Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: filmy

48 postów w tym temacie

Autor chyba oglądał jakiś inny Projekt:Monster.

Ja widziałem totalnie nieudany film. Zero fabuły, zero aktorstwa, zero napiecia, zero klimatu...tych zer mógłbym wymieniać bardzo dużo. Do tego jeszcze ten nieszczęsny shaking-cam przez cały film - rozumiem ze taki był pomysł na jego realizację, ale jeśli tak to można to było zrobić znacznie lepiej - w tym filmie kompletnie nic nie widać, wszędzie tylko ludzie biegający we wszystkich kierunkach, no i potwór - widoczny przez jakieś 20 sek ;) Jednym słowem jedno wielkie zero. Szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na tym filmie, według mnie bardzo fajny film, rzeczywiście mechanizmy ludzkiej psychiki są tam bardzo dobrze pokazane, w końcu to J.J. Abrams (ten od Lost''ów), czyli z góry wiadomo, że nic nie wiadomo :D
Czasem rzeczywiście ci aktorzy zachowują się zbyt bohatersko, bo szczerze mówiąc w takiej sytuacji to trzeba brać nogi za pas, a nie zgrywać bohatera. Czasem to było naciągane, czasem zbyt prawdziwe i dlatego nie każdemu może się spodobać. Fakt, że widz obejrzawszy film czuje lekki nie dosyt, może być dużą wadą filmu, ale dla mnie jest zaleta, bo kto zwiewający z opanowanego miasta by się zastanawiał skąd wziął się ten potwór?
Co do recenzji to jest świetna, dałem 5/5 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam i tak pewnie pójdę na ten film choćby po to, żeby na własne oczy się przekonać ile film jest wart. Jedni mówią, że dobry a inni, że do bani i naprawdę ciekawi mnie kto ma rację... Jakaś ankieta by się przydała. :P Tak poza tym to możliwość głosowania w ankiecie przy niektórych artykułach/newsach była by całkiem niezłym pomysłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po wyjsciu z kina lekkie oszolomienie i kiepskie wyczuwanie poziomu o pionie juz nie wspominajac, ogólnie film miał być ciekawy bo zastowano ciekawe rozwiązania ale fakt jest taki ze to trzymajacy w napieciu tylko na poczatku film przerywany czasami ironicznymi i śmiesnzymi sytuajami (polecam "opatrzenie" poszukiwanej dziewczyny). A co to ma wspólnego z LOST? Najwyżej to że nic niewiadomo.. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Projekt MONSTER (tragiczny polski tytuł) jest świetny ale co do Blair Witch Project nie zgadzam się.. autor na pewno tego filmu nie oglądał w kinie więc nie wie za bardzo o czym mówi.

Twórcami filmów są twórcy LOST i tyle.. zresztą też polecam autorowi zasięgnąć następnym razem danych z pressbooka gdzie wiele rzeczy jest opisanych. I po informacjach z pressbooka okazuje się że w tym filmie nie ma żadnej tajemnicy :) Polski tytuł sugeruje spisek i coś rządowego a okazuje się że to bzdura! pomijając już angielski tytuł który zmienia całe podejście do filmu.

Scena w metrze świetna oraz z tej ręcznej kamery pokazany atak wojsk.. jak operator na wojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tym filmie dzisiaj.
On jest rewelacyjny! Super praca kamery i gra aktorów... poza tym świetna fabuła i sam pomysł na film. Zresztą jak twórcy LOST mogli zrobić coś gorszego? Teraz tylko czekać aż to na DVD wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować