Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Metal i Rock vs Rap i Hip-Hop

470 postów w tym temacie

Witam!
przygotujmy się na ostrą wymianę zdań...
Ostatnio kłóciłem sie na ten temat z jednym userem w innym watku, lecz przerwałem dyskusję, bo była spamerska. Nie znalazłem odpowiedniego do tego tematu, więc zakłdam nowy.

Osobiście słucham Rock''a (Metallica, Green Day, Happysad... ) i nie znoszę rapu. I wcale nie jestem satanista, choć chodze w glanach i arafatce. Uważam również, że piosenki Rockowe niosa duzo większe przesłani, niż hip-hop i wyzywanie policji od Bóg wie czego...

Zapraszam do dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze słuchałem metalu i rocka. Rzadko hip-hopu i rapu. Metal/rock to jest prawdziwa muzyka. Jestem fanem ( larwą ) SlipKnoT, a pozatym słucham głównie Queens of the Stone Age, Billy Talent, Marylin Manson ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:26, rogoz94 napisał:

Uważam również, że piosenki Rockowe niosa
duzo większe przesłani, niż hip-hop i wyzywanie policji od Bóg wie czego...

Tak, lepsze są piosenki metalowe i rockowe gloryfikujące alkohol i "wyzywanie" Boga ^^ :D
Zresztą rapu z wyzywaniem policji za dużo nie jest.. MC''s raczej rapują o otaczającym świecie, niż o tym jaka policja jest zła ( co wcale się nie wyklucza ) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tfu! Queens, czy Queen??!!

Bo Quuens to polski zespół bravo-laseczek pokroju Dody...
^^

M1chał

Metallica i Queen śpiewają o "wyzywaniu Boga"?? Przesłuchaj sobie którąkolwiek z ich piosenek, choćby "Mama said", która w piękny sposób opowiada o matczynej miłości (paleolit, religia matrialhartu) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny taki śmiechowy temat. Chetnie się wypowiem. Otóż, ja słucham przede wszystkim metalu i rocka, chociaz oldschoolowy rap też mi podchodzi (Run D.M.C.). Poza tym myslę że kolejna taka dyskusja jest pozbawiona sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:39, Leslaw555 napisał:

Ja od zawsze słuchałem metalu i rocka. Rzadko hip-hopu i rapu.

Hip Hop ściśle mówiąc to nie muzyka. HH to raczej kultura, sposób ubierania się, mówienia etc. A rap to muzyka, rodzaj muzyki, rodzaj śpiewania :p

Dnia 09.01.2008 o 19:39, Leslaw555 napisał:

Metal/rock to jest prawdziwa muzyka.


.. nie mam sił? :p Każdy lubi coś innego i to jest piękne :p Ale jak patrzę na taką argumetację to.. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:44, kuba121 napisał:

Kolejny taki śmiechowy temat. Chetnie się wypowiem. Otóż, ja słucham przede wszystkim metalu
i rocka, chociaz oldschoolowy rap też mi podchodzi (Run D.M.C.). Poza tym myslę że kolejna
taka dyskusja jest pozbawiona sensu.

Dlaczego tak uważasz? Osobiście chciałbym usłyszeć paru osób, które mnie irytuja mysleniem o metalach, jak o satanistach...

PS: satatniści, tak? Wiesz, co jest an Twoim avku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:45, M1chał napisał:

> Ja od zawsze słuchałem metalu i rocka. Rzadko hip-hopu i rapu.
Hip Hop ściśle mówiąc to nie muzyka. HH to raczej kultura, sposób ubierania się, mówienia etc.
A rap to muzyka, rodzaj muzyki, rodzaj śpiewania :p

> Metal/rock to jest prawdziwa muzyka.

.. nie mam sił? :p Każdy lubi coś innego i to jest piękne :p Ale jak patrzę na taką argumetację
to.. :p


Heh, no może walnąłem gafę, sorry ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:46, rogoz94 napisał:

> Kolejny taki śmiechowy temat. Chetnie się wypowiem. Otóż, ja słucham przede wszystkim
metalu
> i rocka, chociaz oldschoolowy rap też mi podchodzi (Run D.M.C.). Poza tym myslę że kolejna

> taka dyskusja jest pozbawiona sensu.
Dlaczego tak uważasz? Osobiście chciałbym usłyszeć paru osób, które mnie irytuja mysleniem
o metalach, jak o satanistach...

PS: satatniści, tak? Wiesz, co jest an Twoim avku?

Pisałem gdzieś coś o satanistach? U mnie prym wiedzie metal z rockiem. Napisałem tylko że dobrym rapem nie pogardzę. Byle tylko nie było to prymitywne łupanie a coś naprawdę fajnego. Poza tym każda muzyka (poza techno, disco polo i innymi klubowymi) jest jak to byłeś łaskaw określić "prawdziwa". Ta "prawdziwość" znaczy dla każdego coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dwa typy muzyki wcale się nie wykluczają, istnieje przecież typ muzyki zwany rapcore''m, czyli połączeniem metalu z rapem. Ja właśnie takiego typu muzyki słucham (Limp Bizkit, Rage Against The Machine...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:46, M1chał napisał:

LoL xD Pomyłeczka :/ Sorki :p :)

wybaczam :P

A preferujesz ciężki Rock, czy coś leksiejszego ( xD ) jak np. Happysad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:42, rogoz94 napisał:

Tfu! Queens, czy Queen??!!

Bo Quuens to polski zespół bravo-laseczek pokroju Dody...
^^

M1chał

Metallica i Queen śpiewają o "wyzywaniu Boga"?? Przesłuchaj sobie którąkolwiek z ich piosenek,
choćby "Mama said", która w piękny sposób opowiada o matczynej miłości (paleolit, religia matrialhartu)
:P


Heh. Queens a nie Queen. Masz tu linka ;] http://pl.wikipedia.org/wiki/Queens_of_the_Stone_Age

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:51, Miro9494 napisał:

Te dwa typy muzyki wcale się nie wykluczają, istnieje przecież typ muzyki zwany rapcore''m,
czyli połączeniem metalu z rapem. Ja właśnie takiego typu muzyki słucham (Limp Bizkit, Rage
Against The Machine...)

Zakładając temat miałem na myśli idiotycznych fanatyków, takich jak ja, którzy nie wyobrażają sobie zycia bez Metallici, czy HS.
A tak na marginesie... Moja dziewczyna słucha Dir En Grey. Słyszał ktos o tym? Graja lekki rock, choć mnie jakoś nie urzekają...

LEslaw555
Ale koledze chodziło zapewnie o MErcurego i resztę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze metal i wybrane odmiany rocka. Z ulubionych zespolow hmmm:
Cradle of Filth, Kat, Satyricon, Testament, Emperor, Exodus, Dimmu Borgir, Behemoth, Edge of Sanity, King Diadom, Farben Lehere, Kazik.
>I wcale nie jestem satanista, choć chodze w glanach i arafatce.
A czemu ktos mialby mowic, ze jestes Satanista?? Raczej metalem (choc nie kubie tej nazwy:/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:50, kuba121 napisał:

Napisałem tylko że dobrym
rapem nie pogardzę. Byle tylko nie było to prymitywne łupanie a coś naprawdę fajnego. Poza
tym każda muzyka (poza techno, disco polo i innymi klubowymi) jest jak to byłeś łaskaw określić
"prawdziwa". Ta "prawdziwość" znaczy dla każdego coś innego.

I to jest to! Otwartość i tolerancja ^^ ;] I taka jest prawda, każdy słucha czego lubi i dla niego to będzie najlepsza muzyka.
BTW: Ja słucham tego co mi się podoba ^^ Rock, rap, techno itd ;] Chociaż na razie nie trafiłem na coś co by mi się podobało z metalu i disco polo.. :D Ale "moją" muzyką jest eR A Pe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:51, rogoz94 napisał:

> LoL xD Pomyłeczka :/ Sorki :p :)
wybaczam :P

A preferujesz ciężki Rock, czy coś leksiejszego ( xD ) jak np. Happysad?

Pomyłeczka bo zamiast edytuj dałem odpowiedz :P :D ;] ;]
BTW: Czemu powyższych postów już nie mogę edytować? :D Bo ktoś na niego odpowiedział? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować