Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bezsensy growe: Brazylia banuje CS-a i EverQuesta

63 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2008 o 13:26, Jaki Ganh1 napisał:

> Zabijania ? Faktycznie przydatne ^^

Ahem... Zabijania? Nie. To jest po prostu strzelanka, ale wymaga taktycznego myślenia, które
nie koniecznie trzeba wykorzystywać do celów wojennych. To zależy już od psychiki, że dzieci
myślą że jak walną kule w łeb koledze to ten spawna będzie miał w bazie ^^


Taktyki tam tyle co kot napłakał. Wmówiłeś to sobie i patrz co teraz wygadujesz ^^ To prosta(cka) strzelanka w której 90% zależy od refleksu i celnego oka. Psychika to już temat na inną dyskusję. Nie mniej jednak, CS NIE uczy niczego przydatnego. Po prostu.

Jędrek 10 - kupować piraty ? Toś teraz palnął ... Obie gry wymagają CD-KEY''a do grania w sieci, a single nie w sposób w nich uwzględniać. Co najwyżej pozostają prywatne serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając bezsensowność wspomnianego bana, zastanawiający jest fakt że zabroniono CS''a za naukę "taktyk wojennych". Po pierwsze: dlaczego nie zabroniono takiego Full Spectrum Wariror gdzie chodzi tylko o taktyki wojenne? Nie wspominając że występują tam prawdziwe taktyki US Army... Po drugie: co jest tak naprawdę złego w nauce czegokolwiek? Od kiedy to samodoskonalenie jest "be"? Nawet ucząc się zabijać z takiego hitmana nie ma w tym nic złego. Coś umieć robić a coś robić to różnica. Ja uczę się na PO jak strzelać z kałacha ale nie jest to moim hobby...

Podejrzewam, że powody podane w newsie (czyli te podane do opinii publicznej) to lipa. Poszło o coś innego. Nie chcę przytaczać już że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o to co wiadomo. Nie chę się tutaj doszukiwać jakichś teorii spiskowych, ale żeby zabraniać czegoś za to że "że zadania w tym MMO pozwalają na dokonywanie wyborów", to naprawdę idiotyzm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc tego, że w CS wystarczy wejść na FFA serwer i całą taktykę diabli biorą ;p
Odnosząc się do rpg, hah, niedługo w Brazylii ten gatunek nie będzie dostępny ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 14:10, Probos napisał:

Nie licząc tego, że w CS wystarczy wejść na FFA serwer i całą taktykę diabli biorą ;p


Właśnie - nie ma co przypisywać grom na siłę walorów edukacyjnych. To jedynie rozrywka i nic więcej. Gdyby mój syn przyszedłby do mnie po seansie w kinie i powiedział, że z "300" wyciągnął wiele ważnych życiowych wniosków - wyśmiałbym go ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro przez wybory moralne zabroniono EverQuesta, to powinno się też zabronić ludziom życia w realu... Ach te wybory: ukraść cukierka czy nie, szukać właściciela znalezionego portfela czy też wydać znalezioną w nim kasę, przeklinać czy może wykrzykiwać imiona świętych? Przecież przez te wybory między dobrem a złem ludzie staną się okropni!!! Trzeba ich zamknąć i zabronić myśleć! A najlepiej to ich od razu wystrzelać.

No a politycy? Ich nie wystrzelać? Pewnie że nie!!! "A dlaczego?" -pytacie. Odpowiem Wam: przecież politycy nie mają wyborów moralnych. ONI ZAWSZE WYBIERAJĄ ZŁO. I dlatego są lepsi. Tak samo jak Mahunt jest lepszy od EQ, ponieważ tam też nie zastanawiasz się czy czynić dobro czy zło, tylko po prostu zabijasz... heh, parodia...

A co do CS-a... uczy on kreatywności i tego, czego u wszystkich polityków świata brak, czyli zorganizowanej, wspólnej pracy w grupie. A że pracuje się tam nad wysadzeniem czegoś w powietrze? To nic, ponieważ pracuje się tam też nad tym żeby takich terrorystów złapać.

Wnioski: Politycy za wszelką cenę chcą nam wmówić że my, prości ludzie, mamy ogromne skłonności do czynienie zła i tylko oni nas chronią. A my, głupki, im wierzymy, i nie dostrzegamy zła które czynią "ci na górze"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2008 o 14:44, MateoKiszlo napisał:

Właśnie - nie ma co przypisywać grom na siłę walorów edukacyjnych. To jedynie rozrywka i nic
więcej. Gdyby mój syn przyszedłby do mnie po seansie w kinie i powiedział, że z "300" wyciągnął
wiele ważnych życiowych wniosków - wyśmiałbym go ^^



Nie zgodzę się z Tobą... oczywiście, nie wszystkie gry nas uczą, jednak z wielu naprawde czegoś można sie dowiedzieć. I nie mówię tu tylko o tych grach typowo "edukacyjnych" czy np. przygodówkach, gdzie co chwila natrafiamy na zagadki (owszem, czasem mało sensowne, ale zdarzają się też bardzo inteligentne).
Jako siedmio- czy ośmiolatek poznawałem te, mocno uproszczone ale jednak, podstawy gospodarki w grach strategicznych... a taki CS, on naprawde nas uczy działania w grupie. Jeśli będziesz tylko bezsensownie leciał z giwerą przed siebie, to nic nie osiągniesz. Często uczymy się podświadomie - przez, jak to określiłeś, rozrywkę.

PS: A jeśli chodzi o przykład który Ty podałeś, czyli "300", to jednak musze przyznać rację że z tego to raczej mało treści edukacyjnych można wyciągnąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 13:17, buried napisał:

Ale na każdej grze są znaki informacyjne jakie osoby mogą grać w takie gry i jeśli znajduję
się informacja, że gra jest od 16 lat bądź 18 to tylko wina rodzica, że dobrze nie doczytał
informacji o grze ... więc jeśli Brazylijczycy o to też się boją to widać jaki naród jest głupi...
i nie tylko naród...


No patrz... A myślisz, że każdy stosuje się do tych oznaczeń? Nieraz byłem świadkiem zakupu przez rodzica gry ze znaczkiem "18+" dla jakiegoś niewyrostka.

A co do newsa... Nie będę się rozpisywał, bo swoje zdanie na ten temat mam, ale uważam, że każda gra zawierająca przemoc powinna być mocno ograniczana albo w ogóle zakazana. O tak, tylko RPG, cRPG i jRPG ;)

@Roumen: CS uczy kreatywności? Cóż za mądrości ;)

Btw: MMORPG uczą wg. mnie większej współpracy niż FPS-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 14:58, Roumen napisał:

Nie zgodzę się z Tobą... oczywiście, nie wszystkie gry nas uczą, jednak z wielu naprawde czegoś
można sie dowiedzieć. I nie mówię tu tylko o tych grach typowo "edukacyjnych" czy np. przygodówkach,
gdzie co chwila natrafiamy na zagadki (owszem, czasem mało sensowne, ale zdarzają się też bardzo
inteligentne).


Gry edukacyjne - owszem, po to powstały. Ale przygodówki ? Jedynie stymulują do pracy szare komórki, ale NIE uczą. Chyba, że pokory ^^

Dnia 20.01.2008 o 14:58, Roumen napisał:

Jako siedmio- czy ośmiolatek poznawałem te, mocno uproszczone ale jednak, podstawy gospodarki
w grach strategicznych...


Są zbyt uproszczone i oderwane od rzeczywistości. Argument zdaje się podany na zasadzie - im więcej, tym lepiej.

Dnia 20.01.2008 o 14:58, Roumen napisał:

a taki CS, on naprawde nas uczy działania w grupie. Jeśli będziesz
tylko bezsensownie leciał z giwerą przed siebie, to nic nie osiągniesz. Często uczymy się podświadomie
- przez, jak to określiłeś, rozrywkę.


CS i działanie w grupie ? Być może. Ale po pewnym czasie odtwarzasz jedynie utrwalone wcześniej schematy i tkwisz w tym do znudzenia. Poza tym powiedz mi jedno : czy banda początkujących działająca w grupie, miała by jakieś szanse przeciwko członkowi PGS ? Więc nie mów mi, że to nic nie daje. Nie ma sensu bronić czego za wszelką cenę.

Dnia 20.01.2008 o 14:58, Roumen napisał:

PS: A jeśli chodzi o przykład który Ty podałeś, czyli "300", to jednak musze przyznać rację
że z tego to raczej mało treści edukacyjnych można wyciągnąć :P


Widzisz ? Nie bolało ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny napisze: To po cholere sa te znaczki z +18, +12 itp. na pudelku!? Zreszta, gry nie sa dla kazdego... a wladze proboja wykazac, ze cos robia->cos beznadziejnego >_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi to sytuacje taka jaka jest w Niemczech... dobrze ze u nas w UK, Brown tylko radzi co zrobic i prosi, a nie zaraz banuje wszystkie gry ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 13:57, MateoKiszlo napisał:

Jędrek 10 - kupować piraty ? Toś teraz palnął ... Obie gry wymagają CD-KEY''a do grania w sieci,
a single nie w sposób w nich uwzględniać. Co najwyżej pozostają prywatne serwery.


Sam osobiście mam oryginalnego cs''a ale wiem że istnieje coś takiego jak CS Not steam. Na nim NIESTETY można grać przez internet na serwerach bez zabezpieczenia antycziterskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 16:40, Irc100 napisał:

Sam osobiście mam oryginalnego cs''a ale wiem że istnieje coś takiego jak CS Not steam. Na
nim NIESTETY można grać przez internet na serwerach bez zabezpieczenia antycziterskiego...


Tylko które dziś servery nie włączają zabezpieczeń antycheatowskich ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować