Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD wciąż na skraju bankructwa

78 postów w tym temacie

co racja to racja... Intel góruje... natomiast sam używam AMD procków, nie dlatego zeby mnie nie bylo stac na Intela, po prostu gry wygladaja z nimi ladniej (mam tu na mysli porównywalne modele athlonow i c2d a nie jakis kiepski athlon i wypasiony w kosmos intel...) poza tym obiektywnie stwierdzam iz zeczywiscie AMD ma bardzo ciekawe produkcje na rok 2008, ktore byc moze okaza sie wydajniejsze i zarazem tansze od platformy Intela. 2008 bedzie rokiem wyzwan dla firmy i jesli nie upadnie, ma wielka szanse dogonic Intela o ile plany wydawnicze pozostana takie jakie sa na dzien dzisiejszy. (ulepszone phenomy, ciekawe dwurdzeniowki nowe) jedynym przeciwnikiem w wypadku spełnienia calego planu wydawniczego AMD moze okazac sie podany w temacie Nehalem. zycze firmie powodzenia, i oby spelnila plan wydawniczy a na 100% w ciagu roku, 1,5 roku dogoni Intela. istnieje szansa, wystarczy ja wykorzystac.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 15:09, Nekromantik napisał:

> jak dla mnie to po prostu amd troche sie przeliczylo przy kupnie ati. wydali gigantyczne
pieniadze,
> ktore mozna bylo zainwestowac w nowe procesory. sadze, ze gdyby zrobili to rok pozniej,
to
> wszystko byloby OK (bo na moje oko, to w momencie premiery C2D powinni sie byli zabrac
do ciezkiej
> roboty, bo X2 nie byly dla nich zadna konkurencja).
>
> a jesli upadnie firma? miejmy nadzieje, ze zmieni sie tylko zarzad spolki
>
> a jesli w ogole zniknie z map gospodarczych? wtedy nalezy wierzyc, ze znajdzie sie jakis
inny
> gigant, ktory podjalby walke (bo w koncu stawka to naprawde duzy i duzo warty rynek) o
konsumenta.
> kto wie? moze np. sony ze swoim CELL odpowiednio skrojonym do PC?

Sony nie ma już nic wspólnego z Cellem, przez którego prawie podzieliła los AMD, teraz Toshiba
i IBM finansują rozwój Cell(erona), mają większość udziałów. Na rynku pc Cell nie ma nic do
powiedzenia.



I tu sie mylisz
Cell ma wiecej do powiedzenia niż Ci sie wydaje
Niedawno IBM Toshiba Sony i wlasnie nie kto inny jak AMD podpisaly pewną umowę
Wszystkie firmy mają wspólnie pracowac nad wersją Cella pod PC
Ma to byc procesor w technologii "35nm"
tak wiec to intel ze swoimi 45 nm w niedlugim czasie moze zająć miejsce AMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bankructwo AMD byłoby wielką stratą... Przede wszystkim dla nas - klientów. Monopol jakiejkolwiek firmy jest tym, czego byśmy nie chcieli, szczególnie kiedy chodzi o producenta podzespołów do naszych komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 17:24, EDDWARD napisał:

Cell ma wiecej do powiedzenia niż Ci sie wydaje
Niedawno IBM Toshiba Sony i wlasnie nie kto inny jak AMD podpisaly pewną umowę
Wszystkie firmy mają wspólnie pracowac nad wersją Cella pod PC
Ma to byc procesor w technologii "35nm"
tak wiec to intel ze swoimi 45 nm w niedlugim czasie moze zająć miejsce AMD


Na razie to tylko słowa tak samo jak paplanina o bankructwie AMD. Ostatnio media bardzo walczą o jak najwięcej takich informacji o problemach AMD, żeby im przyciąć skrzydełka, przecież na tym ktoś zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AMD Athlon X2 6000+ i patrząc na jego wydajnośc (wszystkie najnowsze gry śmigają aż miło ;)) i jego cenę (kupiłem za 560zł) to jest to dużo bardziej opłacalny zakup od troche lepszego i o wiele droższego core2duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2008 o 17:24, EDDWARD napisał:

I tu sie mylisz
Cell ma wiecej do powiedzenia niż Ci sie wydaje
Niedawno IBM Toshiba Sony i wlasnie nie kto inny jak AMD podpisaly pewną umowę
Wszystkie firmy mają wspólnie pracowac nad wersją Cella pod PC
Ma to byc procesor w technologii "35nm"
tak wiec to intel ze swoimi 45 nm w niedlugim czasie moze zająć miejsce AMD


Kiedy podpisali umowy? Zanim Sony pozbyło się wszelkich udziałów w obawie przed widmem bankructwa, spowodowanym ładowaniem pieniędzy w technologie, która jest wielką niewiadomą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o CPU to z AMD jest nie za dobrze, ale chipsety i karty (może nie najwyższa wydajność, ale dobra cena) nawet zachęcają - przynajmniej tu życzę im sukcesu.

PS. Nahalem od Intela może "wygląda" wystrzałowo, ale z tego co czytałem wymaga zmiany podstawki, więc za dobre to wyjście nie uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

procesory intela biorąc pod uwagę to ile kosztują są po po prostu beznadziejne.
możecie sobie smencić że radeon ma dziwnie drogie karty, ale spójrzcie na ceny zagranicznych sklepów to nie firma chce nas obedrzeć ze skóry lecz nasi kochani rodacy złodzieje.
spójrzcie na cenę najnowszego phenoma i jego wydajność niby w testach wypada troszkę gorzej ale w unreal tournamencie to zaledwie 1 klatka różnicy.
a cena platformy bazującej na amd jest tańsza o niecałe 1000 zł!
ponadto do testów trafiła wczesna wersja procesorów phenom, owszem prawdą jest że procka amd nie podkręcisz i już, ale jak ktoś jest typowym polakiem zarabiającym raczej nie za wiele to powinien wybrać amd
i w tym momencie dochodzimy do momentu który jest najważniejszy, czy taka osoba kupi procesor amd?
co zaskakujące odpowiedź brzmi nie ponieważ intel posiada niebywale silnie rozwinięty dział marketingu który bez przerwy zalewa nas ulotkami i reklamami jakie to ich procesory są cudowne i.t.p., i.t.d.
taka sytuacja nie miałaby wogóle miejsca gdyby nie żałosny dział reklamy amd, choć w tym przypadku powinnyśmy używać raczej określenia antyreklamy
mam nadzieję że mój komentarz przemówi do rozumu wyznawcom intela i zwykłym ludziom zalanym przez morze reklam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem ale... AMD nie jest od dzis... oni zarobili miliony.. niedawno kupili za 200 MLD a raczej zrobili biura .... i teraz bankructwo ? mysle ze jeszcze mają kasy a kasy intel dał tylko nowe karty graficzne i CPU ...co z tego ze lepsze amd na razie dało ciała ale mają swoich dostawców co im pomogą..

jeny ie chce mi sie pisac wszystkiego wiec skróce

amd da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystkie Wasze komentarze i jednego nie znajduje. Ilu z Was pracuje np. w serwisie komputerowym? Ja mam przyjemność pracować w jednym z większych serwisów komputerowych. Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę z tego ile jest problemów z platformą AMD. Większość z Was kupiła sobie kompa, macie na pokładzie procki AMD i jest ok. Ale to jest tak jak z grami - u jednych wszystko jest ok a u drugich gra się sypie, nie chce działać itp. Podobnie jest z platformą AMD szczególnie w połączeniu z kartami ATI. Dziwne prawda? A jednak. Jakbym miał napisać jakie mają ludzie problemy to wyszło by, że 99% kompów działa na prockach AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że sytuacja w AMD się w końcu unormuje i przystąpią do mocnej ofensywy. Nie chcemy monopolu intelela (sam mam jego procek). Co wiązało by się z dyktowaniem cen tylko przez jedneo producenta. A to na pewno źle wpłynęło by na nasze portfele.

Trzymam za was kciuki. AMD do dzieła!!!

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 16:28, Spector 109948 napisał:

News mówi że gorzej i tak nie będzie. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.
Sam miałem Athlona XP 2500+ i nawet dzisiaj byłby dobrym prockiem, choć te problemy z Wiedźminem
i Crysisem...


Z Wiedźminem zero problemów i to samo z Gears of War i NFS:ProStreet i to bez podkręcania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił, gdyż ty masz z tym doczynienia na co dzień, ja nie. Chcę tylko napisac, że mam już 3 procek od AMD (chodzi mi tylko o PC, na lapku zresztą też mam AMD) i z żadnym nie miałem kłopotów (grafikę zawsze nvidii, no może nie licząc grafiki w laptopie), podobnie jak wielu moich znajomych (przeważająca większośc, tylko kilka osób ma PIV). Może problemy nie były spowodowane złą architekturą procków, co tanich płyt gł. na których śmigały, mało znanych producentów (złej jakości surowce, z których zostały produkowane/ ludzie chcą tanio złożyc kompa i kupują wszystko z jak najmniejszym nakładem finansowym, a potem wymagają Bóg wie czego), jak i wielu innych przyczyn wynikających ze złego użytkowania (próby kosmicznego overclockingu). Ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, więc mogę się mylic, jeśli tak jest to mnie oświec ;-)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować