Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 3870 X2 kontra Radeon HD 3870 CrossFire

26 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2008 o 21:12, Nekromantik napisał:

To się nazywa ignorancja, wiele gier nie obsługuje crossfire, stąd karta ma przybliżoną wydajność
3870, do tego dochodzą kłopoty ze sterownikami. Różnica między ATI i Nvidią jest taka, że Radeony
za sprawą co jakiś czas nowego, dopracowanego oprogramowania, stają się sporo szybszymi kartami.
Karty GeForce praktycznie pracują od początku na optymalnych (z małymi wyjątkami) sterownikach,
a nowe stery jakoś w rewolucyjny sposób nie wpływają (z małymi wyjątkami) na lepsze wykorzystanie
gpu, tak jak w przypadku Radeonów.

+ fakt, ze (i nie ma tu sie co oszukiwac) wiekszosc gier jest robionych w dzisiejszych czasach z czesciowa, jesli nie scisla wspolpraca z Nvidia. Silniki gier sa optymalizowane pod GeForce''y, na czym traca Radeony. Zdecydowanie, w tym momencie, wybralbym AMD/ATI, mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 21:12, Nekromantik napisał:

To się nazywa ignorancja, wiele gier nie obsługuje crossfire, stąd karta ma przybliżoną wydajność
3870, do tego dochodzą kłopoty ze sterownikami. Różnica między ATI i Nvidią jest taka, że Radeony
za sprawą co jakiś czas nowego, dopracowanego oprogramowania, stają się sporo szybszymi kartami.
Karty GeForce praktycznie pracują od początku na optymalnych (z małymi wyjątkami) sterownikach,
a nowe stery jakoś w rewolucyjny sposób nie wpływają (z małymi wyjątkami) na lepsze wykorzystanie
gpu, tak jak w przypadku Radeonów.


Nie wiem skąd czerpiesz informacje, ale faktem jest że nowy Radeon dostaje baty od GF 8800 GT/GTS, których jest odpowiednikiem cenowym (i w założeniach miał być też wydajnościowym). Te nowe oprogramowanie (to chyba sterowniki do karty graficznej się nazywa, ale może się mylę jako ignorant) to za przeproszeniem g^** pomaga. W poprzedniej serii kart nowsze Catalysty powodowały obniżenie (!!!) wydajności. Dodatkowo ATI nie potrafi poprawnie zaimplementować obsługi AA i filtrowania anizotropowego, po których włączeniu wydajność leci na łeb, na szyję. Może jakieś dowody na poparcie twojej tezy? Na moje słowa można zajrzeć na wspomniane przeze mnie strony i poczytać i/lub przejrzeć wykresy z wydajnością tych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nekromantik - nie zgodzę się że ATI nie dominuje na rynku low-end. Radeony 3450/3470 są dużo lepsze niż znajdujące się w tym segmencie rynku GeForce 8400/8500. Ale nie w wydajnosci 3D, tylko w dekompresji materiału filmowego oraz w jakości obrazu oraz w poborze mocy, a przecież to się w tym segmencie liczy. nVidia ma tak naprawdę w tej chwili jedynie high end wyłącznie dla siebie.

Uspatente - co do obsługi AA i anizotropii. Owszem, włączanie AA na Radeonach rzeczywiście znacznie obniża wydajność i jest faktem, że ATI z tym ma problem. Ale jakbyś poczytał uważnie testy w sieci, to zauważyłbyś, żę włączenie samego li tylko filtrowania anizo kart ATI nie spowalnia prawie wcale. Ich algorytm odpowiedzialny za anizotropię od zawsze był lepszy niż nVidiowski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda że w aniso wydajność spada czasem ostro,ale jest jedno ale.W weekend testowałem 8800gt zotaca i muszę powiedzieć co mnie poraziło.Włączyłem gears of war na full detalach i jedna rzecz mnie poraziła.Żenująca jakość tekstur.Właściwie to mydło było a nie tekstury.Wyłączyłem grę, sprawdziłem czy w sterownikach ustawienia mipmap i tekstur są na jakość i niby wszystko ok.No to jeszcze raz odpaliłem.I niestety to samo.Gra wyglądała dużo gorzej niż na xboxie360, o mojej atix1950pro nie wspominając.Okazało się że problem znikł jak włączyłem aniso w sterownikach.Wszystko wyglądało normalnie.Podobnoa sytuacja w wiedźminie i 3dmarkach.Jednak dla mnie to jakiś żart że karta która kosztowa miesiąc temu około tysiąca złotych nie radzi sobie z filtrowaniem tekstur.Na ati nie emiałem żadnych problemów i bez aniso wszystke textury ok były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uspatente - obsługa AA i anizo jest zaimplementowana :) Jeżeli nowe sterowniki gówno Ci pomagają - to musisz posiadać jakiegoś starego radka, lub no name. Jeszcze się nie spotkałem z taką sytuacją, by nowe oprogramowanie od ATI, spowodowało u mnie gorsze działanie.
Kifa - low-end miałem na myśli 8600gt/gts vs 2600pro/xt. 3450 zaistniała dopiero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować