wykrywa jako starszy.
http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/utilities/setup.zip

Dodatkowo należy zainstalować AMD Dual Core Optimizer (August 2007), który można pobrać z:
http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/utilities/Setup.exe

System Windows XP powinien również posiadać zainstalowany HotFix dla procesorów dwurdzeniowych, który można pobrać bezpośrednio ze strony Microsoftu:
http://support.microsoft.com/kb/896256

Monit gry o aktualizacji można wyłączyć.

Niestabilność gry może być spowodowana przez inne czynniki.
W takim wypadku należy skontaktować się z Pomocą Techniczną poprzez formularz,
do którego należy załączyć raport diagnostyczny DxDiag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować