Zaloguj się, aby obserwować  
DevilFish

Operation Flashpoint - kącik fanów

628 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2006 o 15:24, DevilFish napisał:

Ostatni zastanawiałem się nad ewolucją OFP. Ta gra przez te wszystkie lata zmieniła się nie

......

Skąd można sciągnąć mod do OF 1 który zmienia wyszstko na Wietnam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 12:15, Michael1v5 napisał:

wiecie czego najbardziej brak mi w operacji?? multi!!! jejcui co by było gdyby był:)

Jest multiplayer i wymiata :D Przecież istnieje nawet liga...

Dnia 10.04.2006 o 12:15, Michael1v5 napisał:

Skąd można sciągnąć mod do OF 1 który zmienia wyszstko na Wietnam??

Polecam www.ofp.bmj.pl - a tam dział mody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo wyjdzie Armed Assault. Musze szykować nowego kompa. Ta gra będzie wymiatać.
Czemu tutaj jest tak mało postow o tej wspaniałej grze!? Wy lizusy! Jakby gra była wydawana przez CDP a nie przez Cenege, to by było tutaj od cholery postow,dam sobie ręke uciąć że tak by było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 19:30, Selv napisał:

Dodam tylko, że Oblivion jest cenegi a jakoś nie krempują się o nim pisać :)
Reke byś stracił ;)

Oni nie piszą w tym temacie o Oblivionie tylko o sprzęcie komputerowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rożnie bywa ;)
Temat przegladam regularnie bo bym sam w gre pograł (ale PC już nie ten:)) i skrobią tam też dzielnie o samej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo ciekawa lecz trudna i bardzo realistyczna
Realistyczna ponieważ tak jak w prawdziwym życiu można zginąc od jednej kulki
A trudna ponieważ niektóre misje są obsadzone wieloma przeciwnikami a my mamy zaledwie 3-4 magazynki żeby wszystkich wykurzyć ;)
Lecz ogólnie gra jest spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja przechodzę ją już 4 raz! nadal świetna i się nie nudzi! i misje James Gastovski ! wymiatają! sam na sam z wrogiem i jego sprzętem. Uwielbiam patrzeć jak wybuchają czołgi T80 i T72 jak podłoże ładunki! i te skradanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 20:23, Michael1v5 napisał:

ja przechodzę ją już 4 raz! nadal świetna i się nie nudzi! i misje James Gastovski ! wymiatają!
sam na sam z wrogiem i jego sprzętem. Uwielbiam patrzeć jak wybuchają czołgi T80 i T72 jak
podłoże ładunki! i te skradanie :P

4 raz chyba tę samą kampanię... ta gra wraz z internetem nigdy się nie kończy:)
Dobra jest kampania Resistance, z dodatku do gry(oficjalnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 20:32, Michael1v5 napisał:

a robiłeś własne misje? ja nieraz siedziełm cały dzień nad tym :D kilka naprawde udanych

Łoch, ile tych misji było.... ale to takie okrojone, nie robiłem skryptow i odpraw, co najwyżej muzyke się wwalało i tyle. A takich misji mam sporo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak nie tylko ja i Lampek jesteśmy fanami OFP :] Miło spotkać kolejne osoby grające w tą wspaniałą gierę. Najbardziej spodobały mi się najtrudniejsze misje z podstawki: Po Montignac (na którą miałem świetny sposób przejścia... i to wyjątkowo trudny, serio ! Jak chcecie to opowiem :) oraz ucieczka pilotem z ruskiej bazy :D Cholernie trudne były. Bardzo mi się też spodobały misje Hammerem, przede wszystkim za sterami M1A1. Ale misje śmigłowcem też wymiatały... i misje Gastovskim też. Cała gierka jest genialna. A później nadszedł Resistance i również okazał się genialny. Ja zawsze w wakacje szaleje w edytorku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie moda "Napoleonic Wars"? Polecam. Dobrze wykonany, a ostatnia odsłona naprwdę świetna. Oczywiście dla tych, co lubią ten okres historyczny.
Pozdawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 12:46, DevilFish napisał:

Więc jednak nie tylko ja i Lampek jesteśmy fanami OFP :] Miło spotkać kolejne osoby grające
w tą wspaniałą gierę. Najbardziej spodobały mi się najtrudniejsze misje z podstawki: Po Montignac
(na którą miałem świetny sposób przejścia... i to wyjątkowo trudny, serio ! Jak chcecie to
opowiem :) oraz ucieczka pilotem z ruskiej bazy :D Cholernie trudne były. Bardzo mi się też
spodobały misje Hammerem, przede wszystkim za sterami M1A1. Ale misje śmigłowcem też wymiatały...
i misje Gastovskim też. Cała gierka jest genialna. A później nadszedł Resistance i również
okazał się genialny. Ja zawsze w wakacje szaleje w edytorku :P


No to powiedz,jak przejść:

Po Montignac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2006 o 18:30, kombesista napisał:

Po Montignac

Normalnie. łaźić po lesie, a na drogę wychodzić tylko wtedy gdy nie ma w pobliżu patroli.
Nie wiem czemu aż tyle ludzi ma z tą misją problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 18:30, kombesista napisał:

No to powiedz,jak przejść:

Po Montignac

Zaraz dam :p Jestem co prawda na informatyce... a właściwie mam niemiecki, ale napiszę z pamieci. Znam to na pamięć. Napiszę za godzinę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, są dwa sposoby przejścia "Po Montignac". Pierwszy prosty, drugi chooooolernie trudny. Na początek dam łatwy sposób, jeszcze jedno - w każdym sposobie uważamy na latającego nad nami Hinda !!!!

1. łatwy sposób (mapa Everonu, niebieska strzałka)
Od razu daruj sobie jakąkolwiek walkę i biegnij lasem w stronę Figari, dokładniej niedaleko lasu, w którym sie znajdujesz jest wioska. Jednak jak wypadnisz z lasu na równinę to ukryj się w krzakach i poczekaj aż ta piechota na horyzoncie (górka gdzie jest ta wioska) zniknie. Nie wdawaj się w walkę, bo ściagniesz na siebie mnóstwo piechoty. Uważaj też na jeżdżący w pobliżu BMP. We wśi jest samochód i można nim spróbować przebić się do punktu ewakuacyjnego. Po drodze jednak w następnej wsi stoi T72 albo T80 (nie przyglądałem się XD). Ja przebiegłem przez wieś i biegłem po równinie aż do lasu (mapa: na prawo od Figari). Istnieje prawdopodobieństwo, że przy lesie będzie oddział piechoty, ale postaraj się ich olać i wbiec wprost do lasu, od razu wgłąb. Dalej kieruj się do nowego punktu ewakuacyjnego, który pojawi się w trakcie misji. Po krótkim filmiku poczekaj moment w namiocie aż partyzantka zrobi rozróbę, następnie weź jakąś broń i biegnij do partyzantów. I w sumie koniec...

2. Mission Imposible (czerwona strzałka):
Tak przechodziłem tę misję jak zacząłem grać po raz pierwszy w OFP, dlatego po tym reszta misji to już był pikuś.
Początek jest ten sam - nie wdajemy się w walkę i grzejemy po tamtej wyższej równinie do krzaków. Czekamy aż przebiegnie dwa metry od nas piechota i BMP (może się zdarzyć, że jeden z żołnierzy wpadnie na krzak i się zatnie, ale jeśli nie wypadniesz z krzaków to może do ciebie nie strzelić - wtedy czekasz aż reszta oddziału znika za horyzontem i go rozwalasz - jednak czekanie zbyt długo może spowodować, że zacznie do ciebie nawalać, a z tej odległości na pewno trafi.) Biegniesz od krzaków do krzaków cały czas obserwując otoczenie i w razie czego chowając się w krzakach i czekając aż ruscy znikną na odpowiednią odległość. W pewnym momencie dobiegniesz prawie do takiej linii krzaków = idealna ochrona. Tuż przy lesie może sie nawinąć amerykanin z M60 grzejący do kogoś - i tak go sprzątną więc uważaj, żeby też nie dostać. Na dodatek przyjedzie czołg, tym razem chyba T72 albo T55 (tu już się przyjrzałem, ale nie pamietam, a...) - możesz albo obok niego przebiec albo się przeczołgać obok niego, a nawet pod nim !! Jest wtedy satysfakcja jak się to zrobi, ale jest duuuuże ryzyko, że załoga cię zauważy. Tak czy inaczej wbiegasz do lasu, a tam biega chyba ze dwóch ruskich (na pewno jeden medyk). Jeśli strzelisz to w twojej okolicy pojawi się wcześniej widziany czołg. Dlatego nie idź obrzeżami lasu. Jeśli pojawi się w niewygodnym miejscu przebiegnij w miejsce startu w lesie, strzel i grzej z powrotem do lasu, wtedy czołg się przesunie tam gdzie strzelałeś (przeważnie). I nadal uważamy na piechotę. W miedzyczasie zacznie padać deszczyk dający pewną ochronę, znaczy się maskowanie. Obserwujemy otoczenie z krawędzi lasu, czekamy aż ewentualny 1-2 oddziały ruskich przejdą. Wybiegamy z lasu i albo czołgamy się do lasu z punktem ewakuacyjnym (możesz nie zdąrzyć i ktoś cię zdejmie) albo na pełnym gazie biegniesz do lasu. I dalej po staremu - do partyzantów. Ale to tylko łatwo wygląda... i nie liczyć, że uda wam sie ten sposób przejścia za pierwszym razem. Osobiście grę zapisywałem, gdy wbiegałem do lasu... trudno jednak do tego momentu utrzymać zapis, bo serce wali jak szalone. Adrenalina zapewniona, a misja tylko dla orłów. Zaraz dam przerobioną mapkę. Pełna mapa Everonu pod linkiem:
http://www.gram.pl/upl/forum/2006_1/20060127173251.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda. Krzaczki nie są dokładnie wskazane linią, ale jest ona przybliżona do nich. Niebieska linia może isć ewentualnie trochę wyżej. Powodzenia w grze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować