Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GT - déjà vu?

69 postów w tym temacie

Nie no w ogóle nie ma problemów z sterownikami, ale było już nie raz na gram.pl w newsach że jakiś nowy Radeon xxxx ma problemy ze sterownikami albo że ATI ma problemy ze sterownikami do Radeonów.

PS. Który z radeonów nie sprawiał ci problemów ? Ten X1950 Pro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani X1950pro, ani 9600XT. Co do newsów np na gram.pl czy CDA to faktycznie czasami pojawiały się, z poprawką na to, że okazywało się conajwyżej, że któraś z kart miała problemy z uruchomieniem np Company of Heroes na full detalach, z 4xAA i rozdzielczości rzędu 1650x1050 które chcę zaznaczyc, że dla znakomitej większości graczy i tak jest niedostępne. Po za tym problemy te dotyczyłu zazwyczaj właśnie tylko 1 gry i to w mega wysokiej rozdzielczości i niemal zawsze odnosiło się to do karty, która właśnie trafiała na sklepowe półki. Sam gram w CoH''a full detale i rozdzielczośc 1024x768 i jest miodzio :) Gdyby te problemy były tak wielkie to ATI już dawnoby zbankrutowało, bo albo nikt nie kupowałby ich kart bojąc się właśnie tych problemów, albo kupiłby i oddał z powrotem do sklepu, już na zawsze zostając przy Nvidii.

P.S Do TobiAlexa - No pewnie, że jestem kompletnie nieobeznany w kwestii sterowników posiadając dwie karty ATI łącznie przez około 2,5 roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wypowiedzi na temat "problemów z ATI" i zaczynam się śmiać coraz głośniej. Szczególnie teraz zwracam się do TobiAlex''a i jego rzekomych bardzo złych doświadczeń z ATI...

Otóż ja sam składam od podstaw każdy komputer, który mam w domu (laptopy wyłączam, naturalnie) i ani razu z ATI takich kłopotów nie miałem. Obecnie również mam system zbudowany w całości o produkty ATI/AMD (płyta na chipsecie FX790/SB600, Radeon 3870, Athlon X2 6000+) i wszystko z marszu działa dokładnie jak trzeba. Zwisów w ciągu dwóch tygodni użytkowania (a nie tylko gram, zajmuję się też grafiką 3D) miałem całe dwa, w jednej grze, a i to tylko z powodu błędu w tejże produkcji - sterowniki ani razu problemu mi nie sprawiły, a jedyne, do czego mogę się w nich przyczepić, to nieco niedokładne informacje o wymaganiach instalacyjnych (.NET Framework trzeba wgrać ZANIM wgra się sterowniki, wtedy wszystko jest absolutnie OK). Z błędami w grafice miałem jeden tylko przypadek, w Wiedźminie bodajże - gra się gryzie z antyaliasingiem, ale wystarczyło go po prostu wyłączyć, i problemy znikają jak ręką odjął. I to tyle.

Nie mam bladego pojęcia, na jakich komponentach składacie tam komputery, ale chyba na nie najlepszych, że tak się wszystko gryzie i kopie... ;) A dodam że komputery w domu mam i na Intelu, i na AMD, w bardzo różnych kombinacjach, z różnymi kartami ATI, i naprawdę - nie spotkałem się z tym co opisujesz, TobiAlex... No ale według Ciebie ja też jestem "kompletnie nieobeznany" z tematem, sterowniki wliczając... :] ATI/AMD to porządne firmy, ale trzeba jeszcze wiedzieć, jak poskładać i skonfigurować na przykład takiego Spidera, żeby chodził jak należy. ;)

A w kwestii wypowiedzi kondixes'a, że "ATI (...) ma ciągłe problemy ze sterownikami do swoich kart, i też sprzedaje shit który bez sterów jest bezużyteczny" - chcę Ci zwrócić uwagę, że karty nVidii bez sterowników też są bezużyteczne, chyba że jako ozdoba choinkowa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATI NIE MAM PROBLEMÓW LOLOLOL mam Radka x1950... i jak zainstaluje sterowniki nowsze niż te co dotsałem wraz z kartą to obraz robi mi sie 4 bitowy... Lub (przez stare stary) zacina mi się grafa w grze... a przez to cały komp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starter - widocznie coś złe sterowniki ściągasz i/lub nie umiesz ich zainstalować. Na stronie ATI jet wszystko dokładnie opisane, a między innymi to że przed instalacją nowych sterowników należy ODINSTALOWAĆ stare... Jak też i to że do poprawnego działania Catalysty wymagają wgrania .NET Framework z Windows Update... I nadal twierdzę, że to nie ATI ma zasadnicze problemy ze sterownikami, tylko użytkownicy z ich poprawnym użyciem...

marcinshinoda - fakt, śmieszny... ^^ Na moim EAH3870 jest nadruk z CoH:Opposing Fronts i szczerze mówiąc niezbyt ładnie to wygląda... No ale - pudełko po karcie i tak w końcu idzie do szafy/piwnicy/na makulaturę, więc krzykliwe nadrki nVidii tutaj nie uratują. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem (nie)przyjemnosć kożystać z produktów firmy ATI... pod Windowsem karta zachowywala sie bardzo niestabilnie, pod linuxem (gentoo 2004.0) dziala ok ale dopiero od sterow 8.24...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NVidia ma najsilniejsze karty zarówno dla użytkowników domowych jak i profesjonalnych. Radeony pozostają rozwiązaniem ekonomicznym. Co z tego że seria HD 3 była udana jak i tak jest wolniejsza a ATI nie dysponuje niczym szybszym. Tak naprawdę od dwóch lat NVidia przejęła ster i wyznacza kolejne granicę wydajności. Uważacie, że 9800GT jest ich błędem... nic bardziej mylnego, mają zapas czasu żeby uderzyć z chipami G100. Sytuacja podobna jak w przypadku Intela i AMD. Obie firmy chcą przede wszystkim zarabiać i jeśli nie będzie konkurencji, która może im zagrozić to będą się bawili w takie release''y.

Przewaga NVidii została wypracowana jakieś 4 lata temu gdy firma ta położyła nacisk na GPGPU co dało w efekcie Tesle i CUDA. Tym samym zdobyła rzeszę programistów, którzy na bieżąco wyłapują błędy ich kart. Po za tym zapewniają zdecydowanie lepsze narzędzia do programowania niż ATI w połączeniu z Microsoftem.

Nie jestem fanem żadnej firmy i wybierałem rozwiązania wszystkich wyżej wymienionych ale patrząc na obecny rynek moimi kolejnymi wyborami byłoby coś ze stajni NV i quadcore Q9xxx od intela (z serii tych co ich jeszcze w Polsce nie ma :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować