Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GX2 kontra Radeon HD 3870 X2

57 postów w tym temacie

"...Dwie karty HD 3870 X2 działające w trybie CrossFire osiągnęły w 3DMarku06 ponad 20 tysięcy punktów. I to
pomimo tego, że oficjalne sterowniki obsługujące cztery chipy pojawią się dopiero pod koniec marca."

CO to za brednie? 20k w 3DMark06 to osiąga podobno jedna karta 3870 X2... To troszkę więcej niż dwie karty 3870 w standardowym trybie CrossFire. Ponoć 9800 GX2 ma byc jeszcze troce wydajniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście popieram Intela i Nvidię,
Intela za dobre OC przy niewielkiej cenie, a poza tym produkuje najwydajniejsze procesory,
A za Nvidią zawsze byłam chodźby za to że nie mają problemów ze sterownikami i zapowiada się że znowu będą najszybsze...
a co do radka chodzą pogłoski że będzie kosztował coś koło 500zl,
no cóż za taką cene to to będzie dobra oferta ale ja bym nie mówiła hop zanim nie przeskoczysz...
bo z drugiej strony jak wyjdzie ten GF to pozostała seria może gwałtownie potanieć na niekorzyść konkurencji...
a tego całego DX10.1 w radeonie uważam za chwyt marketingowy....
(najbardziej w radeonie denerwuje mnie brak chłodzenia na ram)

20080111200350

20080111200411

20080111200521

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem ze juz nie raz obie firmy oszukiwaly w 3D Marku, wiec to malo miarodajny benchmark (zwlaszcza jesli chodzi o karty calkiem nowe). Ja wole poczekac z radoscia do bardziej sprawdzonych wynikow z prawdziwych testow.
PS. Czy tylko ja czuje, ze nVidia probuje ludzi zrobic w balona nadajac swojej nowej karcie kolejny numerek (gf9) mimo, ze technologie w karcie zastosowane sa z gf8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 19:22, Idzikowski6 napisał:

Wynik prezentuje się całkiem okazale, zobaczymy co pokaże w testach 9800 GX2, może teścik TRI-SLI?

Eeee... do podłączenia trzech GF98GX2 wystarczt jeden (pojedyńczy? bo na szerokiego nie ma miejsca) mostek SLI ?
możesz podać linka z kąd to wiesz ?

20080111205947

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 20:50, Volvox napisał:

kolejny numerek (gf9) mimo, ze technologie w karcie zastosowane sa z gf8?

nie tylko xP
ale i Ati i nVidia robią ludzi w jajo. dlatego żal mi np takich dziadków, którzy kupują wnuczkom kompy w vobisie z quadem, 4 giga RAMu i 8400 ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widok radeka b.ladny w przeciwienstwie do geforca (''czarna skrzynka''), skoro wyszlo na to ze wydziela mniej ciepla to jeszcze ew mozna ja poprawic w nastepnej wersji by zwiekszyc osiagi
hehehe bedzie beton jak karta wyjdzie szybciej przed sterami =) - fajnie by bylo miec taki skarb w blaszce ał...... marzenie ;] albo jedna miesieczna pensja zapewne ^^
anyway hf to ewen. potencjalnym nabycwom ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 21:03, destruck1 napisał:

Eeee... do podłączenia trzech GF98GX2 wystarczt jeden (pojedyńczy? bo na szerokiego nie ma
miejsca) mostek SLI ?


Tak tylko zażartowałem :-) 9800 GX2 nie wspiera technologii Tri-SLI, ma tylko pojedyńczy mostek SLI.. Ale upchnięcie 2 sztuk to i tak da nam 4 GPU :-) Powinno wystarczyć :-)

Widzę, że nikt nie zna źródeł informacji o testach radka X2 w trybie CF ;/ Prośba do autorów - podawajcie źródła na które się powołujecie z tymi liczbami, cenami itd. itp. ... Fajnie byłoby mieć link i przeczytać czasem pełnego news''a na zagranicznym serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trzymam kciuki za AMD-ATi bo boje się że jeżeli firma zaprzestanie swoje działanie to przemysł gier na PC padnie ponieważ nVida nie będzie miała konkretnej konkurencji i zwyczajnie oleje graczy :/.
No chyba że M$ wkroczy na rynek kart graficznych razem z całą swoją niebagatelną sumą pieniążków :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale jak ktoś pisze:

"Jak wszyscy dobrze wiedzą, G92 jest szybszy niż RV670, stąd też oczywisty wniosek, że GeForce 9800 GX2 będzie wydajniejszą kartą niż Radeon HD 3870 X2."

I nie powołuje się na żadne, ale to żadne i absolutnie żadne źródła, benczmarki i opinie, ba!, wręcz samodzielnie sugeruje czytelnikowi, że dany produkt jest lepszy od drugiego (cyt: "Jak wszyscy dobrze wiedzą") bez przeprowadzenia i podania benczmarków, to - jeszcze raz: z całym szacunkiem - ale mam prawo przypuszczać, że jest to tekst sponsorowany, który przypomina mi jakie to Pentium D wspaniałe było i dlaczego Intel najpierw puścił w niepamięć, a potem nagle wrócił do nazwy "Pentium" dla procesorów dwurdzeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kotolew:czepiasz sie, a pozatym nVidia i tak jest lepsza od ATI, acha i żeby nie było że twierdze tak se bo jestem fanboyem nVidi to mówie że miałem styczność z wieloma kartami obóch firm(nie tylko w moim kompie) i jakoś zawsze coś był na korzyść nVidi a nie ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję, że w końcu ATI pokaże klasę ;) Konkurencja będzie dobra i karty graficzne stanieją, oby! A tak w ogóle to pierwszy raz od dłuższego czasu nVidia może powiedzieć, że ma silnego przeciwnika, prawdziwego konkurenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:11, kotolew napisał:

Z całym szacunkiem, ale jak ktoś pisze:

"Jak wszyscy dobrze wiedzą, G92 jest szybszy niż RV670, stąd też oczywisty wniosek, że GeForce
9800 GX2 będzie wydajniejszą kartą niż Radeon HD 3870 X2."

I nie powołuje się na żadne, ale to żadne i absolutnie żadne źródła, benczmarki i opinie, ba!,
wręcz samodzielnie sugeruje czytelnikowi, że dany produkt jest lepszy od drugiego (cyt: "Jak
wszyscy dobrze wiedzą") bez przeprowadzenia i podania benczmarków, to - jeszcze raz: z całym
szacunkiem - ale mam prawo przypuszczać, że jest to tekst sponsorowany, który przypomina mi
jakie to Pentium D wspaniałe było i dlaczego Intel najpierw puścił w niepamięć, a potem nagle
wrócił do nazwy "Pentium" dla procesorów dwurdzeniowych.


Czego sie czepiasz!!! Przecież 8800GT (G92) jest wydajniejszy od 3870 (RV670) i o tym wszyscy dobrze wiedą ale chyba nie ty. Tekst sponsorowany buahah, a to dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

demonie92, zaiste pokłady wysiłku włożyłeś, by moje spostrzeżenie zbić jakże celnym "czepiasz się" i na dokładkę "a poza tym iks jest lepsze od igrek". Zastanów się: cena plus możliwości i jest jasne, dlaczego 8800 GT się świetnie sprzedało i brakowało go na rynku, a klienci jakoś nie chcieli kupować, owszem lepszych, 8800 GTX które to na rynku były. Jeżeli działa to w obrębie produktów jednego z producentów czipów graficznych, to czemu nie ma być tak przy porównaniu produktów różnych producentów?

Poza tym, jeżeli mnie odeślesz do sklepu, gdzie mogę obie porównywalne karty kupić, bym mógł je sprawdzić w realnym użyciu, będę zobowiązany, - tylko nie mów, że nie jestem sprawiedliwy, jeżeli takiego nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DeRuleX napisał: "Czego sie czepiasz!!! Przecież 8800GT (G92) jest wydajniejszy od 3870 (RV670) i o tym wszyscy dobrze wiedą ale chyba nie ty. Tekst sponsorowany buahah, a to dobre."

I słusznie mi suszysz głowę. Niemniej chodzi mi ounikanie tego typu uproszczeń w odniesieniu do produktów, których jeszcze tak na prawdę nie ma. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ATI realizuje politykę dawnego AMD - produkty od konkurencyjnych tańsze i bardziej ekonomiczne, choć nie tak mocne. Imho najważniejsze w tym newsie jest to, że w przeciwieństwie do sytuacji na rynku CPU tu duet AMD/ATI podejmuje walkę z konkurencją. To zaś daje nadzieję na utrzymanie jakiejś równowagi na rynku i obrony przed monopolizacją. A to jak wiemy nie służy naszym portfelom.
Co do samej technologii z ostateczna oceną należy chyba jeszcze postępować ostrożnie. Nie ulega jednak wątpliwości, że GPU pójdzie w ślady procesorów i zaczną sie czasy kart wielordzeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować