Zaloguj się, aby obserwować  
PRINCE_JANEK

Dzielenie się opłatkiem przez interet? Co o tym sądzicie?

66 postów w tym temacie

Witam! Dzisiaj zauważyłem pewną stronkę na której to można podzielić się... opłatkiem ze znajomymi :P
Oto link - http://www.poee.yoyo.pl/oplatek/
Co o tym myślicie? Jak dla mnie to troszkę głupie, ponieważ po co dzielić się opłatkiem przez internet? Czego to ludzie nie wymyśla, a Wy co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heheh Ciekawe, ale trochę głupie. Dzielić się "internetowym opłatkiem" z nieznajomymi (mamusia mówiła, żeby się z nimi nie zadawać :P) ? To mija się z celem. Dzielenie się opłatkiem polega na osobistym przekazaniu życzeń innej osobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dzielenie się przez internet kompletnie mija się z celem jak napisał już JaqbD. Tu chodzi o tradycję dzielenia się opłatkiem z bliskimi, a nie byle kim. A przez internet to już kompletnie nie to.
Jak dla mnie beznadziejny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiecie, ludzie idą do przodu razem z możliwościami. Przez internet możemy kupować, rozmawiać... coraz więcej rzeczy. Takie coś nie powinno nikogo strasznie dziwić, może kiedyś będziemy uczyć się przez internet, zamiast chodzić do szkoły.

Choć sam wolę dzielić się prawdziwym opłatkiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paranoja, jednym słowem. Dzielić się opłatkiem przez internet? Przecież to zdanie już samo w sobie jest śmieszne. Święta to czas, w którym liczą się bliscy i to z nimi powinniśmy kruszyć owy opłatek.
Strach się bać co ludzie jeszcze wymyślą. Chociaż, póki co, kolegi AQ, który chodzi z dziewczyną przez sieć nic nie przebije XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 18:41, Marcinos07 napisał:

może kiedyś będziemy uczyć
się przez internet, zamiast chodzić do szkoły.


Niektórzy już się uczą :)Przez Skype :)
A co do topicu to:
No cóż,jest sobie młode małżeństwo :)Mąż w Ameryce-Żona w Polsce i co wtedy?Jakieś GG ew. Skype i co z opłatkiem?Zostaje internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No masz rację. Święta nie są czasem, który mamy spędzać w internecie lecz z bliskim, ciesząc się pięknymi chwilami ;)

@kolumb22 ---> Dla takich chwil warto się spotkać w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł całkowicie bez sensu. "Uwirtualnianie" tradycji (nieco dziwnej, ale jest spoko, w przeciwieństwie do postu:P) uważam za całkowity nonsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2007 o 19:39, Kolumb22 napisał:

No cóż,jest sobie młode małżeństwo :)Mąż w Ameryce-Żona w Polsce i co wtedy?Jakieś GG ew. Skype
i co z opłatkiem?Zostaje internet.


Skoro oboje mają internet i możliwość rozmowy/rozmowy wideo to raczej takie "dzielenie się opłatkiem przez internet" jakoś tak nie zachęca.

Rozmowa wideo widzą się nawzajem, każdy ma opłatek, sam go złamie złożą sobie życzenia i jest bliższe rzeczywistości niż przesyłanie wirtualnego opłatka.

Inaczej jeśli nie ma możliwości takiego połączenia się, a tylko chwila czasu na wysłanie opłatka. Ogólnie jest to dziwne, ale potrzeba matką wynalazku. Oczywiście póki masz możliwość spotkania się i osobistego połamania opłatka to lepiej zrobić to w sposób tradycyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłatek przez internet? Zdecydowanie nie. Jestem za wysyłaniem życzeń przez internet, czy SMSy, ale na pewno nie za parodią opłatka. Opłatek to rzecz materialna, której nie da się zastąpić obrazkiem w oknie przeglądarki. Nie da się zastąpić podania opłatka, przełamania się nim. To po prostu inna sfera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 18:25, PRINCE JANEK napisał:

Co o tym myślicie?

Jest tak samo glupie i pozbawione sensu jak zeskanowanie banknotu 100zl, przeslanie obrazka e-mailem, wydrukowanie po drugiej stronie i pojscie z czyms takim do sklepu, by zaplacic za jakis towar.
A juz troche bardziej powaznie to tak samo jak nie widzi mi sie wysyalnie sobie zyczen smsem do osob, z ktorymi od dawna nie rozmawialem, tak i ta sytuacja jest co najmniej dziwna. Wszak tu nie chodzi o samo dzielenie sie czyms, a oplatek i spotkania z rodzina/znajomymi...

Dnia 23.12.2007 o 18:25, PRINCE JANEK napisał:

a Wy co o tym sądzicie?

Szkoda, ze autor watku sam nie napisal CO o tym mysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 19:54, Piotrek K. napisał:

Szkoda, ze autor watku sam nie napisal CO o tym mysli...

Chyba coś napisałem: "Jak dla mnie to troszkę głupie, ponieważ po co dzielić się opłatkiem przez internet". Tak w ogóle to jak dla mnie lepiej wysłać te życzenia niż wirtualny opłatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w taki sposób połowa GG złożyła życzenia dziś. Trochę to głupie bo to łatwizna a nie szczere życzenia. Ja zawsze sam staram się coś napisać a inni robią to w taki właśnie sposób lub jakieś wierszyki stale [ctrl] + [v] :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest niedorzeczne. Za 20 lat ludzie w ogóle przestaną się spotykać, tylko będą rozmawiać na chatach, komunikatorach i zamiast wysyłać świąteczne kartki, będą wysyłać emaile..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 21:35, Falconer napisał:

To jest niedorzeczne. Za 20 lat ludzie w ogóle przestaną się spotykać, tylko będą rozmawiać
na chatach, komunikatorach i zamiast wysyłać świąteczne kartki, będą wysyłać emaile..

No przecież niektórzy już teraz zamiast świątecznych kartek wysyłają maile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 21:47, Kolumb22 napisał:

> To jest niedorzeczne. Za 20 lat ludzie w ogóle przestaną się spotykać, tylko będą rozmawiać

> na chatach, komunikatorach i zamiast wysyłać świąteczne kartki, będą wysyłać emaile..

No przecież niektórzy już teraz zamiast świątecznych kartek wysyłają maile :)



No właśnie - niektórzy. Ale wraz z upływem czasu takich osób będzie coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować