Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: filmy

48 postów w tym temacie

Lucas the Great

Dziś w naszym kąciku filmowym recenzja obrazu, o którym słyszał już pewnie każdy miłośnik kina. Nietypowa kampania reklamowa, sam autor projektu i bardzo alternatywne polskie tłumaczenie tytułu - to wszystko sprawiło, że na Projekt: Monster (Cloverfield) czekaliśmy z wielką niecierpliwością...

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: filmy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten film. Uczucia mam mieszane...nakręcony został chaotycznie (filmował jeden z ocalałych) i ogólnie nie był straszny. (no może momentami ale delikatnie) Jednym słowem wielka rozwała Nowego Jorku niczym "godzilla". Oceniam go na 3+ ale zaznacze że warto go zobaczyć chociażby dla samych efektów specjalnych. Niestety film kończy się dość smutno więc gatunkowo określe go tak: horror/science-fiction/dramat/katastroficzny. Trochę tego jest :P Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film bazujący na pomyśle Blair Witch... Ciekawe, nie powiem :)
Wygląda na to, że ten odniesie jeszcze większy sukces niż wiedźma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 20:19, Gonzarion napisał:

Widziałem ten film. Uczucia mam mieszane...nakręcony został chaotycznie (filmował jeden
z ocalałych) i ogólnie nie był straszny. (no może momentami ale delikatnie) Jednym słowem
wielka rozwała Nowego Jorku niczym "godzilla". Oceniam go na 3+ ale zaznacze że warto
go zobaczyć chociażby dla samych efektów specjalnych. Niestety film kończy się dość smutno
więc gatunkowo określe go tak: horror/science-fiction/dramat/katastroficzny. Trochę tego
jest :P Pozdr.


Problem w tym, że nikt nie mówił, że ten film ma być straszny, ani nie zapowiadał go jako horroru. Zakończenie "stety" kończy się tak jak się kończy, a nie w jakiś banalny sposób. Jak dla mnie bardzo dobry film, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem na przedpremierze... ogólnie. dodałbym może jeszcze jeden minusik.

- troszkę zbyt krótki. można było rozwinąć kilka wątków

Ale ten zabieg jest chyba celowy, zwiększa refleksje nad filmem po jego zakończeniu, oraz pozwala twórcom zarobić podwójnie. :) (najprawdopodobniej Cloverfield 2 jest już w fazie produkcji. :p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 20:38, kindziukxxx napisał:

To był jeden z najgorszych filmów jaki widziałem, naprawdę nie warto iść, no chyba że
oglądanie filmu nie jest najważniejsze :)


Cenie sobie to, że wyraziłeś swoją opinię.

Ale jednak mógłbyś napisać - dlaczego? Co Ci się nie podobało? Mnie tak na dobrą sprawę film urzekł - przede wszystkim klimatem, tym, że nie ma jasno podanych odpowiedzi, i zacną grą aktorską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest film twórców Lost-Zagubieni. Więc już ze względu na samych producentów wypada obejrzeć ten film. Lost to mój ulubiony serial. Nie mogę przegapić tego filmu...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówicie, że intensywna reklama? mimo że byłem ostatnio w kinie i nic nie widziałem. na ulicy też jakoś się nie rzuca w oczy, a TV nie oglądam ostatnio... więc dopiero teraz się o tym filmie dowiedziałem i już wiem na co w najbliższym czasie pójdę ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"To jest film twórców Lost-Zagubieni" - i takie właśnie komentarze, sprawiają, że spuszczam głowę w geście zażenowania. Wystarczyło jedno nazwisko, by przyciągnąć uwagę fanów serialu, którego notabene nie oglądam i nie zamierzam. Dlatego do całości podszedłem neutralnie, zaintrygowany trailerkiem i pierwszymi, baaardzo pozytywnymi recenzjami (10/10 sypało się jak z rękawa). Co natomiast dostałem? Kawałek doprawdy banalnego scenariusza (wręcz żenująco prostego i naciąganego), świetną atmosferę (płakałem razem z bohaterem, gdy "SPOILER" informował matkę o śmierci brata"SPOILER OFF"), i uczucie tajemniczości trwające do momentu, gdy, aż nazbyt często widywaliśmy potwora w pełnej krasie. To popusło ten efekt. Ogółem film oceniam jako solidny (8/10), bowiem bywały dłużyzny (początek - każdy czekał, aż coś zacznie się dziać), a całość to bazowanie na sposobie kręcenia. Gdyby nie kamera, mielibyśmy Godzillę 2 z punktu widzenia zwykłych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 20:51, ad0 napisał:

Ale jednak mógłbyś napisać - dlaczego? Co Ci się nie podobało? Mnie tak na dobrą sprawę
film urzekł - przede wszystkim klimatem, tym, że nie ma jasno podanych odpowiedzi, i
zacną grą aktorską.

ależ proszę.
1. kamera, fak faktem innowacja, ale jednak większości ludzi to nie przypada do gustu
2. brak jako takiej fabuły, skąd co jak i dlaczego
3. efekty specjalne które z wspomnianej kamerki jednak tak się nie prezentowały,
4. Godzilla - znasz coś takiego :), tu właśnie miałem uczucie, to co już było tylko trochę inaczej wyglądało
To najważniejsze powody, może to jest właśnie przyszłość filmów, a kto wie co będzie potem - będziemy mogli przełączać dowolnie między kamerami, ale najwięcej zepsuła właśnie owa kamera,
Pozdrawiam, kindziukxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:59, kindziukxxx napisał:

1. kamera, fak faktem innowacja, ale jednak większości ludzi to nie przypada do gustu


Większości ludzi ? Rozumiem, że tobie się mogło nie spodobać, ale na jakiej podstawie twierdzisz, że dotyczy to większości ludzi ? Prowadziłeś jakieś statystyki na ten temat czy coś w tym rodzaju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:59, kindziukxxx napisał:

1. kamera, fak faktem innowacja, ale jednak większości ludzi to nie przypada do gustu


Nie wiem, skąd to zdanie - ale nie wiem, co to ma do tego, że film nie podoba się konkretnie TOBIE. <;

Dnia 06.02.2008 o 21:59, kindziukxxx napisał:

2. brak jako takiej fabuły, skąd co jak i dlaczego

Ja uznaje to za zaletę. Jak chciałbyś wiarygodnie wprowadzić wytłumaczenie całej tej historii?

Dnia 06.02.2008 o 21:59, kindziukxxx napisał:

3. efekty specjalne które z wspomnianej kamerki jednak tak się nie prezentowały,

Ja nie mam im nic do zarzucenia, a ponad to jestem pełen podziwu, bo kręcenie go musiało być trudne jak cholera (już wyjaśniam - albo bardzo zgrabnie montowane, albo kręcili bardzo długie sceny - a to oznacza, że ciężko było je powtarzać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie byłem w kinie, więc w końcu trzeba pójśc... Na coś oprócz Jestem Legendą i AvP2. Może byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować