Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram: Eye of the Beholder

24 postów w tym temacie

Lucas the Great

Pora na kolejną dawkę klasyki. Tym razem okiem obserwatora Myszasty spojrzy na Eye of the Beholder, jedną ze sztandarowych serii Westwood Studios. Będzie to zarówno temat, jak i pretekst, bo jego dywagacje obejmą też pewien szerszy aspekt powiązany z EotB.

Przeczytaj cały tekst "Retrogram: Eye of the Beholder" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś było inaczej ehhh Eotb, might and magic, wizardry, i betryar of krondor - to było cos odkrywczego... choć nie powiem Wiedźmin mnie mile zaskoczył pod tym wzgledem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 21:58, czaja24 napisał:

Eotb, might and magic, wizardry, i betryar of krondor


Dodaj jeszcze do tego pierwsze części Bard''s Tale i trylogię Champions/Dark Knights/Dark Queen of Krynn, a dostaniesz poczet najwspanialszych, antycznych klasyków. ;)

Wyobraźcie sobie nową część Eye of the Beholder. Klimat najlepszych części cyklu, a do tego oprawa graficzna jak w Wiedźminie, czy Mass Effect... to by było coś. :)

PS: przepraszam za tego posta pod spodem. Tak jakoś przez przypadek wyszedł... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 22:10, Azuredragon napisał:

> Eotb, might and magic, wizardry, i betryar of krondor

Dodaj jeszcze do tego pierwsze części Bard''s Tale i trylogię Champions/Dark Knights/Dark Queen
of Krynn, a dostaniesz poczet najwspanialszych, antycznych klasyków. ;)

Wyobraźcie sobie nową część Eye of the Beholder. Klimat najlepszych części cyklu, a do tego
oprawa graficzna jak w Wiedźminie, czy Mass Effect... to by było coś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh początki lat 90, wtedy zaczynałem swoją karierę gracza:)
Pamiętam godziny spędzone przy Amidze i C-64 znajomego, wtedy wiecej działo się w naszej wyobraźni niż na ekranach telewizorów.
Do tej pory męczę Civilization for Windows:) tej atmosfery brakuje w wielu dzisiejszych grach.
Jak już wspominali przedmówcy to są klasyki gatunku RPG.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj to były czasy...... Pamiętam Beholdery I i II :) Trójki nie pamiętam nie wiem czy grałem.... I fakt faktem dzisiejsze cRPG-i nie kręcą już jak kiedyś. Z tym, że to nie jest spowodowane cudownością tych starych tylko tym, że człowiek był młodszy.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego artykułu, ściągnąłem sobie EotB 1, dochodzę do schodów na drugi level, ale od razu wywala mnie z jakimś błędem: "NTVDM CPU napotkano niedozwoloną instrukcję, CS:44e8 ..... ". Da się jakoś to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łezka się w oku kręci. To pierwsza moja gra RPG i chociaż nie wciągnęła mnie za bardzo sama w sobie, to zwróciła moją uwagę na ten gatunek, który po dziś dzień jest moim ulubionym. Teraz nastały u mnie czasy WoW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy jakoś większość tych starych RPG mnie nie kręciła, zawsze na początku mnie wciągały, lecz później równie szybko nudziły (nie wposmnę nawet o nie lubianym przeze mnie systemie D&D- który tylko w niektórych produkcjach udało mi się przetrawić). Pierwszym RPG który mnie kiedyś wciągnął był bodajże Betrayal at Krondor, którego sobie planuję sobie odświeżyć... zwłaszcza, że nei mogłem znaleźć o ile dobrze pamiętam przejścia przez górę które było ukryte pod iluzją, czy coś takiego i nie udało mi się jej ukończyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde blaszka...O boże jakie to były super gry aż chetnie bym pograł.Grałem w 1 i 2 na amidze a pozniej musiałem pozyczyc od kolegi PC żeby pograc na 3..Szkoda że juz nie ma takich gier..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować