Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

KDE pod systemy Windows i OS-X

39 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2008 o 17:42, Sir Braveheart napisał:


MaC OS X i tak jest najlepszy bardziej


Bezpretensjonalnie ;)

Dnia 24.01.2008 o 17:42, Sir Braveheart napisał:


PS: jaki masz plugin na Winde ze pod Mac OSa dałes ? czy osobno tego Leoparda masz pod XPka
?>


Nie plugin, to jest najlepsze - same pliki , grafika, configi, theme - zero nakładek (na Talismanie się nieźle przejechałem już ;/) , zero spyware, 100% bezpieczeństwa :)
Najlepsze jest to, że program robi na dysku kopie oryginalnych plików, więc w każdej chwili można je usunąć (te nowe :P ) ;)
No, oczywiście, przez to trochę więcej miejsca zajmuje, no ale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 17:43, Geek with AS napisał:

A jak wygląda ze zużyciem zasobów w oknach wtedy ?

Nie mam zielonego pojęcia, osobiście preferuję Gnome. KDE jest zbyt efekciarski jak na mój gust, zwłaszcza jego nowa odsłona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nie wypali. :) Jestem linuxiarzem i jak mam pracować na win to jestem chory. Zresztą, choćby nie wiem co to i tak windows to windows i stabilności, szybkości mu nie przybędzie od zmiany wyglądu. xP A możliwe ze wręcz przeciwnie. Jedyny plus to taki, że może zachęcić ludzi do pingwinka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według newsa:
"(...)Obsługiwane są już od jakiegoś czasu systemy Windows 2000, XP i 2003(...)",
tak więc skąd można pobrać(?) takową nakładkę, czy jak to się tam nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 18:14, VaRIaT napisał:

Mam nadzieje, że nie wypali. :) Jestem linuxiarzem i jak mam pracować na win to jestem chory.
Zresztą, choćby nie wiem co to i tak windows to windows i stabilności, szybkości mu nie przybędzie
od zmiany wyglądu. xP A możliwe ze wręcz przeciwnie. Jedyny plus to taki, że może zachęcić
ludzi do pingwinka....


Najbardziej śmieszą mnie takie opinie :) Windows XP SP2 w chwili obecnej jest systemem idealnym, nie potrzebującym super kompa do działania, jest stabilny i nie wywala żadnych błędów, oczywiście zależy kto go używa :)

Wracając do tematu to nie wiem po co to komu. Posiadacze Maców mają swoje środowisko graf, które im odpowiada, zwolennicy Windowsów i tak nie przejdą na KDE, podobnie jak użytkownicy Linuxów nie przejdą na Win :) Ale fakt, faktem - jak podkreślił zorza - technika, która pozwala na takie działania zasługuje na uznanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, windows jest tylko narzędziem do tworzenia grafiki i grania.
Reszta funkcji przypada mojemu Debianowi z XFCE, który ładuje sie wręcz extremalnie szybko ;)

Czy skorzystałbym z KDE na winXP? Tak.
W momencie kiedy nie miałbym już kompletnie nic do roboty i zacząłbym kombinować z wyglądem XP. I to tylko po to, żeby sprawdzić jak to działa. Po czym wróciłbym do starego środowiska graficznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Dnia 24.01.2008 o 18:26, Taikun napisał:

na takie działania zasługuje na uznanie :)

Bleh, ale to co napisałeś tyczy się też linuxa. :) Do tuxa nie trzeba jakiejś super maszyny (chyba, że marzy Ci się compiz, beryl to już jakieś wymagania trzeba spełniać), jest bardzo stabilny i też nie wywala błędów... xP

Nigdzie też nie pisałem co myślę o Win. :P

>Ale fakt, faktem - jak podkreślił zorza - technika, która pozwala na takie działania zasługuje na uznanie :)
No ba. Linux w końcu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 18:45, VaRIaT napisał:


Nigdzie też nie pisałem co myślę o Win. :P


Jakoś tak cała Twoja wypowiedź określała Windoze jako coś co ciągle się wiesza i chodzi beznadziejnie ;) albo ja tak to odebrałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 18:49, Taikun napisał:

Jakoś tak cała Twoja wypowiedź określała Windoze jako coś co ciągle się wiesza i chodzi beznadziejnie
;) albo ja tak to odebrałem :)

Oj, to to miałem w domyśle. xD
A na serio, szkoda, że na win nie mogą wymyślić nic oryginalnego. Teraz pakują KDE. To całe aero z visty jest zerżnięte z MacOS. :p Ciekawe z jakiego systemu ukradną pomysły w Win 7?

Inny powód dla którego nie będę używał win to taki, że ja nie toleruje piractwa a systemu od MS nigdy nie kupie. Więc zostaje linux, który imo niczym szczególnym nie ustępuje win. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 19:02, VaRIaT napisał:

A na serio, szkoda, że na win nie mogą wymyślić nic oryginalnego. Teraz pakują KDE. To całe
aero z visty jest zerżnięte z MacOS. :p Ciekawe z jakiego systemu ukradną pomysły w Win 7?


Pewnie z DOSa bo ma nie obciążać kompów ;) ale to że MS choruje od dość dawna na brak innowacji wie każdy, jednak jakoś to mi nie przeszkadza. Win XP SP2 + wszystkie łaty i śmiga idealnie, Linux jakoś mi nie podpasował, zresztą nie mógł bo że na uczelni pracujemy na Windowsach + Delphi 5.5, TP 7.01 i inne archaiczne twory, no i w domu musze mieć to samo ;)

Dnia 24.01.2008 o 19:02, VaRIaT napisał:

Inny powód dla którego nie będę używał win to taki, że ja nie toleruje piractwa a systemu od
MS nigdy nie kupie. Więc zostaje linux, który imo niczym szczególnym nie ustępuje win. :)

Nie przesadzajmy, 280 zł za system to nie majątek :) no i trzeba się śpieszyć bo XP będzie sprzedawany jakoś do połowy roku chyba :) a Vista to wiadomo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza środowisko wg . miał windows 3.11 i Ms-DoS ;] ponieważ miały bardzo małe wymagania sprzętowe
oraz były proste i można było je bezproblemowa obsługiwać z klawiatury , A co do innowacji M.C. to powinni wrócić do roku 1998 premiera Windows 98 ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 18:45, VaRIaT napisał:

Bleh, ale to co napisałeś tyczy się też linuxa. :) Do tuxa nie trzeba jakiejś super maszyny
(chyba, że marzy Ci się compiz, beryl to już jakieś wymagania trzeba spełniać), jest bardzo
stabilny i też nie wywala błędów... xP

zgodzę się z tym ze xp jest stabilny (chociaż bywa denerwujący, nie można np ustawić różnych rozdzielczości na różnych kontach,zdarza mu się też po wyjściu z gry ustawić rozdzielczość pulpitu taką w jakiej była gra), ale wtrącę żę compiz/beryl (one się czasem nie połączyły w compiz fuzion?) mają mniejsze wymagania niż vista bez areo (a możliwości "wodotryskowe" większe niż areo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 24.01.2008 o 20:00, sig. napisał:

pulpitu taką w jakiej była gra), ale wtrącę żę compiz/beryl (one się czasem nie połączyły w
compiz fuzion?) mają mniejsze wymagania niż vista bez areo (a możliwości "wodotryskowe" większe
niż areo).

No ba, przechwałki jaka to Vista jest ładna są, imo, po prostu śmieszne. A XP... jak się dba o ten system to może długo i ładnie chodzić, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 20:43, VaRIaT napisał:

No ba, przechwałki jaka to Vista jest ładna są, imo, po prostu śmieszne. A XP... jak się dba
o ten system to może długo i ładnie chodzić, prawda? :)

Pewnie może, ja go trzymam tylko do grania (bo Linux dużo bardziej ni odpowiada, zwłaszcza jego podejście do kwestii bezpieczeństwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie pojawi się jakaś porządna wysoko przenośna biblioteka graficzno-środowiskow-antypiracka, która będzie działała lepiej i wydajniej niż DX10 z Winapi zarówno na systemach Windows jak i MacOS, Linux - tak długo systemy inne niż Windows nie mają większych szans na przejęcie zasadniczej grupy użytkowników od Windows. OpenGL, który mimo otrzymania wielkiej szansy jaką jest skopanie Visty, ostatnio bardzo niedomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 09:50, Olamagato napisał:

która będzie działała lepiej i wydajniej niż DX10 z Winapi zarówno na systemach Windows jak

dx10 też nie jest najlepszy, Creavite musi go przez openal obchodzić żeby się dało sprzętowe wsparcie dla dźwięku uzyskać. A opengl też nie jest taki najgorszy, skoro go w viście celowo zablokowano (jego rozkazy są obowiązkowo tłumaczone na direct3d, co zmniejsza wydajność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>dx10 też nie jest najlepszy
Dlatego alternatywne rozwiązania miały przez ostatni rok szansę za istnieć. Upływ czasu stale zmniejsza ich szanse.

Dnia 25.01.2008 o 10:31, sig. napisał:

Creavite musi go przez openal obchodzić żeby się dało sprzętowe wsparcie dla dźwięku uzyskać.

Dlatego Vista i jej DX10 mogą przydołować kosztem innych lepszych rozwiązań. I wcale nie na Vistę. Jakiś bardzo chudy system linuxowy z rozbudowaną obsługi grafiki i dźwięku 3D już dałoby producentom gier do myślenia. W końcu kiedyś ten monopol powinien być złamany.

Dnia 25.01.2008 o 10:31, sig. napisał:

A opengl też nie jest taki najgorszy, skoro go w viście celowo zablokowano (jego rozkazy są obowiązkowo tłumaczone na direct3d, co zmniejsza wydajność).

Muszę się temu przyglądnąć bo nawet nie wiedziałem. Gdyby opengl pozwolił na funkcjonalność DX10 (lub choćby DX9c) pod XP, to już byłby trochę wygrany. Ale nie pozwala...
No i tak na marginesie - jego rozkazy są nie tyle tłumaczone, ile raczej przechwytywane - co oznacza formalnie kradzież kanału komunikacji, albo niskopoziomowe wywołania z opengl są przechwytywane i przenoszone do wysokopoziomowych wywołań API. W obu wypadkach byłoby to świństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować