• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 02.04.2008 o 21:39, KrzyCH1995 napisał:

Na jakich detalach pójdzie mi Unreal 2, NWN2 i Oblivion?

Celeron D 2.67 GHz
512 mb ram
GF 5200 FX 128 mb




niechce nic mowic ale co drugi post jest Twoj, czasem sa obok siebie, naprawde chcesz gac w tyle gier czy poprostu Ci sie nudzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a ja proponuję wymienić sprzęt, dzis nie jest juz tak drogi żeby lepszy procek nie musi być najnowszy, czy kartę choćby NVidia serii 6 czy 7...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Które części gry Guild Wars pójdą mi na moim sprzecie.
RAM 512
AMD Athlon 1800+ 1,5 GHz
Karta graficzna Nvidia Geforce FX 5200
Dostep do internetu 12mb/s
chyba wszystko ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.04.2008 o 15:15, 1096 napisał:

Które części gry Guild Wars pójdą mi na moim sprzecie.
RAM 512
AMD Athlon 1800+ 1,5 GHz
Karta graficzna Nvidia Geforce FX 5200
Dostep do internetu 12mb/s
chyba wszystko ;-).


Wszystkie "części" Guild Wars są na tym samym silniku i takie same mają wymagania :)
RAMu wystarczy i nie będzie zacinać.
Procek również jest w porządku.
Karta graficzna pozwoli Ci grać wprawdzie nie na najwyższych detalach, ale na pewno z shaderami w trybie DX9. Zapomnij jedynie o antyaliasingu i o obróbce. Myślę, że pomimo bardzo leciwego kompa, GW będzie w miarę dobrze działać.
A prędkość neta nie istotny - lagi w Kamadanie i tak będą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.04.2008 o 20:00, KrzyCH1995 napisał:

Ej czy pójdzie mi Prey na najniższych??

Celeron D 2.67 GHz
512 MB RAM
GF 5200 FX 128 mb

co prawda to, co mówi ziptofal jest jak najbardziej prawdziwe, bo sam grałem na sprzęcie gorszym od minimalnych w 1024 i średnich detalach bez cięć, ale u kumpla [ma 5500fx, proc 1.8 i 768 ram] cięło się niezależnie od konfiga, więc nie wiem... może prey nie lubi nvidii? ja grałem na ATI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.04.2008 o 21:47, miszczu707 napisał:

na jakich detalach i czy wogóle pójdzie mi colin mcrea dirt
c2d 6300 (1,86 ghz),
1,5 gb ramu
8800 gt zotac amp edition

Pójdzie bez niczego na wysokich, ale może się nieco ciąć, bo procek troszeczkę za wolny. Na twoim miejscu podkręciłbym tak do 2,2 GHz - wtedy masz max. detale bez spowalniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.04.2008 o 21:47, miszczu707 napisał:

na jakich detalach i czy wogóle pójdzie mi colin mcrea dirt
c2d 6300 (1,86 ghz),
1,5 gb ramu
8800 gt zotac amp edition


Nie wiem, kolego, po co w ogóle to pytanie?
Owszem, proc może nie jest hi-endowy, ale Twój konfig (który wcale nie jest drogi), jeszcze długo da radę pociągnąć wszelkie PeCetowe gry na maksa (lub prawie na maksa - Crysis - ale to jedyny wyjątek).
Aha - i granicą dla najbardziej wymagających gier (nieszczęsny Crysis) jest wciąż 19" LCD jeśli chodzi o 8800GT :)
Kupuj Colina i nie bój żaby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.04.2008 o 18:19, szypek26 napisał:

> Celeron D 2.67 GHz
> 512 MB RAM
> GF 5200 FX 128 mb
co prawda to, co mówi ziptofal jest jak najbardziej prawdziwe, bo sam grałem na sprzęcie
gorszym od minimalnych w 1024 i średnich detalach bez cięć, ale u kumpla [ma 5500fx,
proc 1.8 i 768 ram] cięło się niezależnie od konfiga, więc nie wiem... może prey nie
lubi nvidii? ja grałem na ATI :D


Faktycznie, jest to trochę zastanawiające, może zależy stricte od jakiejś części w kompie? Nie wiem.
Wiem jedynie, że czy uruchomisz na GF5200 czy 5500, Prey na średnich detalach (a przynajmniej z włączonym bump-mappingiem, bo to on najbardziej zmienia grafikę w niskiej rozdziałce) nigdy płynny nie będzie. A na pewno nie w 1024x768. Prey nie ma wysokich wymagań, ale grafika dla framerate''u wyższego od 30 to już seria GF 6xxx. Nie mówiąc o RAMie, który z pewnością również mógł nie raz chrupnąć.
W każdym razie ja grałem na 5200U i 5700LE i płynnej gry nie uświadczyłem (no chyba, że patrzyłem na podłogę, to framerate leciał w górę ;) )
Ale że Prey jest bardzo skalowalny, czy LOW czy HI gry nie szpecą. Co innego granie bez bump-mappingu - to już jest seryjne ośmieszenie gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakie detale ustawić w The Matrix: Path of Neo tak by nie przycinało i oko się cieszyło? ;p

AMD Athlon 1,67 GHz
GF 6600 GT 256VRAM
512 MB Ram-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2008 o 15:03, M S 13 napisał:

Jakie detale ustawić w The Matrix: Path of Neo tak by nie przycinało i oko się cieszyło?
;p

AMD Athlon 1,67 GHz
GF 6600 GT 256VRAM
512 MB Ram-u

o ile już masz tą grę, to rób metodą prób i błędów, bo mimo tego samego konfigu, na dwóch różnych kompach z inną prędkością działać. ja bym najpierw spróbował z medium. na higha raczej nie masz szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2008 o 15:03, M S 13 napisał:

Jakie detale ustawić w The Matrix: Path of Neo tak by nie przycinało i oko się cieszyło?
;p

AMD Athlon 1,67 GHz
GF 6600 GT 256VRAM
512 MB Ram-u

Oj, na najniższych, z rodzielczością 800x600, słabiutki troszkę procesorek, więc będą ścinki, u mnie też się ścinał a mam piec:
- 2.02 Ghz
- 512 RAM
- 128 MB Geforce 7300x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2008 o 14:35, Lechu21 napisał:

Czy Jade Empire pójdzie na :
AMD AthlonXP 1800+ 1.5GHZ
512 MB RAM
Radeon 9600PRO 256 MB/128bit ?


Za słaby procesor masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Gears of War pójdzie mi na:

Celeron 2.53 GHz
Radeon X550 256 mb
1.50 GB RAM

Jeśli tak to na jakich ustawieniach i czy będzie chodził w miarę płynnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się