Zaloguj się, aby obserwować  
HEB

Ściągi pomoc w nauce

88 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2008 o 19:51, HEB napisał:

Nie na semestr tylko na cały rok szkolny

Padłem xD xD xD
Jestes w piątej klasie, lektur masz 3 na rok i Tobie jest trudno bo Ci się nie chce czytać i musisz ściąg używać? To już nie jest śmieszne, to jest żałosne. W kość Ci dadzą w gimnazjum to od razu będziesz wiedzieć o co biega. Boze, 5 klasa i trudności z czytaniem...powodzenie po raz kolejny.
A i proponuje Ci zastanowić się nad tym co my tu piszemy, bo to naprawde ułatwi Ci potem życie. I to strasznie.

@Adham
Mam tak samo. Mam 4.3 ale jakbym się nie lenił to 5 bym wyciągnął. Ale no...życie jest brutalne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 19:51, HEB napisał:

Nie na semestr tylko na cały rok szkolny


Tym bardziej. 3 lektury, 10 miesięcy nauki na rok szkolny. Hm. To daje 3 miesiące na przeczytanie jednej książki. I jeszcze tydzień z kawałkiem zostaje.

Ja bym się wstydził przyznać, że nie czytam 3 lektur na rok szkolny. To wstyd po prostu.

Wip -> nie, życie jest...eee... leniwe? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 19:27, HEB napisał:

> heh... a pozniej sie ludzie dziwia ze nie potrafia zdac egzaminu do liceum/matury...
>
> sciagi? tak ale jako forma notatek - w szkole na uczelni z nich korzystac? to smieszne
i zalosne

Ale ja chodze do podstawówki wiesz... :-(

ściąga potrafi pomóc ale w podstawówce? człowieku ty sie lepiej poucz. Skoro ściągasz w podstawówce to pomyśl co będziesz robił, jak będziesz w III Gimnazjum albo Liceum. U nas w szkole za ściąganie mówiąc krótko masz przesrane. Ja osobiście nie lubię ściąg chociaż zdarza mi się czasem zerknąć na krteczki ale to w przypadkach gdy w ciągu tygodnia mamy się nauczyć 200 państw świata z regionami geograficzno politycznymi, ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szkole jest i tak wyższy poziom i jeśli bym poszedł do innej miał bym więcej piątek.
A tak poza tym to ja mam 3 lektury na semestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+Po prostu napisz ściągę i przyklej ja na nodze taśmą klejącą (PRZEZROCZYSTĄ) tak że jak założysz nogę na nogę żeby była widoczna
+Jak jesteś bardzo zdesperowany to ściągę miej pod kartką ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 16:41, Patryk Mogilno napisał:

+Po prostu napisz ściągę i przyklej ja na nodze taśmą klejącą (PRZEZROCZYSTĄ) tak że
jak założysz nogę na nogę żeby była widoczna

Lulz, a jak ją potem odczytam? Wysoko podciągnę sobie spodnie czy co? Chłopie, to chyba najgłupszy pomysł na ściąganie...

Ja osobiście ściąg nie piszę/nie używam, jak już do kumpla spytam i już. ;s Albo z jego ściągi jedziemy, ale rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hym. Jeśli chodzi o ściąganie to jestem przeciw ;]
Jeśli chodzi o pisanie ściąg - wszystko jest okej, jeśli się ich nie używa.
Jeśli chodzi o ilość lektur - no ja mam teraz jakieś 10 na rok ;) Z czego wyjdzie 4 w tym semestrze i 6 w przyszłym + dodatkowe lektury "jak się uda" ;]
Jeśli chodzi o moje przeżycia: No okej, przyznaję się... Krzyżaków nie przeczytałem... To po prostu nudne było ;/ Na swoją obronę mam jednak do, że przeczytałem całą Iliadę i Odyseję Homera :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 16:41, Patryk Mogilno napisał:

+Po prostu napisz ściągę i przyklej ja na nodze taśmą klejącą (PRZEZROCZYSTĄ) tak że
jak założysz nogę na nogę żeby była widoczna
+Jak jesteś bardzo zdesperowany to ściągę miej pod kartką ;-)


Zgadza się, pomysł ze ściągą na nodze nie jest zbyt dobry. Wiem, bo już próbowałem.
Najlepiej przysunąć się do ławki i w ręku trzymać, położyć na kartce, pod kartkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 16:47, Chaotizz napisał:

> +Po prostu napisz ściągę i przyklej ja na nodze taśmą klejącą (PRZEZROCZYSTĄ) tak
że
> jak założysz nogę na nogę żeby była widoczna
Lulz, a jak ją potem odczytam? Wysoko podciągnę sobie spodnie czy co? Chłopie, to chyba
najgłupszy pomysł na ściąganie...

xD HEHEHE xD Jak ściąga zostanie przyklejona blisko „kostki” to czy jest jakiś problem? A mało tego w każdej chwili można położyć nogę spowrotem jak by było cos nie ten tego i ściąga nie wyleci. Chyba że ty byś ja przyklejał na udzie i ściągał portki…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najlepsza metoda to oczywiście "pod kartkę"
bardziej zaawansowanym mogę polecić schowanie ściągi w piórniku tylko korzystając z tej metody nie powinniśmy robić dużo hałasu bo to zwraca uwagę nauczyciela. Spokój jest niezbędny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 17:02, BoloMaster napisał:

wg mnie najlepsza metoda to oczywiście "pod kartkę"
bardziej zaawansowanym mogę polecić schowanie ściągi w piórniku tylko korzystając z
tej metody nie powinniśmy robić dużo hałasu bo to zwraca uwagę nauczyciela. Spokój jest
niezbędny xD

Hehe mój kumpel schował w kartce i zapomniał wyciągnąć xD
PS: U mnie piórniki każą schować…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do lektur to ja w III klasie l.o na rozszerzonym polskim od września do tej pory omówiłem: Granicę, Ferdydurke, Noce i dnie, Szewców, Przedwiośnie no i wiadomo masę wierszy. Z tych książek przeczytałem Ferdudurke, Szewców, Przedwiośnie i prawie całą Granicę. Noce i dnie wcale mi się nie podobały więc skończyłem po 70stronach;]

Teraz mam jednak sprawę. Mam takie zdania na niemiecki ale nie wiem czy dobrze je zrobiłem może ktoś sprawdzi?

1. Dasz sobie radę czy ci pomóc?
kommst du zurecht oder hilfe dir?

2. Przepraszam gdzie mogę odebrać paczkę?
Entschuldigung wo kann ich das Pakete abholen?

3. Poproszę o znaczek na list zahgraniczny.
Ich bitte eine Briefmarke fur Auslandbrief

4. Chciałbym nadać list wartościowy (?)
Ich mochte Wertbriefe ausgebe

5. Jakie są opłaty za zwykłą paczkę?
Wie hoch sind die Gebruchen fur normal pakete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągi? Tylko z niemieckiego i religii :P. Streszczenia, filmy i opracowania? Tak, ale po przeczytaniu lektury by poznać ją lepiej/ by zapamiętać więcej. Hm... A co najzabawniejsze to zawsze, przed każdą klasówką, kartkówką, sprawdzianikiem, egzaminem robie sobie takie niby "ściągi" - tak mi jest najłatwiej się nauczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie i mojej klasie sciagi weszly w nawyk. Umawiamy sie przed kazdym sprawdzianem lub kartkowka kto robi sciagi i potem tylko drukuj x25 i cala klasa zrzyna ile wlezie. Wiem ze moze nei jest to najlepszy sposob zeby sie czegos nauczyc ale od chyba 2 gimnazjum (a jestem w 4 technikum) na kazdym sprawdzianie lub kartkowce mialem ze soba sciagi lub zrzynalem z zeszytu. Po co sie meczyc, drukarka cie wyreczy. Na mature oczywiscie tez trzeba bedzie skombinowac mnostwo sciag bo mysle ze nie bedzie problemu ze sciaganiem ;) Co do sposobow sciagania to najlepsze jak dla mnie jest wylozenie sciagi pod kartke ze sprawdzianu i albo odsuwanie kartki albo gdy tylko nauczyciel jest dalej sciaga otwarcie na sprawdzian. Nie ma bata zeby ktos cos zauwazyl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w pierwszej klasie technikum mechanicznego i nie ściągam tylko z przedmiotów zawodowych a czemu? To proste ponieważ ściągając sam bym sobie zrobił krzywdę. Jak każdy wie (albo i nie) pod koniec nauki w technikum czeka mnie tak zwany egzamin zawodowy wtedy nie będzie już ściąg i sobie mogę nie poradzić a mało tego w pracy będzie mi trudno dlatego warto się nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Makus u mnie to samo :))). Ale jak tak czytam to amatorzy z was :P. Ja mam zawsze pod łapką. A jak sobie nauczyciel łazi po klasie to kłade sobie przy łokciu opierając się na nim czytam i piszę ładnie :). Albo robi się podkładańca czyli pod kartkę, ale to słaby pomysł- no bo ruszasz tą kartką, etc. Najlepiej to pod lewą łapkę sobie schować i tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 18:01, bartog123 napisał:

Makus u mnie to samo :))). Ale jak tak czytam to amatorzy z was :P. Ja mam zawsze pod
łapką. A jak sobie nauczyciel łazi po klasie to kłade sobie przy łokciu opierając się
na nim czytam i piszę ładnie :). Albo robi się podkładańca czyli pod kartkę, ale to słaby
pomysł- no bo ruszasz tą kartką, etc. Najlepiej to pod lewą łapkę sobie schować i tyle
:P

Heh,w moim przypadku pod prawą ;P.A tak po za tym jest fajny sposób-Harmonijaka,składasz ściąge ma kilka razy,gdy przechodzi nauczyciel,zginasz ja w ręce,a później otwierasz ręke i sama ci się odwija ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować