Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jaffe o wojnie konsol - PS3 wygra

50 postów w tym temacie

Łeber nie obraziłem Cię tylko powytykałem Ci Twoje błędy rzeczowe i udowodniłem, że się wypowiadasz na tematy na które się nie znasz, a to się nazywa lamerstwo. 20% to nie 33%, gry HD?! A co to znaczy? Raczej gry w HD czyli wysokich rozdzielczościach i z mniejszą kompresją. Przyszedł wielki znawca i od fanbojów będzie wyzywał, bo nie potrafi podać innych argumentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że podział rynku bedzie się wahał, ale w sumie wyjdzie po równo. Najzabawniejsze jest z waszych wypowiedzi, że gloryfikujecie "swoje" konsole, a resztę nazywacie fanbojami konkurencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze co za lamus wyskoczył tutaj z PECETEM czytać nie umie że wątek mówi o konsolach a nie konsola vs Pc.
Widać ludzie nie dorośli jeszcze do poziomu by pisać na forum.
A piec schodzi na psy skoro lapki sprzedały się lepiej niż stacjonarka w 2007 roku haha.

A wracając do konsol Ps3 chyba już dogoniło ilość X360 w europie czy są już blisko przebicia z tego co wiem. Ale nie ręczę za tą wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 jest sporo lepszy od PS3, a to dlatego, że Sony osiadło na laurach. Microsoft ambitnie podszedł do problemu i to Xbox 360 jest obecnie najlepszą konsolą next-gen na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sephirath- nie rozumiem o co chodzi z tym "od przedwczoraj".
Half-Devil- czytaj uważnie, a błędy wytykasz z niczego. Ale z tym 33% to dotyczy się jednej gry. Ja podałem dużo argumentów w pierwszym poście, to ty nie umiesz w tym rzecz, błędy "potrafisz" wytykać, ale sam argumentów nie podasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Jaffe tym razem też był pod wpływem procentów bo nic mądrego nie powiedział.
Burnout Paradise w żaden sposób nie rożni się w wersji X360 a PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łeber to ja ci powiem, zebys od dzis wiedzial, ze GTA 4 na xbox360>PS3. Z tego względu, ze MS wykupil na wylacznosc 2 dodatki, ktorych na czarnulce nie bedzie. Nastepne rozszerzenie gry o ile beda, a tak mysle zostana wydane takze na konkurencyjnej platformie.
Zastanawialem sie nad kupnem miedzy XBOX 360, a PS3 chodzilo mi o Blueraya. Jak przeczytalem artykul o tym, ze trzeba instalowac dane na dysku z gier, bo w ps3 czytnik nie wyrabia to mi sie smiac chce. :P
Jesli chodzi o gry to poki co X360>PS3, bo Lair tez mial byc killerem, a po premierze okazalo sie, ze dupa. :)
Nie przecze, ze GT MGS czy Tekken beda fajne, ale nie dziel skory na niedzwiedziu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łeber masz rację. Moc PS3 nie jest wykorzystana powyżej 20%. A to oznacza problemy. W końcu firmy "nauczą się" wykorzystywać moc konsoli, ale może to być za 5 lat. Tyle tylko, że wtedy MS wypuści nowego XBOX''a, który na pewno będzie lepszy od PS3. Firmy developerskie nie mogą sobie pozwolić na tworzenie gier przez kilka lat (mam oczywiście na myśli next-geny), bo to oznacza straty finansowe. Ktoś wspomniał, że na XBOX''a jest więcej gier. Dlaczego jest więcej? Bo gry tworzone są w taki sam sposób jak na PC - specjalna wersja MS Visual C++ itp. SDK XBOX''a jest o wiele bardziej przyjazne niż tego z PS3. Taka niestety jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To smutne, że większość właścicieli jednej konsoli nie dostrzega jej wad i obrzuca błotem posiadaczy innego next-gena.

Ja mam PS3, testowałem Xbox360. I faktycznie XBL jest duzo lepszy od PSN. Szybciej działa, więcej rzeczy do ściągnięcia (demka!!). Poza tym brakuje mi "aczików" na PS3:( Poza tym gierek nie trzeba instalować. No i nie ma PGR na PS3:(

Czemu więc wybrałem Sony? Jest CICHA! Mogę spokojnie obejrzeć film na BR bez wkurzania sie ze w cichych scenach będę słyszał hałas na poziomie odkurzacza. No i awaryjność - nie znam nikogo komu PS zjechałby płytke lub żeby zasilacz przepalił sie po 3 miechach od kupna, a co do Xbox, to i owszem.

A co do Jeffa to myślę, że ma trochę racji - tym co popycha sprzedaż Xboxa do przodu są gry(czyli to co faktycznie najważniejsze) ale to sie zmieni. Nie w tym roku to w następnym. A gdy gierek będzie tyle samo na obie konsole, klient bedzie sie bardziej "czepiał" szczegółów (awaryjność, wyposażenie dodatkowe, czy natężenie hałasu - a tu niestety X ma troche gorzej).

PS.
Chciałbym żeby chociaż jeden fanboj po przeczytaniu tego zastanowił się, czy jego konsola jest faktycznie bez wad... nie ma najlepszego next-gena. Jest tylko taki który najlepiej odpowiada naszym potrzebom o oczekiwaniom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2008 o 14:07, macio napisał:

Jesli chodzi o gry to poki co X360>PS3, bo Lair tez mial byc killerem, a po premierze okazalo
sie, ze dupa. :)

A grałeś, skończyłeś że sie wypowiadasz zakładam że jak większość recenzentów nie...
A co do wielkość dysków to ma znaczenie kiedy Sony wprowadzi cyfrową dystrybucje filmów na blu-ray''a .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jakie to przejście z "odkurzacza" na ciszę, ostatnio nowego PCta kupiłem... :P

Zgodzę się z tobą, że PS3 jak na razie nie jest tak popularna jak Xbox, a ma znacznie lepszą architekturę, jednak nadal brakuje hitów, które by ruszyły z kopyta sprzedaż (a''la Halo 3, Gears of War z Xboxa). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze PS2 miało raczej - biorąc całokształt - lepszy line-up niż pierwszy X. Owszem, były takie cuda jak Halo etc. ale mniejsza z tym. Będąc chłopcem, który swoją finalną świadomość grową wyhodował na PSXie i mając słabość do PS2, jednak wybierałbym X360. Więc jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę? Po prostu ludzie kochający platformy Sony mają teraz żal o nie najciekawsze tytuły dostępne na PS3.

Przypominam, że największe hiciory na PSX i na PS2 ukazywały się w 3-4 lata po premierze systemu, więc mozna częściowo w to wierzyć... no ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lurynowicz popieram w zupełności, również wychowałem się na PSXie, PS2 również miałem, a jednak przeszedłem na X360 (Halo, GoW, Mass Effect, Naruto rise of a ninja - to mi wystarczy. Z PS3 jedynie Tekken mnie ciekawi - cóż dla jednej gry konsoli nie kupie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Jaffem.

Moim zdaniem również PS3 wygra, bo ma na to dość duże szanse, które zresztą zaraz uargumentuje. Mianowicie - konsola ma olbrzymi potencjał techniczny. To, co obecnie widzimy na ekranie znacznie się zmieni z biegiem lat, tak jak miało to miejsce z PS2 (porównajcie tytuł na PS2 z roku 2000 i z roku 2007). Do tego w tym roku znacznie nadrabia biblioteką gier - wyjdzie masa świetnych tytułów, takich chociażby jak Metal Gear Solid 4, Gran Turismo 5 Prologue czy GTA IV. Na dodatek jest ona wyposażona w nowoczesny odtwarzacz Blu-Ray, czego "rywale" mogą tylko pozazdrościć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować