Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bezsensy growe: Brazylia banuje CS-a i EverQuesta

63 postów w tym temacie

Psychologiczne problemy u graczy? O ja nie mogę... xD
Ponoć takie "dylematy" mają także uczyć poniesienia konsekwencji swoich czynów... oraz także świadczą o wolności w świecie w którym gra bohater, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuu, poważnie ucierpi scena brazylijskiego CS''a. Co teraz z MIBR''em i innymi teamami? Czyżby się wyprowadzili z kraju i grali gdzie indziej ? :> Bo innej możliwości nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muahah... O mało z krzesła nie spadłem. EverQuest naprawdę jest taaak szkodliwą grą że po prostu... Co do CS''a no to bzdura kompletna. Uczy tej taktyki, ale kto powiedział że będzie wykorzystywana jako wojenna. Ona uczy prawidłowego myślenia, które w późniejszym życiu może okazać się pomocne itp itd no i kukuryku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pęknę ze śmiechu. Zbanowanie CS''a można jeszcze zrozumieć (z naciskiem na "można"), choć z przyczyn bardziej mi to pasuje do Rainbow Six Vegas, ale już EverQuest mnie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie gry, gdzie wybory tylko dobre lub tylko złe są narzucone, są już w porządku? A takie, gdzie trzeba pomyśleć już nie? To mi trochę pachnie nie tyle głupotą, ale chęcią kontrolowania obywateli aż po wpływanie na to jak i co myślą...
[G. biegnie po wysłużony, ale wciąż działający tin-foil hat, propagandzie się nie da! ;) ]

A co do komentarza, to o ile wiem Minister Roman odpowiadał za edukację do końca liceum, czyli osobom o pełni praw obywatelskich już niczego by nie zakazał. A jego byłym już podopiecznym kilku rzeczy, w tym niektórych gier, wręcz wypadałoby zakazać ;)

BTW... screen z DEFCONa zamiast normalnego portretu? Co się dziej, przecież tam to dopiero sie mord odbywa... Czyżby prowokacja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padłem, żeby to ludzie tak nei wiedzieli co robią.....
Toć powinni jeszcze Halo3, za taktyki wojenne, jak i WoW''a, za to, że można być złym....

Niech w ogóle zabronią wszystkiego i nie będzie niczego..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żenua... Właśnie się zastanawiam, jakie to taktyki uczy CS? Chyba, że w Brazylii jakieś siły specjalne mają swoje klany i grając (na pub servach) pokazują co potrafią i jak to wygląda... Żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Sam się właściwie dziwię, że w naszym kraju nadal możemy grać w cokolwiek."
No i to zdanie świadczy od tym, że nie masz pojęcia o czym piszesz... O.o

IMO te swoje komentarze mógłbyś już sobie darować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przedstawicielom agencji chroniącej konsumentów (PROCON) nie spodobało się to, że zadania w tym MMO pozwalają na dokonywanie wyborów, czy postępować dobrze albo źle. Ponoć takie dylematy mogą wywołać psychologiczne problemy u graczy."

No tak, jasne, pozbawmy ludzi możliwości dokonywania wyborów. Najpierw w grach, ale lepiej byłby też w realnym życiu prawda? Przecież przeciętny obywatel może popełnić tak wiele znaczących błędów (np. zagłosować na niewłaściwą partię...) poprzez własną bezmyślność, że najlepiej decydować za niego aby uchronić go przed konsekwencjami własnych decyzji. W ogóle po co dawać komukolwiek możliwość dokonywania wyborów? My wiemy lepiej co dla ciebie dobre!. Od tej wolności to się ludziom tylko w głowach po&*%$#@^!ć może.... :/ (acha, tak na wszelki wypadek, bo jeszcze ktoś mniej rozgarnięty się przywali- to była ironia...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no... myślałem, że to Niemcy przesadzają z banowaniem gier, a tutaj Brazylia pokonuje ich zakazując jakiej gry? EverQuesta! Za co? Za questy? Toć to IMO chore jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat CS uczy działania drużynowego i pracy w grupie. Jest jedną z niewielu strzelanek których nie zabroniono w Niemczech. w Everquesta nie grałem, ale jeśli za możliwość dokonania wyboru zakazują dystrybucji...Mi się wydaje, że akurat taka możliwość wpłynie na dziecko pozytywnie, bo nauczy się praw rządzących na tym świecie... Ale ja nie jestem psychologiem, to co tam mogę wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo dobre xDD....eksperci zawsze dostarczają nam masę śmiechu hehe....za questy i taktyki wojenne :D...To czemu mogą grać w inne MMO a przecież jak wybuchnie wojna in da Brazil to więkoszść ludzi będzie wiedziała jak walczyc ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować